Ogólne

Budujemy nowe linie tramwajowe

Pod koniec roku rozpoczną się prace przy budowie nowej linii tramwajowej na Górkę Narodową. Równocześnie w przygotowaniu są kolejne odcinki: z Kurdwanowa do ulicy Zakopiańskiej, z Krowodrzy Górki na Azory i przez ulice Meissnera i Dobrego Pasterza do Mistrzejowic.

Strefa Czystego Transportu na Kazimierzu

Kraków zamierza wprowadzić tzw. Strefę Czystego Transportu (SCzT) na Kazimierzu, pozwoli ona na wjazd pojazdom elektrycznym, na wodór, napędzanych gazem ziemnym (CNG) oraz mieszkańcom zameldowanym lub zamieszkałym na Kazimierzu.

Modernizacja systemu monitoringu w tunelu tramwajowym

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzoną modernizacją systemu monitoringu w tunelu tramwajowym, w dniu 04.07.2018 r. (środa) od ok. godz. 22:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Rondo Mogilskie - Dworzec Główny Tunel - Politechnika. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Aukcje i przetargi na lokale użytkowe

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłasza aukcję na najem lokali użytkowych, która zostanie przeprowadzona w dniu 26.07.2018 r. w odniesieniu do: lokalu użytkowego ujętego w wykazach lokali przeznaczonych do wynajęcia w trybie aukcji.

Nowe połączenie z Krakowa do Gminy Liszki – linia 219

Od dnia 30 czerwca br. (sobota) do obsługi pasażerów wyruszy linia 219. Autobusy będą kursować na trasie: Os. Podwawelskie – Jeziorzany Pętla. Uruchomienie tej linii jest możliwe dzięki porozumieniu z Gminą Liszki, która ją współfinansuje.

Nowa nawierzchnia na ul. Królowej Jadwigi oraz na ul. Złoty Róg

Od wtorku (3 lipca br.) rozpoczną się prace związane z remontem ulic: Królowej Jadwigi (na odcinku od al. Focha do ul. Tadeusza Kościuszki); Złoty Róg (na całej długości).

Modernizacja systemu monitoringu w tunelu tramwajowym

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzoną modernizacją systemu monitoringu w tunelu tramwajowym, w dniu 27.06.2018 r. (środa) od ok. godz. 22:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Rondo Mogilskie - Dworzec Główny Tunel - Politechnika. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Młyńska, Rondo Młyńskie i Lublańska - zmienia się dla Ciebie!

Od dwóch tygodni nowa nawierzchnia służy kierowcom poruszającym się wzdłuż ulicy Olszyny. Jadąc dalej ulicą Pilotów dojeżdżamy do Ronda Młyńskiego. Tu na przełomie lipca i sierpnia pofałdowana nawierzchnia zostanie zerwana i ułożona na nowo. Przy poboczach pojawią się również nowe krawężniki. Zakończenie prac zaplanowano na koniec wakacji. Przez cały czas ruch samochodowy na remontowanym rondzie będzie utrzymany.

Prace przy wiadukcie kolejowym na ul. Kamiennej

W najbliższy poniedziałek (25.06) rozpocznie się kolejny etap pracy przy rozbudowie wiaduktu kolejowego nad ul. Kamienną

Wykorzystujemy wakacje do napraw i remontów

W sobotę przywracamy ruch na całej ul. Zwierzynieckiej. Linie 1, 2 i 6 wracają na swoje trasy do Salwatora. Jednocześnie rozpoczyna się trzydniowa przerwa w ruchu tramwajów do Kurdwanowa i rozpoczyna remont torowiska na ul. Bieńczyckiej. Wakacje są najlepszym okresem dla tego rodzaju prac.