Ogólne

Kapliczka odzyskuje blask

Trwają prace konserwatorskie przy kapliczce u zbiegu ul. Lubelskiej i Mazowieckiej. Odnowa prowadzona jest pod nadzorem konserwatora zabytków i na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Kapliczki mają wartość historyczną i artystyczną, a ponieważ znajdują się najczęściej w pasach drogowych, są pod opieką ZIKiT-u.

Parking też może być zielony

Coraz więcej w Krakowie powstaje "eko" parkingów, czyli zbudowanych na bazie ażurowych konstrukcji przez które prześwituje zieleń. Jest to bardziej przyjazna alternatywa dla środowiska niż betonowe miejsca postojowe. Kolejny taki parking ZIKiT planuje zbudować przy ul. Zdrowej w Krowodrzy.

Tablice zapowiedzą remonty

Prace drogowe wiążą się z większymi lub mniejszymi utrudnieniami, dlatego wywołują na ogół złe skojarzenia i stresujące sytuacje. Aby ten przejściowy czas remontu uczynić mniej uciążliwym dla mieszkańców, ZIKiT zobowiązał wszystkich wykonawców do wcześniejszego informowania o planowanych pracach za pomocą specjalnych tablic.  Pierwsze pojawiły się na ul. Wrocławskiej i ul. Mazowieckiej.

Remonty z programu „Nowa Huta dziś!”

Pięć nowohuckich Rad Dzielnic wskazało listy rankingowe remontów ulic, chodników i oświetlenia, które będą realizowane w tym roku w ramach programu „Nowa Huta dziś!”. Listy rankingowe powstały na bazie głosów od mieszkańców Nowej Huty. W sumie na cały program przeznaczonych jest 2 mln zł. Termin prac przewidziany jest na koniec listopada 2017 roku.

Inwestycja PKP: zamknięcie ul. Grzegórzeckiej dla tramwajów

Uprzejmie informujemy, że od dnia 15.07.2017 r. (sobota) z powodu przebudowy wiaduktu kolejowego nad ul. Grzegórzecką, prowadzonej w ramach modernizacji linii kolejowej E-30, zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od Ronda Grzegórzeckiego do skrzyżowania ulic Dietla i Starowiślnej.

Wakacyjny przewodnik komunikacyjny

Zachęcając mieszkańców i turystów odwiedzających Kraków w wakacje do korzystania z transportu publicznego, przygotowaliśmy kompendium wiedzy o komunikacji miejskiej w Krakowie. Życzymy miłej lektury i prosimy o przekazanie linku z przewodnikiem znajomym i wszystkim zainteresowanym tematem.

Listy od mieszkańców

W tym tygodniu dotarły do nas dwie bardzo miłe wiadomości od mieszkańców Krakowa dotyczące naszej pracy. Bardzo dziękujemy! Zachęcamy wszystkich do kontaktu, np. pod adresem mailowym: sekretariat@zikit.krakow.pl. Poniżej zamieszczamy treści obu listów.

Remonty dróg i chodników

Na przełomie czerwca i lipca kontynuowane są naprawy ulic i chodników. Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem prac  w poszczególnych dzielnicach. Remonty realizowane są ze środków pochodzących z budżetu miasta i budżetów Rad Dzielnic. Przypominamy również, że informacje o utrudnieniach związanych z trwającymi remontami w mieście, można śledzić na MAPIE UTRUDNIEŃ lub dzięki aplikacji mobilnej O!strzegator.

Ostateczna propozycja miasta dla przewoźników

W piątek (30 czerwca) w gabinecie Tadeusza Trzmiela, zastępcy prezydenta Krakowa, odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli przewoźników typu BUS z Andrzejem Mikołajewskim, dyrektorem naczelnym Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Wyniki aukcji sprzedaży pojazdów

W czwartek 29 czerwca 2017 r. odbyła się aukcja sprzedaży pojazdów, które zalegały na krakowskich ulicach i wobec braku możliwości ustalenia i skontaktowania się z ich właścicielami przepadły na rzecz Gminy Miejskiej Kraków (na podstawie art. 50a i 130a ustawy Prawo o Ruchu Drogowym).