Ogólne

Kolejne utrudnienia w rejonie al. Bora-Komorowskiego

Rozpoczął się najtrudniejszy, z punktu widzenia kierowców, etap budowy estakady nad al. Bora-Komorowskiego, która połączy tę arterię z ul. Dobrego Pasterza i Bohomolca. Zwężenie do jednego pasa ruchu (zarówno w kierunku Nowej Huty jak i ronda Polsadu) potrwa dwa tygodnie.

Czyszczenie ulicy Lea trwa

Przypominamy, że w każdy wtorek i środę w godz. 20-22 odbywa się czyszczenie z pyłów i zabrudzeń ul. Lea. Apelujemy do kierowców, aby na ten czas przestawili swoje samochody zgodnie z oznakowaniem. W przeciwnym razie mogą narazić się na mandat, a nawet odholowanie auta.

Wiadukt kolejowy przy ul. Zielony Most w Krakowie – otwarty dla ruchu pieszych

Jak informuje PKP PLK, dzisiaj, tj. 1 czerwca wznowiono ruch pieszych pod modernizowanym wiaduktem przy ul. Zielony Most. Mieszkańcy mogą już korzystać z krótszego przejścia, które ułatwia komunikację w trakcie realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowy obiektu.

Ponad 400 pomysłów na Nową Hutę

Wczoraj minął termin zgłaszania wniosków do akcji „Nowa Huta Dziś”, w ramach której mieszkańcy wskazywali najbardziej potrzebne remonty w swojej dzielnicy. W sumie zgłoszono 472 wnioski. Kolejnym etapem będzie weryfikacja wniosków pod względem formalno-prawnym. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomysły!

Tramwaj będzie królował na nowej ul. Basztowej

Sześć miesięcy zajmą prace budowlane związane z przebudową ul. Basztowej. Wykonawca, z którym Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu właśnie podpisał umowę, wybuduje od nowa ul. Basztową, a także skrzyżowanie z ul. Długą i ul. Westerplatte. Ten fragment I obwodnicy Krakowa zyska nowe oblicze, na którym skorzystają przede wszystkim pasażerowie komunikacji miejskiej.

Szkoły na dwóch kółkach

230 rowerów, które zostały po dawnym systemie rowerów miejskich KMK Bike, ZIKiT przekazał szkołom i placówkom kultury, które zgłosiły chęć udziału w akcji. Rowery zostały rozdysponowane na podstawie Zarządzenia Prezydenta Krakowa. Wczoraj pierwsze 20 sztuk pojechało do Centrum Młodzieży im dr. H. Jordana. Wszystkim nowym użytkownikom życzymy przyjemnej i bezpiecznej jazdy!

Odświeżona infrastruktura rowerowa

W Krakowie trwa odnowa oznakowania poziomego tras rowerowych. Odmalowywane są kontrapasy, ścieżki i przejazdy rowerowe. Finał prac zaplanowano do połowy czerwca. W samej tylko Dzielnicy I Stare Miasto w Krakowie wykonanych jest obecnie około 95 m2 znaków poziomych P-23 „rower”.

Rusza przebudowa ul. Konopnickiej

Na ul. Konopnickiej, w rejonie ul. Orawskiej, powstanie w tym roku nowe skrzyżowanie, które w przyszłości skomunikuje tę arterię z ul. Rydlówka. Prace budowlane ruszą 1 czerwca, jednak pierwsze utrudnienia dla kierowców planowane są dopiero na lipiec.

Ul. Długa: czerwona linia pomoże w parkowaniu

Na ulicy Długiej pojawiła się czerwona linia pomagająca kierowcom zaparkować samochód w odpowiednim miejscu, czyli tak aby nie blokował przejeżdżającego tramwaju. To nowy pomysł Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu na rozwiązanie tego problemu.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 6: Wrocław

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W szóstym odcinku z Krakowem porównujemy nieco mniejszy od niego Wrocław, któremu w rankingu udało się zdobyć tyle samo punktów. Do stolicy Dolnego Śląska pojechał pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.