Ogólne

Widzisz dziurę na drodze? Zgłoś dyspozytorom ZIKiT

12 616 7555 – pod takim numerem telefonu można zgłaszać przez całą dobę zauważone zniszczenia dróg i chodników, które pojawiły się po zimowych roztopach w Krakowie. Wszystkie usterki naprawiane są na bieżąco, choć pierwszeństwo mają główne trasy i te, po których jeździ komunikacja miejska. Oczywiście nie zapominamy także o mniejszych, osiedlowych drogach. Jeśli ubytek jest poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa, pojawiamy się na miejscu w ciągu kilku godzin.

50 ulic z nową nawierzchnią w tym roku

22 mln zł – tyle w tym roku wynosi pula środków na remonty nakładkowe, które obejmą blisko 50 ulic w Krakowie. Obecnie trwają przeglądy dróg oraz ogłaszane są przetargi. Pierwsze nakładki będą kładzione z początkiem maja. Roboty powinny zakończyć się jeszcze przed wakacjami, tak by utrudnienia nie nakładały się na inne zaplanowane wówczas remonty.

Ul. Igołomską przebudujemy wspólnie z Unią Europejską

Trwa wybór wykonawcy 2 etapu przebudowy ul. Igołomskiej. Inwestycja ta ma na celu zwiększenie dostępności komunikacyjnej Krakowa, przy jednoczesnym odciążeniu miasta od ruchu tranzytowego. Wartość zadania objętego dofinansowaniem (oba etapy inwestycji) to blisko 300 mln zł, z czego 85% zostanie sfinansowane ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Drugi tunel pod Rondem Grunwaldzkim do remontu

W wakacje planowany jest remont jednej nitki tunelu pod Rondem Grunwaldzkim, od strony zachodniej, czyli  w kierunku Ronda Matecznego. Natomiast w drugiej części tunelu (w stronę centrum) konieczna jest naprawa sufitu po tym, jak został uszkodzony przez wjeżdżającą ciężarówkę. Prace szacowane są na ponad dwa miliony złotych, ale rzeczywista cena będzie znana po rozstrzygnięciu przetargu.

Naprawa skarpy w Parku Żeromskiego

W tym i w przyszłym roku kontynuowane będą prace przy stabilizacji osuwiska w rejonie Parku Żeromskiego. Teren skarpy leży w obszarze Natury 2000 i występują na nim chronione gatunki zwierząt (m.in. motyl modraszek telejus). Dlatego prace budowlane mogą być prowadzone tylko w okresie od października do marca.

Rowerzyści przejadą płynnie przez skrzyżowanie

Nowy projekt organizacji ruchu na skrzyżowaniach ulicy Opolskiej z ulicami Mackiewicza, Grażyny i ul. Prądnicką zakłada powstanie przejazdów rowerowych, które ułatwią poruszanie się rowerzystom. Wcześniej, żeby przedostać się na drugą stronę ulicy, musieli zsiąść i przeprowadzić rower. Teraz przejadą płynnie.

Tunel KST w świetle LED-ów

Na dwóch peronach: „Dworzec Główny” i „Politechnika Krakowska” zostało wymienione oświetlenie na nowoczesne i ekologiczne lampy LED. Na wymianie skorzystają pasażerowie, ponieważ perony są przez to lepiej oświetlone i wyglądają bardziej elegancko. Wymiana odbyła się bezkosztowo.

Prądnik Biały: gdzie staną stacje naprawy rowerów?

Przechodzimy do kolejnego etapu realizacji zadania z Budżetu Obywatelskiego z 2016 r. – montażu czterech stacji naprawy rowerów z wyposażeniem serwisowym, z których mieszkańcy Prądnika Białego będą mogli skorzystać jeszcze w tym roku. Zachęcamy do głosowania w naszej ankiecie!

Konsultacje społeczne - Mobilny Kraków

Masz trudności z zaparkowaniem w pobliżu swojego domu? Oczekujesz zmian w organizacji ruchu w twojej okolicy?

Wypowiedz się! Swoją opinię i pomysły można przesłać poprzez formularz internetowy  lub osobiście podczas drugiego z zaplanowanych spotkań konsultacyjnych (15 lutego o godz. 18 w Gimnazjum nr 2 na ul. Studenckiej 13).

Słupki zamiast mandatu

W ostatnich dniach ZIKiT zamontował kolejne słupki, uniemożliwiające parkowanie samochodów w niedozwolonym miejscu, tym razem przy skrzyżowaniu ul. Westerplatte i ul. Skłodowskiej-Curie. Pomimo, że wcześniej został tam ustawiony znak  B-36 („zakaz zatrzymywania się”), kierowcy często łamali ten przepis i utrudniali widoczność. Teraz zaparkowanie auta w tym miejscu będzie niemożliwe.