Ogólne

Rozbudowa alei 29 Listopada

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kierowców, którzy przemieszczają się z północnego Krakowa do centrum miasta i niestety utykają w korkach. Już dziś (tj. wtorek, 29 listopada) zostanie podpisana umowa na dofinansowanie rozbudowy alei 29 Listopada. Zadanie w większej części zostanie dofinansowane z UE kwotą 150 mln zł.

Piętrowy parking rowerowy

Nowy parking rowerowy pojawił się przy Dworcu Głównym – pod estakadą na ul. Wita Stwosza, tuż przy dworcu autobusowym i pętli autobusów miejskich.

Miejsce dla taksówek przy Tauron Arenie Kraków

Ruszyła zapowiadana budowa postoju dla taksówek przy Tauron Arenie Kraków w rejonie ulic Dąbskiej i ul. Lema. Prace potrwają około dwóch tygodni w zależności od warunków atmosferycznych. Parking w tym miejscu bardzo się przyda, szczególnie podczas organizacji imprez kulturalnych i sportowych w tym obiekcie.

Wywiad z projektantem ul. Krakowskiej.

Trwają konsultacje dotyczące planowanej przebudowy ulicy Krakowskiej. O to, co się na niej zmieni, pytamy projektanta, Stanisława Albrichta.

Pilotów - zmiany w sygnalizacji

Wczoraj zmieniono sygnalizację na skrzyżowaniu Pilotów – Wieniawskiego – Widna

WIFI na przystankach

Trwa kompleksowa wymiana wiat przystankowych, które przy okazji są wyposażane w kolejne udogodnienia dla pasażerów. Już na 36 przystankach z wymienionymi wiatami oraz na kilku dotychczasowych zamontowany został bezprzewodowy, bezpłatny Internet. Zachęcamy do korzystania! 

Organizacja ruchu - Powst. Wielkopolskich

Według informacji jakie otrzymaliśmy od wykonawcy realizowanej przez PKP budowy łącznicy kolejowej, utrudnienia z jakimi kierowcy jadący od strony Nowej Huty spotkali się wczoraj nie powinny się już powtórzyć.

Uroczystości w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19.11.2016 r. (sobota) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbywać się będą uroczystości zakończenia Roku Miłosierdzia. W związku ze spodziewanym zwiększonym zainteresowaniem pasażerów transportem zbiorowym oraz w celu ułatwienia dojazdu wiernych zostanie wzmocniona oferta Komunikacji Miejskiej w Krakowie, która funkcjonować będzie wg następującego porządku:

Konsultacje społeczne - przebudowa ul. Krakowskiej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje  że w dniach 21-25.11.2016 r. zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne w siedzibie  Rady i Zarządu Dzielnicy I ul. Rynek Kleparski 4  31-150 Kraków w związku z przygotowywanym do realizacji zadaniem inwestycyjnym pn; „Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ul.Krakowskiej na odcinku od ul. Rollego do ul.Dietla, wraz z przebudową istniejącego układu drogowego chodników, ścieżek, wraz z przebudową ul.Dietla na odcinku od ul.Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej oraz przebudową istniejącego mostu Piłsudskiego przez rzekę Wisłę”.

Ogrzewanie w tramwajach i autobusach

Przypominamy, że w pojazdach komunikacji miejskiej, podczas chłodniejszych dni, uruchamiane jest ogrzewanie, żeby pasażerowie mieli zapewnioną komfortową podróż. Gdybyście jednak zauważyli, że w autobusie czy tramwaju jest za zimno, prosimy o zgłoszenie nam tego faktu pod numerem tel 12 616 7000 lub 12 616 7555.