Ogólne

Uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19.11.2016 r. (sobota) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbywać się będą uroczystości zakończenia Roku Miłosierdzia. W związku ze spodziewanym zwiększonym zainteresowaniem pasażerów transportem zbiorowym oraz w celu ułatwienia dojazdu wiernych zostanie wzmocniona oferta Komunikacji Miejskiej w Krakowie, która funkcjonować będzie wg następującego porządku:

Konsultacje społeczne - przebudowa ul. Krakowskiej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje  że w dniach 21-25.11.2016 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w siedzibie  Rady i Zarządu Dzielnicy I ul. Rynek Kleparski 4  31-150 Kraków w związku z przygotowywanym do realizacji zadaniem inwestycyjnym pn; „Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ul.Krakowskiej na odcinku od ul. Rollego do ul.Dietla, wraz z przebudową istniejącego układu drogowego chodników, ścieżek, wraz z przebudową ul.Dietla na odcinku od ul.Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej oraz przebudową istniejącego mostu Piłsudskiego przez rzekę Wisłę”.

Ogrzewanie w tramwajach i autobusach

Przypominamy, że w pojazdach komunikacji miejskiej, podczas chłodniejszych dni, uruchamiane jest ogrzewanie, żeby pasażerowie mieli zapewnioną komfortową podróż. Gdybyście jednak zauważyli, że w autobusie czy tramwaju jest za zimno, prosimy o zgłoszenie nam tego faktu pod numerem tel 12 616 7000 lub 12 616 7555.

 Dekorujemy Kraków na Święto Niepodległości

Już wieczorem Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu rozpocznie montaż patriotycznej dekoracji na ulicach i placach Krakowa. Koszt ozdób (wraz z demontażem) wyniesie ponad 30 tys. zł. Lokalizacje wystroju zostały wybrane zgodnie z harmonogramem uroczystości. Zobaczcie, jak na ten jeden dzień zmieni się nasze miasto!

Remont ul. Zawiłej

W nocy z niedzieli na poniedziałek rozpocznie się zaplanowany na około tydzień remont ul. Zawiłej.

Zmiana organizacji ruch – al. Andersa

W związku z kolejnym etapem remontu al. W. Andersa od 10.11.2016 r. (czwartek) godz. 08:00 nastąpi zamknięcie al. W. Andersa na odcinku od pl. Centralnego im. R. Reagana do ul. B. Czuchajowskiego. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych pracę będą trwały około 2 tygodnie.

Coraz więcej krakowian wybiera komunikację miejską!

Nowoczesny tabor i częstsze kursy tramwajów i autobusów zachęcają krakowian do korzystania z komunikacji miejskiej. Potwierdza to liczba sprzedawanych biletów. W zeszłym miesiącu pasażerowie kupili aż o 15 proc. więcej biletów do kasowania (jednorazowych i czasowych normalnych) niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. Więcej sprzedano także biletów okresowych.

Marsze i biegi z okazji Święta Niepodległości

11 listopada z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości w Krakowie odbędą się marsze i zgromadzenia. Sprawdź, jakie wydarzenia odbędą się w tym dniu i gdzie mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu.

Patriotyczna kładka na 11 Listopada

Już tradycyjnie w dniu Święta Niepodległości kładka o. Bernatka zaświeci w kolorach biało-czerwonych. Zgodnie z kalendarzem świeceń nastąpi to ok. godz. 16.00 i potrwa do godz. 6.39. Takich wyjątkowych dni w Krakowie, gdy kładka zmienia barwy, mamy już blisko 20. Ponadto po modernizacji, od tego roku,  kładka może pulsować, migać, falować i świecić naraz w kilkunastu kolorach. Jest też znacznie wygodniejsza w obsłudze, bo wszystkie zmiany można wprowadzać już zdalnie.

W trosce o seniorów

8-9 listopada odbędzie się w Krakowie międzynarodowa konferencja „W trosce o seniorów”, w której będzie uczestniczył także Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. ZIKiT od lat prowadzi szereg działań, aby przestrzeń Krakowa była przyjazna dla wszystkich mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem osób starszych, niepełnosprawnych czy rodziców z wózkami. Każda nowa inwestycja jest konsultowana pod tym kątem.