Ogólne

UWAGA! 2 stycznia darmowa komunikacja miejska dla kierowców

Ze względu na prognozę przekroczenia w dniu 2 stycznia 2018 r. poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10, zgodnie z Uchwałą NR LV/1127/16 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 października 2016 r., Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w dniu 2 stycznia 2018 roku od godz. 00:00 do godz. 24.00 dla pasażerów z ważnym dowodem rejestracyjnym samochodu osobowego.

Maksymalizacja siatki połączeń - zmiany w Komunikacji Miejskiej

  Szanowni Pasażerowie!

           Uprzejmie informujemy, że od dnia 08.01.2018 r. (poniedziałek), w ramach maksymalizacji siatki połączeń Komunikacji Miejskiej w Krakowie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych oraz autobusowych :

Nowe zasady wydawania abonamentów w SPP uchwalone przez Radę Miasta Krakowa

Od dnia 8 stycznia 2018 r. zmianie ulegną zasady wydawania abonamentów postojowych. Nowe zasady związane są z przyjęciem przez Radę Miasta Krakowa uchwały regulującej funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania. Dotyczą one przede wszystkim wydawania abonamentów ulgowych (mieszkańca). W dużej mierze na tych zmianach skorzystają osoby płacące podatki w Krakowie.

Funkcjonowanie KMK w Noc Sylwestrową

Uprzejmie informujemy, że w Noc Sylwestrową 31.12.2017/01.01.2018 r. w związku ze spodziewanym zwiększonym zapotrzebowaniem na przewozy zostanie wzmocniona oferta nocnej Komunikacji Miejskiej w Krakowie, która kursować będzie według następującego porządku:

Pozytywne emocje - dziękujemy

Wiele działań podejmowanych przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jest przyjmowanych z emocjami. Nie brakuje również tych pozytywnych – czego dowodem listy napływające do Zarządu

Przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej odsłonie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że od początku grudnia br. pasażerowie krakowskiej Komunikacji Miejskiej mogą podziwiać przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej, artystycznej szacie. Głównym motywem wizualnym jest w obu przypadkach twórczość i osoba Stanisława Wyspiańskiego.  

Wymiana płyt monolitycznych na ul. Królewskiej i Bronowickiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością wymiany płyt monolitycznych w torowisku tramwajowym w ciągu ul. Królewskiej i Bronowickiej, w dniach 28-29.12.2017 r. (czwartek - piątek) zostanie wstrzymany ruch tramwajów na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic Małych. W związku z powyższym, w w/w dniach wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej oraz drobnymi utrudnieniami w ruchu samochodowym.

Od stycznia nowe zasady darmowej komunikacji

Radni miejscy przegłosowali uchwałę zmieniającą zasady ogłaszania bezpłatnej komunikacji dla właścicieli samochodów w dni ze znacznymi przekroczeniami stężeń pyłów w powietrzu. Działania będą podejmowane na podstawie krótkoterminowej prognozy jakości powietrza. Przepisy zaczną obowiązywać na początku stycznia.

Przedłużenie zezwoleń na wjazd do strefy ograniczonego ruchu

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie przypomina, że od 2018 r. będą obowiązywały nowe warunki wydawania zezwoleń na wjazd do strefy ograniczonego ruchu w Krakowie.

Podsumowanie 2017 roku

W dniu 19 grudnia br. w odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem pracowników Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Uroczystość była świetną okazją nie tylko do złożenia życzeń świątecznych, ale  również do podsumowania kluczowych działań, które jednostka realizowała w roku 2017. W wigilijnym opłatku uczestniczyli Goście Honorowi -  Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Tadeusz Trzmiel - Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Infrastruktury.