Ogólne

Remont wiaduktu na ul. Doktora Twardego

W tym roku ruszy remont wiaduktu drogowego nad ul. Doktora Twardego na Prądniku Białym. Obecnie zadanie jest na etapie przetargu. Prace zostały rozłożone na dwa etapy. Finał przewidziany jest na czerwiec 2018 r. Obiekt ma ponad 40 lat i ostatnie naprawy były wykonywane tutaj w 2009 roku.

 

Ronda turbinowe przy Dworcu Głównym

W ciągu najbliższych dni Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zmieni organizację ruchu na rondach pod estakadą Wita Stwosza. Powstaną tam tzw. "ronda turbinowe". Dzięki temu będzie bezpieczniej, a kolejki do przejazdu przez te skrzyżowania powinny się zmniejszyć.

Jak podróżują po Krakowie osoby z ograniczoną mobilnością? (ANKIETA)

Zachęcamy wszystkich krakowian, szczególnie rodziców z małymi dziećmi, seniorów i osoby z niepełnosprawnościami, do wypełnienia krótkiej ankiety na temat barier na jakie natrafiają poruszając się po mieście. Badanie ankietowe jest częścią pracy naukowej, jak również posłuży ZIKiT-owi do planowania działań, które mają ułatwić przemieszczanie się po Krakowie. Można wziąć w nim udział do 7 sierpnia.

Nowa toaleta w parku Zaczarowana Dorożka

Dziś została odebrana toaleta w parku Zaczarowana Dorożka na Prądniku Czerwonym. Jest to zupełnie nowy obiekt, a podobne ZIKiT planuje zamontować w tym roku  przy ul. Bulwarowej, na Rondzie Stanisława Maczka, na Rynku Dębnickim i na Rondzie Matecznego.

Bez zielonej strzałki na ul. Prandoty

W ramach bieżącego monitorowania infrastruktury drogowej, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, inspektorzy ZIKiT zdecydowali o wyłączeniu "zielonej strzałki", prowadzącej z ul. Prandoty w al. 29 Listopada.

Wymieniamy stare wiaty przystankowe

Trwa wymiana wiat przystankowych w Krakowie. W tym tygodniu planowany jest demontaż starych zadaszeń i przygotowanie fundamentów do montażu nowych konstrukcji na ul. Mackiewicza (przystanek Siewna Wiadukt w kierunku ul. Opolskiej), na ul. Piasta Kołodzieja (przystanek Kleeberga w kierunku Ronda Piastowskiego), na ul. Srebrnych Orłów (przystanek Rondo Piastowskie w kierunku osiedla Piastów) oraz w dwóch lokalizacjach na ul. Wiślickiej (przystanek Łęczycka  i przystanek Wiślicka w kierunku Mistrzejowic).

Milion razy o ZIKiT

Już ponad milion razy krakowianie przeczytali nasze komunikaty na swoich telefonach dzięki aplikacji mobilnej O!strzegator. Tym bardziej zachęcamy wszystkich do korzystania z tego narzędzia, które na bieżąco przekazuje najważniejsze wiadomości z Krakowa. O!strzegator ma już rok i korzysta z niego blisko 40 tysięcy użytkowników.

Separatory na ul. Kalwaryjskiej - sąd odrzucił skargę na ZIKiT

Niemal dokładnie rok temu Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wprowadził nową organizację ruchu na ul. Kalwaryjskiej, dzięki której tramwaje znacznie zyskały na punktualności, bo nie są blokowane przez samochody. Mimo, że pozytywne efekty tej zmiany odczuwają na co dzień pasażerowie, to i tak została ona zaskarżona przez grupę mieszkańców i przedsiębiorców z Podgórza. W czerwcu Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił tę skargę.

Więcej światła w parkach

W tym roku ZIKiT przeprowadzi wymianę oświetlenia i szaf zasilających na trenie Plant Bieńczyckich i Parku Krowoderskiego. Prace mają zakończyć się do 15 listopada. Zakończył się przetarg na to zadanie, trwają ostatnie przygotowania przed podpisaniem umowy z wykonawcą.

Poradnik dla pasażerów na czas remontu na ul. Grzegórzeckiej

Już w sobotę (15 lipca) rozpoczyna się remont wiaduktu kolejowego PKP nad ul. Grzegórzecką. Z tego powodu do końca września przez tę ulicę nie będą kursować tramwaje. Dla wszystkich pasażerów, którzy jeszcze nie wiedzą którędy pojechać, wspólnie z Emilem Markowiakiem z zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, przygotowaliśmy  kilka alternatywnych tras podróży.