Ogólne

Pomnik wieszcza odzyskuje blask

Prace konserwatorskie przy pomniku Adama Mickiewicza w Rynku Głównym są już za półmetkiem. Postacie z brązu są już oczyszczone z zabrudzeń, podobnie kamienny cokół pomnika. Finał prac przewidziany jest na koniec czerwca, ale jest też szansa, że remont zakończy się szybciej.

Zmiany w funkcjonowaniu busów w centrum Krakowa

Ograniczenie ruchu pojazdów, a co za tym idzie hałasu i spalin, w ścisłym centrum Krakowa i przyspieszenie komunikacji zbiorowej na Alejach Trzech Wieszczów - to główne efekty zmian w funkcjonowaniu przewoźników typu BUS w Krakowie. Zostaną one wprowadzone w życie już 17 czerwca.

Wkrótce głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2017!

17 czerwca ruszy głosowanie na zwycięskie projekty w Budżecie Obywatelskim. Już dziś zachęcamy wszystkich do zapoznania się z listą pomysłów, które są dostępne na stronie http://budzet.krakow.pl.

Mini znaki na Kazimierzu

Zabytkowe ulice na Kazimierzu nie są już przysłonięte dużymi znakami drogowymi, ale od kilku dni można zobaczyć tam znaki mini, czyli najmniejsze znaki drogowe dopuszczone przepisami prawa. Podobna wymiana prowadzona była także w rejonie Rynku Głównego, zakończyła się w styczniu tego roku. W sumie wymienionych zostało blisko 2 tysiące dużych tarcz na tarcze mini.

Remonty konserwatorskie kapliczek

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ma w swoich obowiązkach również opiekę nad zabytkowymi obiektami znajdującymi w pasach drogowych. Dlatego też każdego roku prowadzone są remonty konserwatorskie kapliczek przydrożnych. W tym roku będziemy zajmować się dwiema kapliczkami z XIX wieku, a jedna z nich nawet zostanie przeniesiona w nowe miejsce.

Piesi bardziej widoczni na ul. Krowoderskiej

W ostatnich dniach na ul. Krowoderskiej przy skrzyżowaniu z ul. św. Teresy pojawiły się nowe znaki drogowe informujące o przejściu dla pieszych. Stare tarcze zastąpiono nowymi na żółtym tle fluorescencyjnym, które dodatkowo zwiększa efekt postrzegania znaku przez kierującego pojazdem.

Kolejne utrudnienia w rejonie al. Bora-Komorowskiego

Rozpoczął się najtrudniejszy, z punktu widzenia kierowców, etap budowy estakady nad al. Bora-Komorowskiego, która połączy tę arterię z ul. Dobrego Pasterza i Bohomolca. Zwężenie do jednego pasa ruchu (zarówno w kierunku Nowej Huty jak i ronda Polsadu) potrwa dwa tygodnie.

Czyszczenie ulicy Lea trwa

Przypominamy, że w każdy wtorek i środę w godz. 20-22 odbywa się czyszczenie z pyłów i zabrudzeń ul. Lea. Apelujemy do kierowców, aby na ten czas przestawili swoje samochody zgodnie z oznakowaniem. W przeciwnym razie mogą narazić się na mandat, a nawet odholowanie auta.

Wiadukt kolejowy przy ul. Zielony Most w Krakowie – otwarty dla ruchu pieszych

Jak informuje PKP PLK, dzisiaj, tj. 1 czerwca wznowiono ruch pieszych pod modernizowanym wiaduktem przy ul. Zielony Most. Mieszkańcy mogą już korzystać z krótszego przejścia, które ułatwia komunikację w trakcie realizowanej przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przebudowy obiektu.

Ponad 400 pomysłów na Nową Hutę

Wczoraj minął termin zgłaszania wniosków do akcji „Nowa Huta Dziś”, w ramach której mieszkańcy wskazywali najbardziej potrzebne remonty w swojej dzielnicy. W sumie zgłoszono 472 wnioski. Kolejnym etapem będzie weryfikacja wniosków pod względem formalno-prawnym. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomysły!