Ogólne

Powstało zejście na przystanek przy rondzie Barei

Dobiegły końca prace przy wykonaniu zejścia do przystanku Rondo Barei II zlokalizowanego przy ul. Lublańskiej.

Korekta Strefy Płatnego Parkowania

Wychodząc naprzeciw postulatom, wnioskom i sugestiom mieszkańców oraz radnych dzielnicowych Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przeanalizowaliśmy problemy podnoszone przez krakowian, związane z ograniczeniem liczby miejsc postojowych w centrum Krakowa. Przystępując do wprowadzenia zmian będzie brał pod uwagę cały dotychczasowy proces konsultacji, korzystając z możliwości jakie daje nadzór autorski nad projektem.

Ulice Feliksa Wrobela i Mariana Domagały na nowo

Trwa przebudowa dwóch ważnych lokalnych ulic.

Wymiana nawierzchni na Alei Pokoju

11 września rozpocznie się remont nawierzchni na Alei Pokoju na odcinku od ronda Czyżyńskiego do ronda Dywizjonu 308.


 

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania

W najbliższym czasie w krakowskiej Strefie Płatnego Parkowania wejdą w życie zmiany, które uporządkują sposób organizacji parkowania z korzyścią dla pieszych. Korekta, której organizacją zajmuje się ZIKiT, jest wynikiem wprowadzenia w życie zaleceń pokontrolnych Wojewody Małopolskiego nakazującego doprowadzenia strefy do zgodności z przepisami*. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu w strefie wzbudza protesty, jednak ZIKiT, jako jednostka administracji samorządowej jest zobligowana do działania w ŚWIETLE OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA– nawet jeżeli rozumie emocje stojące za organizatorami tych protestów.

Użytkownicy Wavelo przejechali już ponad 2 miliony kilometrów. Ten system się sprawdza!

W 2016 roku władze Krakowa zdecydowały o całkowitej zmianie funkcjonowania systemu rowerów miejskich. Kraków jako pierwsze polskie miasto uruchomił rower publiczny a teraz jako pierwsze polskie miasto uruchomił system czwartej generacji w nowym modelu jego finansowania.  System przestał być dotowany przez miasto, całkowita odpowiedzialność za jego funkcjonowanie została przeniesiona na koncesjonariusza, czyli firmę BikeU. Początkowo obawiano się, że wypożyczenie miejskiego roweru będzie za drogie i przyniesie straty. Jednak rozwiązanie – pomyślane z korzyścią dla osób, które wypożyczają rower regularnie – okazało się wygodne, tanie i praktyczne. Co więcej kolejne miasta pytają ZIKiT o szczegóły tego modelu funkcjonowania roweru publicznego (wczoraj Oficer Rowerowy spotkał się z przedstawicielami Poznania, wcześniej prezentowaliśmy krakowski model przedstawicielom Aglomeracji Śląskiej i Trójmiasta).

Naucz się bezpiecznie jeździć na rowerze

Wszystkich, którzy chcą się nauczyć, jak bezpiecznie i przyjemnie podróżować na rowerze w Krakowie, zapraszamy na edukacyjną wycieczkę rowerową. Pierwsza – z planowanych cyklicznych wycieczek – odbędzie się w niedzielę, 10 września o 10.00. Jej uczestnicy wyruszą z pl. Wszystkich Świętych, sprzed budynku Magistratu.

Kontrolerzy pomagali turystom w czasie wakacji

Kontrolerzy ZW Renoma z inicjatywy ZIKiT-u w tym roku podjęli zorganizowane działania, mające ułatwić turystom korzystanie z miejskiej infrastruktury komunikacyjnej.

Spotkanie z kontrolerami biletów

W najbliższy poniedziałek 4 września będzie można porozmawiać z kontrolerami ZW Renoma o zasadach darmowego podróżowania komunikacją miejską w Krakowie. Przypomnijmy - od pierwszego września do darmowych przejazdów mają prawo uczniowie szkół podstawowych.

Ul. Armii Krajowej – otwarcie ruchu pod wiaduktem kolejowym

Dzisiaj, 1 września po południu, wznowiony zostanie ruch drogowy pod wiaduktem na ul. Armii Krajowej. Po kilku dniach zamknięcia przejazdu dla wykonania rozbiórki drugiej części obiektu, kierowcy będą mogli znów przemieszczać się w tym rejonie. Pierwotnie planowano że prace potrwają dłużej.