Ogólne

Kumulacja prac budowlanych w wakacje – jedyne sensowne rozwiązanie

W związku z licznymi doniesieniami medialnymi dotyczącymi planowanych od połowy lipca prac PKP PLK S.A. przy ul. Grzegórzeckiej i wieszczonymi, w związku z tym, trudnościami komunikacyjnymi informujemy, że największe utrudnienia trwać będą 6 tygodni, gdy jednocześnie zamknięte będą torowiska na ul. Grzegórzeckiej, Basztowej i Lubicz.

Najmłodsi pasażerowie pod szczególną ochroną

Od początku działalności umundurowanych kontrolerów biletów KMK kwestia kontroli dzieci jest traktowana ze szczególną uwagą. Temat ten znajduje się w konspektach szkoleń wstępnych, okresowych a także cyklicznych odpraw instruktażowych dla kontrolerów zatrudnianych przez ZW Renoma. Wszystko po to aby ograniczyć stres najmłodszych pasażerów związany kontrolami.

Stacje naprawy rowerów w montażu

ZIKiT rozpoczął montaż czterech stacji naprawy rowerów na Prądniku Białym. Stacje są jednym ze zwycięskich zadań Budżetu Obywatelskiego 2016 r.

Przebudowa wiaduktu kolejowego na ul. Grzegórzeckiej już od lipca

Jak informuje PKP PLK, w lipcu ruszy przebudowa wiaduktu na ul. Grzegórzeckiej i modernizacja linii kolejowej.  Największe utrudnienia potrwają do 29 września, ale ul. Grzegórzecka będzie  cały czas przejezdna. Do dyspozycji kierowców samochodów i autobusów pozostaną po dwa pasy dla każdego kierunku ruchu. Pasażerowie tramwajów będą mogli skorzystać z autobusowej komunikacji zastępczej, która będzie kursować z wysoką częstotliwością, tak aby nie musieli czekać na przesiadkę, jak również będzie zorganizowana w taki sposób, aby liczba tych przesiadek była jak najmniejsza.

Funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie w okresie wakacji

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi w okresie wakacyjnym od dnia 24.06.2017 r. (sobota) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Uwaga! Przypominamy, że od dnia 17.06.2017 r. trwa modernizacja ul. Basztowej oraz węzła "Dworzec Główny", w związku z czym zostały wprowadzone już znaczne zmiany w układzie linii tramwajowych i autobusowych w centrum Krakowa. W dalszym ciągu trwa także remont torowiska na Rondzie Kocmyrzowskim im. ks. Gorzelanego.

Wodne atrakcje w Krakowie

Szesnaście fontann, jeden brodzik i trzynaście pitników ma pod swoją opieką Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Każda z tych atrakcji powinna być w odpowiedni sposób użytkowana. Na przykład z pitników można spokojnie pić wodę, w brodziku zażywać kąpieli, ale fontannę podziwiać już z zewnątrz ze względu na zamknięty obieg wody.

 

Aukcja sprzedaży pojazdów

10 pojazdów, w tym Żuka, Lexusa i Alfę Romeo, można nabyć na aukcji organizowanej przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Odbędzie się ona 29 czerwca 2017 r. (czwartek). Aukcja rozpocznie się  o godz. 10.00 w siedzibie ZIKiT na os. Złotej Jesieni 14 w Krakowie (sala nr 57 – III piętro).

Miejsca handlowe przy cmentarzach

Do 30 czerwca można składać wnioski w sprawie rezerwacji miejsc na handel okazjonalny przy cmentarzach na 2017 rok. Zgłoszenia przyjmowane będą na dzienniku podawczym w ZIKiT na ul. Centralnej 53 i na os. Złotej Jesieni 14. Składając wniosek należy skorzystać z procedury ZIKiT 25, która jest dostępna TUTAJ.

Nowohuckie remonty teraz w rękach Rad Dzielnic

ZIKiT przekazał do pięciu nowohuckich Rad Dzielnic listy zadań po weryfikacji z programu „Nowa Huta dziś!”. Dzielnice na ich podstawie przygotują listy hierarchiczne, które zostaną przyjęte w formie uchwały, a następnie przesłane do ZIKiT w terminie do 30 czerwca. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim mieszkańcom za aktywny udział w akcji! Dotarło do nas blisko 500 głosów.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 7: Kijów

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. W siódmym odcinku z Krakowem porównujemy stolicę największego powierzchniowo państwa leżącego w całości w Europie, czyli Ukrainy. Do Kijowa pociągiem prosto z Przemyśla pojechał pracownik Zespołu Organizacji i Rozwoju Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.