Ogólne

Kolejny etap przebudowy ul. Myślenickiej

Szanowni mieszkańcy, uprzejmie informujemy że od soboty (14.04) na ul. Myślenickiej rozpoczną się prace polegające na robotach kanalizacyjnych.

Prace na skrzyżowaniu Sołtysowskiej z Centralną

Uwaga kierowcy! Dzisiaj w nocy z poniedziałku na wtorek rozpoczną się prace związane z budową przyłączy wodociągowych. Prace obejmą rejon skrzyżowania ulicy Sołtysowskiej z ulicą Centralną.

Ważne prace remontowe w Nowej Hucie

Na początku przyszłego tygodnia, dokładnie we wtorek (10.04) rozpocznie się remont ul. Łowińskiego na odcinku od wiaduktów do ul. Ujastek. Prace remontowe będą prowadzone w godzinach od 19.00 – 4.00 i przy sprzyjających warunkach pogodowych potrwają tylko do następnego wtorku (17.04).

Naprawa nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z awaryjną naprawą nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej, w dniach 09-13.04.2018 r. (poniedziałek - piątek) od ok. godz. 20:30 do końca kursów w danym dniu będą wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

„Uczeń bezpieczny na drodze” – ZIKiT edukuje!

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu prowadzi Akademię Mobilności ZIKiT, spotkania edukacyjne z uczniami, obejmujące takie zagadnienia jak: korzystanie ze środków komunikacji miejskiej oraz bezpieczne i samodzielne poruszanie się po mieście. Dziś (5 kwietnia br.) ZIKiT gościł uczniów z drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 50.

Duże zmiany w transporcie aglomeracyjnym

Od najbliższej soboty (7 kwietnia) wprowadzamy wiele zmian w kursowaniu autobusów podmiejskich. Dzięki nim autobusy pojawią się w nowych miejscach w gminach Kocmyrzów-Luborzyca, Zielonki oraz Michałowice.

Tramwaj do Mistrzejowic na wyciągnięcie ręki

Dziś (5 kwietnia)  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu opublikował ogłoszenie o zamówieniu - rozpoczęciu dialogu konkurencyjnego. Przez okres 40 dni zainteresowane podmioty mają możliwość składania wniosków. Przedmiotem dialogu konkurencyjnego będzie szczegółowy podział zadań i ryzyk oraz ustalenie zasad współpracy (w tym zakres i standardy utrzymania).

Prace torowe na ul. Wielickiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia awaryjnych prac torowych w węźle rozjazdowym „Dworcowa”, w dniu 07.04.2018 r. (sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Zmiany przy Dworcu Głównym - współpracujemy z koleją

"Kiss and Ride" oraz postój taksówek znajdujące się przy pętli Dworzec Główny Wschód zostają zawieszone. Pasażerów taksówek i samochodów prywatnych zapraszamy na płytę parkingową nad peronami.

Informacja w zakresie spraw prowadzonych dla Gminy Miejskiej Kraków – ZIKiT dot. odzyskania należności od dłużników

Czytając dzisiejszy artykuł w Dzienniku Polskim, dotyczący starań ZIKiT o odzyskanie pieniędzy wyprowadzonych z kont gminy przez byłą pracownicę, można powziąć przypuszczenie, że autor czerpie swoje wyobrażenie o przebiegu procesów sądowych z seriali telewizyjnych. Niestety, w prawdziwym życiu rozprawy nie są wyznaczane z dnia na dzień, a dłużnicy wykorzystują wszelkie możliwości prawne by długu nie spłacić.