Ogólne

Modernizacja R. Kocmyrzowskiego

7 stycznia rozpocznie się modernizacja torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim. Od tego dnia ruch tramwajowy odbywać będzie się jedynie w relacji ul. Bieńczycka – al. Andersa (d strony DH Wanda).

Kalwaryjska - szukamy kompromisu
aktualizacja 27.12.2016

Tuż przed świętami wykonawca łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki (PKP PLK S.A.) ponownie udostępnił dla ruchu samochodowego estakadę im. Obrońców Lwowa, w ciągu al. Powstańców Śląskich. Dzięki temu mniej samochodów będzie szukać alternatywnych dróg przejazdu. Pozwoli to na wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Kalwaryjskiej.

Polityka Krakowa = polityka ZIKiT

Wszystkie działania podejmowane przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, od wdrażania drobnych zmian w organizacji ruchu po wielomilionowe inwestycje komunikacyjne, przygotowywane są w oparciu o wytyczne uchwalane przez władze miasta.  Te wytyczne nazywane są Polityką Transportową Dla Miasta Krakowa i właśnie zostały zaktualizowane na lata 2016 - 2025.

W nowym roku będziemy dla Was starać się jeszcze bardziej!

W 2017 roku pojawią się w ZIKiT dwa zupełnie nowe stanowiska – Drogomistrz, którego obowiązkiem będzie kompleksowy nadzór nad drogami w Krakowie oraz Inspektor ds. wzornictwa i przestrzeni publicznej, odpowiedzialny za stronę estetyczną prowadzonych przez ZIKiT inwestycji. Liczymy, że efekty tych zmian już wkrótce zostaną pozytywnie ocenione przez krakowian.

Drugi etap rozbudowy ul. Igołomskiej coraz bliżej

ZIKiT wybrał najkorzystniejszą ofertę na realizację II etapu rozbudowy ulicy Igołomskiej. Umowa z wykonawcą będzie możliwa do podpisania po upływie 10 dni, w czasie których inne firmy mogą składać odwołania. Prace na ul. Igołomskiej zakończą się w 2019 roku, ale układ drogowy i obiekty mostowe mają być gotowe wcześniej, planuje się że do jesieni 2018 roku. Koszt zadania wyniesie 178 mln 950 tys. zł.

Szansa dla Przylasku Rusieckiego

Od 30 grudnia 2016 r. do 17 lutego 2017 r. można składać wnioski o dofinansowanie z funduszy unijnych na projekty wpisane w „Plan Rozwoju Zbiorników Wodnych Przylasek Rusiecki”. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, w imieniu Gminy Miejskiej Kraków, zgłosi projekt „Rozbudowa ścieżek pieszo-rowerowych i tras turystycznych wraz z wykonaniem oznakowania turystyczno-informacyjnego na obszarze Przylasku Rusieckiego”.

Ogłaszamy konkurs!

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zachęca do wzięcia udziału w otwartym konkursie architektoniczno-urbanistycznym na opracowanie koncepcji przebudowy schodów (wraz z otoczeniem) pomiędzy ulicą Kalwaryjską i ulicą Zamoyskiego, stanowiących przedłużenie ul. Śliskiej. Schody nie były remontowane od dawna, a ze względu na malowniczy zakątek, w którym się znajdują, mają szansę stać się prawdziwą ozdobą Starego Podgórza. Prace konkursowe można składać do 24 marca 2017 r.

Czas na remont ulicy Basztowej

W kwietniu 2017 roku rozpocznie się przebudowa ulicy Basztowej. Podobnie jak w przypadku wyremontowanych niedawno ulic Podwale i Dunajewskiego, także ten fragment I obwodnicy będzie jednokierunkowy, a przez to bardziej przyjazny dla użytkowników komunikacji miejskiej i rowerzystów.

Zmiany w sprzedaży biletów przez komórkę

Od stycznia 2017 roku w Krakowie będzie jeden operator, dzięki któremu będzie można kupić bilet przez komórkę. Do tej pory krakowianie mieli do dyspozycji trzy aplikacje mobilne, które to umożliwiały. Firmy te były wybierane w ramach negocjacji, ale ponieważ wyraźnie widać jak wzrosły dochody ze sprzedaży „e-biletów”, zgodnie z prawem zamówień publicznych, ZIKiT ogłosił właśnie przetarg na dystrybucję biletów przez urządzenia mobilne.

Mobilne laboratorium drogowe objeżdża ulice Krakowa

Od kilku dni w obszarze pierwszej obwodnicy można zobaczyć terenowy samochód, wyposażony w osiem kamer obrotowych na dachu, który objeżdża ulice i nagrywa film. Mobilne laboratorium drogowe pracuje na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, a zapisany obraz będzie pomocny dla urzędników i krakowian załatwiających sprawy w ZIKiT.