Ogólne

Bezpieczniej nad Wisłą

Od wczoraj na czterech najbardziej popularnych mostach w Krakowie widoczne są czerwone koła ratunkowe, które zostały zamontowane na wniosek Policji oraz Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UMK. Mają one pomóc w ratowaniu ludzkiego życia, dlatego są dostępne dla wszystkich.

Tramwaje wróciły na ul. Kościuszki

Tydzień trwała wymiana awaryjnych elementów torowiska na ul. Kościuszki. Prace prowadzone były niemal bez przerwy, choć w czasie nocnym drogowcy mogli wykonywać tylko takie roboty, które nie zakłócały ciszy nocnej. Wymienionych zostało ok. 340 metrów szyn oraz kilkanaście płyt monolitycznych, w które wkomponowane są szyny.

Zwiedzaj miasto Krakowską Linią Muzealną

Już po raz 14. po ulicach Krakowa kursuje Krakowska Linia Muzealna, w ramach której można wybrać się na przejażdżkę zabytkowym tramwajem lub autobusem. Atrakcję przygotowało MPK, ZIKiT oraz Krakowski Klub Modelarzy Kolejowych, działający przy ul. Wawrzyńca 15. Zapraszamy!

Ul. Szymanowskiego po remoncie

Jutro około godz. 10 zostanie dopuszczona do ruchu ul. Szymanowskiego po remoncie. Prace zostały wykonane przed założonym terminem (listopad 2017) i kosztowały 1 mln 426 tys. zł. Remont poprawił estetykę i bezpieczeństwo na ulicy oraz uporządkowane zostało parkowanie pojazdów, wykonane nowe oświetlenie uliczne i odwodnienie całej ul. Szymanowskiego.

Nowe Aleje Trzech Wieszczów

Zwiększona przepustowość, poprawa płynności jazdy, usprawnienie przejazdu komunikacją zbiorową i być może dopuszczenie rowerów do jazdy buspasem – takie efekty mają przynieść zmiany organizacji ruchu na ATW, które Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje wprowadzić jesienią tego roku.

Jaśniej w tunelu KST

250 świateł ledowych zostało zamontowanych bezkosztowo w tunelu Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, a dokładnie w rejonie przystanku Dworzec Główny. Kraków będzie korzystał z nich przez 5 lat i jeśli oświetlenie się sprawdzi, możliwe że zostanie zamontowane także w pozostałych częściach tunelu.

Ulica Drukarska: deweloperzy budują drogę dla mieszkańców

W lipcu zakończy się remont ul. Drukarskiej. Roboty drogowe wykonywane będą jeszcze przez ok. 1,5 tygodnia, a następnie zostaną jeszcze prace brukarskie. - To ważna inwestycja dla mieszkańców tego rejonu, którzy do tej pory zmuszeni byli korzystać z nieutwardzonej drogi pozbawionej chodników.  Cieszę się, że już wkrótce będą mogli o tym zapomnieć i poruszać się bez przeszkód i bezpiecznie w pobliżu swoich domów – mówi Marcin Korusiewicz, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Miejsca postojowe dla taksówek pod Tauron Areną Kraków

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na zaprojektowanie i wybudowanie postoju dla taksówek w rejonie Tauron Areny Kraków. Realizacja inwestycji przewidziana jest na drugie półrocze 2016 r.

Remonty ZIKiT w obiektach inżynieryjnych

Do zadań ZIKiT należą nie tylko remonty ulic i chodników, ale także naprawy i modernizacje takich obiektów jak mosty, przejścia podziemne czy tunele. Sprawdźcie, w których miejscach prowadzone są obecnie prace, a gdzie właśnie dokonaliśmy odbiorów.

Ulica Przewóz na finiszu

Kiedyś przy tej ulicy stało kilka domów i firm usługowych. Gdy w okolicy powstały wielkie osiedla mieszkaniowe, znacznie zwiększył się ruch pieszych i samochodów. Ulica musiała zostać przebudowana, żeby sprostać  nowym potrzebom i zapewnić bezpieczeństwo wszystkim użytkownikom. Remont kosztował blisko 2 mln zł i udało się go zakończyć na długo przed terminem. Co ważne, mimo utrudnień - ulica była przejezdna przez cały czas przebudowy.