Ogólne

Zasady poruszania się pojazdów podczas Światowych Dni Młodzieży: strefy i identyfikatory wjazdu

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie wprowadzone zostaną obszary z ograniczeniami w ruchu pojazdów. Do tych stref będą mogły wjeżdżać tylko pojazdy określonej grupy użytkowników. Poniżej prezentujemy rodzaje identyfikatorów, które będą umożliwiały w określonych przypadkach wjazd do stref. Co ważne, każdy z tych identyfikatorów można pobrać z naszej strony internetowej, bez konieczności wizyty w urzędzie (instrukcja na samym dole). Zupełnie inną sprawą są wjazdówki wydawane przez ZIKiT, o które trzeba będzie wystąpić i złożyć wniosek. Wjazdówki będą wydawane tylko w wyjątkowych przypadkach. Znakomitej większości krakowian wystarczy sam identyfikator.

Internauci wybrali „Stary Kleparz”

„Stary Kleparz” – tak od wakacji będzie nazywał się przystanek przy ul. Basztowej, który do niedawna nosił nazwę ”Basztowa LOT”. Po przeprowadzce LOT-u, dotychczasowa nazwa przestała być aktualna. Spytaliśmy zatem krakowian, czy chcą zmienić nazwę przystanku, czy ze względów sentymentalnych pozostać przy starej. Większość osób wybrała zmianę.

Skonsultuj z nami przebudowę Zwierzynieckiej!

W czwartek 2 czerwca zapraszamy serdecznie wszystkie osoby zainteresowane przebudową ulicy Zwierzynieckiej. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Smoleńsk 5-7. Początek godz. 17.

Jak poruszać się po Krakowie w Światowe Dni Młodzieży? Przeczytaj i przekaż dalej!

Zanim do naszego miasta przyjadą miliony pielgrzymów, zachęcamy wszystkich mieszkańców do zapoznania się z planem organizacji ruchu i komunikacji miejskiej w dniach 23 lipca – 2 sierpnia 2016 r. Dzięki tym informacjom, łatwiej będzie przewidzieć podróż do pracy lub do domu i przygotować się do okresu ŚDM.

Odmieniona kładka Bernatka

Może pulsować, migać, falować i świecić naraz w kilkunastu kolorach – tak po modernizacji programu działa teraz kładka Bernatka, która łączy Kazimierz z Podgórzem. Jest też znacznie wygodniejsza w obsłudze. To ważne, bo Kraków coraz więcej ważnych dni, utrwala właśnie kolorami.

Miejsca postojowe przy ul. Wawelskiej

Na wniosek mieszkańców Mistrzejowic i Radnych Dzielnicy XV w tym roku zostaną wybudowane kolejne miejsca postojowe przy ul. Wawelskiej, tym razem przy blokach nr 25 i 28. Zarząd Infrastruktury Komunalnej  i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg w tej sprawie. W ubiegłym roku wybudowaliśmy miejsca postojowe przy Wawelskiej 8 i 10.

ZIKiT zaprasza na dyżury informacyjne!

Masz do załatwienia sprawę w ZIKiT w zakresie procesu inwestycyjnego, ale przerażają Cię formalności? Nie wiesz, którą wybrać procedurę lub jakie dokumenty potrzebne będą przy złożeniu wniosku? Przyjdź na nasz popołudniowy dyżur informacyjny i zapytaj specjalistę. Czekamy na mieszkańców w każdy poniedziałek w godz. 15.30 – 17.00 w siedzibie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie przy ul. Centralnej 53.

Wilno chce świecić tak jak Kraków

Wczoraj w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie gościliśmy delegację z Wilna. Litewska stolica przygotowuje się do modernizacji oświetlenia ulicznego, a Kraków w ubiegłym roku przeszedł kompleksową wymianę świateł i całego systemu. Był też największym beneficjentem programu SOWA, w ramach których uzyskał dofinansowanie.

Mają dziesięć lat i wymagają remontu

Ruchome schody przy Małopolskim Dworcu Autobusowym przejdą w tym roku kompleksowy remont, pierwszy od nowości, czyli od 10 lat. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie jutro wyłoni w przetargu wykonawcę, który m.in. wymieni łańcuchy stopniowe, automatyczny system oliwienia oraz wymyje dokładnie cały obiekt. Prace mają zakończyć się przed Światowymi Dniami Młodzieży.

 Drogowcy na ul. Skałecznej

Trwa remont ul. Skałecznej (od kościoła do przełączki). Wymieniane są zniszczone chodniki i nawierzchnia jezdni (w sumie 1300 m kw). Prace zakończą się w czerwcu. Szacowany koszt zadania wynosi 230 tys. zł.