Ogólne

Aplikacje mobilne do kupna biletów KMK wracają do Krakowa

Już w piątek (20.01) przywrócona zostanie możliwość zakupu biletów KMK za pomocą komercyjnych rozwiązań mobilnych. Pasażerowie będą mogli korzystać z aplikacji SkyCash, MoBilet i mPay.

Odnowiona toaleta w przejściu Wielicka-Wlotowa

Zakończył się generalny remont toalety w przejściu podziemnym przy ul. Wielickiej, która zostanie udostępniona mieszkańcom jeszcze w tym tygodniu. Obecnie trwają ostatnie odbiory prac. Szalet ma ponad 25 lat i wymienione zostało w nim niemal wszystko, a koszt remontu wyniósł blisko 250 tys. zł.

Szukamy miejsc dla stacji naprawy rowerów w Dzielnicy IV (Prądnik Biały)

W tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie będzie realizował zwycięskie zadania z trzeciej edycji  Budżetu Obywatelskiego 2016 r. Jednym z nich jest projekt w Dzielnicy IV „Zrób to sam – samoobsługowa stacja Naprawy Rowerów!” Zachęcamy wszystkich krakowian i rowerzystów, a szczególnie mieszkańców Dzielnicy IV, do wspólnego wytypowania najlepszych lokalizacji  dla takich czterech punktów!

Mobilne laboratorium drogowe w Bronowicach

Na zlecenie ZIKiT-u mobilne laboratorium drogowe przeprowadziło wideorejestrację  pasa drogowego i obiektów inżynierskich w Bronowicach, w rejonie inwestycji prowadzonej przez PKP. Nagranie zrealizowano w ostatni weekend. Zostanie wykorzystane po zakończeniu inwestycji do oceny stanu  infrastruktury drogowej.

Rozstrzygamy przetarg na aplikacje mobilne z biletami KMK

Trwa proces rozstrzygania przetargu na sprzedaż biletów KMK przy pomocy komercyjnych aplikacji mobilnych. Wszystko wskazuje na to, że już przyszłym tygodniu ZIKiT podpisze umowy z trzema operatorami.

Ważna informacja dla palaczy

Wczoraj (11 stycznia 2017 r.) Rada Miasta Krakowa podjęła uchwałę rozszerzającą zakaz palenia papierosów w miejscach użytku publicznego dodatkowo o zakaz używania e-papierosów i tzw. nowatorskich wyrobów tytoniowych. Zmiany zostały wprowadzone na podstawie nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych, która weszła w życie 8 września ubiegłego roku. Mają na celu zwiększenie komfortu osób niepalących przebywających w przestrzeni publicznej.

Wysokich lotów, Gieniu!

Gienia (samiczka gila) najprawdopodobniej miała bliskie spotkanie z samochodem. Półżywa i z zakrwawionym dziobkiem siedziała na jednej z przystankowych ławeczek. Ogrzana, napojona wodą przez inspektorów ZIKiT, doszła do siebie i po godzinnej „kuracji” odleciała.

Bezpieczne przejście na ulicy Cegielnianej

W tym roku ZIKiT planuje budowę wyniesionego przejścia na ul. Cegielnianej przy ul. Wałbrzyskiej. O takie zadanie wnioskowała Rada Dzielnicy IX Łagiewniki-Borek Fałęcki, która zabezpieczyła na to środki – w sumie 24 tys. zł.

Zadania ZIKiT z Budżetu Obywatelskiego 2016 r.

W tym roku ZIKiT, w ramach trzeciej edycji budżetu obywatelskiego, będzie realizował 17 zadań, na kwotę 1. 818. 870 zł, w tym 14 zadań wspólnie z Radami Dzielnic Krakowa. Przygotowania już ruszyły, jesteśmy w trakcie uruchomiania przetargów, kontaktujemy się z wnioskodawcami, z którymi planujemy omówienie szczegółów dotyczących złożonych projektów. Tegoroczne zadania związane są z  infrastrukturą dla rowerzystów, poprawą bezpieczeństwa pieszych i kierowców oraz zwiększeniem komfortu użytkowania przestrzeni publicznej.

Miliony na rozbudowę ul. Igołomskiej

310 mln złotych – tyle wynosi unijne dofinansowanie na rozbudowę ul. Igołomskiej, które zostało przyznane dla Krakowa przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. To drugie tak znaczące dofinansowanie dla stolicy Małopolski. Wcześniej przeznaczono 150 mln złotych na przebudowę Alei 29 Listopada.