Ogólne

Kładka i estakada na niebiesko

W sobotę 2 kwietnia przypada Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie, ustanowiony w 2007 roku na znak solidarności z osobami autystycznymi i ich rodzinami. Z tego powodu Kładka Bernatka łącząca Kazimierz z Podgórzem oraz Estakada Lipska-Wielicka – zostaną oświetlone na niebiesko.

Jaśniej, taniej… SOWA

W ostatnich dwóch miesiącach ubiegłego roku (listopadzie i grudniu 2015) Kraków zaoszczędził prawie 200 tysięcy złotych na oświetleniu ulicznym, które wymieniono w ramach programu SOWA. Planowane roczne oszczędności, z uwzględnieniem konserwacji, mają wynieść ponad milion złotych. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że tak będzie.

Z wizytą u kontrolerów

Od 1 lutego w Krakowie zmieniła się firma prowadząca kontrolę biletów w pojazdach komunikacji miejskiej oraz miejsce, w którym znajduje się punkt obsługi pasażera. Od dwóch miesięcy reklamacje i opłaty można składać przy ul. Wileńskiej 2 A. Także tutaj każdego dnia rozpoczynają i kończą pracę krakowscy kontrolerzy.

Komunikacją miejską za darmo z legitymacją szkoły podstawowej

Od nowego roku szkolnego, czyli od 1 września 2016, uczniowie krakowskich szkół podstawowych będą jeździć za darmo autobusami i tramwajami. Aby skorzystać z tego uprawnienia, wystarczy mieć przy sobie ważną legitymację, wystawioną przez którąś z krakowskich szkół podstawowych.

Budujemy ogródek z zielonym tunelem

Po jednej stronie kolorowy plac zabaw, a po drugiej – teren zielony – tak w skrócie zapowiada się nowy ogródek jordanowski, który Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu buduje w rejonie ul. Meissnera i ul. Ślicznej.

Nowe chodniki na wiosnę

Wraz z wiosną ruszyliśmy z remontami krakowskich ulic i chodników. Sprawdźcie, gdzie już w kwietniu będzie można bardziej bezpiecznie i komfortowo poruszać się po mieście. A może sami zauważyliście, że na Waszej ulicy konieczny jest remont? Na wszystkie uwagi czekamy pod numerem telefonu 12 616 75 55.

Rower miejski czy światowy?

Rozmowa z Krzysztofem Mirskim z zespołu przygotowującego koncesję rowerową w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

TAXI pod TAURON Arena Kraków

Prawdopodobnie w sierpniu ruszy budowa zatoki dla taksówek przy TAURON Arenie Kraków. Nowe miejsce postoju przy ul. Lema jest inicjatywą Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej TAURON Areną Kraków oraz środowiska taksówkarskiego i powstanie przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Oświetlone bulwary coraz bliżej!

Tuż po świętach rozpocznie się montaż lamp oświetleniowych i iluminacji na Bulwarze Kurlandzkim, tj. od Mostu Kotlarskiego do Mostu Piłsudskiego. Natomiast do końca kwietnia potrwają prace przy budowie oświetlenia na Bulwarze Czerwieńskim (od Mostu Dębnickiego do Grunwaldzkiego). Dzięki temu krakowianie będą czuć się nad Wisłą bezpieczniej, a atrakcyjne miejsce spacerowe zyska dodatkowe walory estetyczne. Koszt całej inwestycji to 1,9 mln zł.

Nowohuckie murki do remontu

Zbliża się oczekiwany remont części małej architektury w Nowej Hucie. Jeszcze przed Światowymi Dniami Młodzieży zostaną naprawione murki na os. Centrum A2 i Centrum A3 oraz na os. Zgody 7, które znajdują się w układzie urbanistycznym wpisanym do rejestru zabytków. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu właśnie szuka wykonawcy tych prac.