Ogólne

Problemy branży budowlanej hamują miejskie inwestycje

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu realizuje w tym roku ponad 100 inwestycji. Z zaplanowanych na ten rok nie uda się rozpocząć około pięciu procent przedsięwzięć, z uwagi na czynniki niezależne od jednostki.

Bezpłatne przejazdy dla pasażerów tymczasowych linii z Bronowic

W środę, 26 września podczas sesji Rady Miasta Krakowa, prezydent Jacek Majchrowski wystąpił z wnioskiem o zwolnienie pasażerów komunikacji miejskiej z opłat za przejazdy tymczasowymi, zastępczymi liniami 704, 713 oraz 74, które funkcjonują podczas remontu ulic Królewskiej, Podchorążych i Królewskiej. Rada Miasta Krakowa przychyliła się do propozycji prezydenta. Przepisy wejdą w życie po ukazaniu się w dzienniku urzędowym wojewody.

Wymiana nawierzchni na alei Jana Pawła II

Od soboty (29 września br.) rozpoczną się prace na alei Jana Pawła II. Pracami remontowymi objęty będzie odcinek od Placu Centralnego do ulicy Bulwarowej. Na tym odcinku zostaną wymienione krawężniki wraz ze ściekiem przykrawężnikowym oraz nawierzchnia jezdni i zatok autobusowych.

Trwa przebudowa ulicy Myślenickiej

Trwa przebudowa ulicy Myślenickiej, prace w ramach pierwszego etapu, na odcinku od ronda Pamuły do ulicy Merkuriusza Polskiego powinny zakończyć się pod koniec października br. Równocześnie ruszyły roboty w ramach drugiego etapu - na odcinku od Merkuriusza Polskiego do ulicy Szybisko.

Dodatkowa linia zastępcza na czas przebudowy ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej

Od jutra (26 września br.) zostanie uruchomiona dodatkowa zastępcza linia tramwajowa 74 kursująca na trasie: Bronowice Małe - Balicka - Bronowicka - Bronowice.

Poznajemy Kraków: Sentymentalny spacer śladami PRL-U po Nowej Hucie

Powstała w 1949 roku Nowa Huta jest jednym z ciekawszych reliktów najnowszej historii, nie tylko Krakowa, ale i Polski w ogóle. Dlatego warto się do niej wybrać, poświęcając na odkrywanie jej uroków choć jeden weekendowy dzień. Od lat w Nowej Hucie czynione są starania, by stała się ona miejscem przyjemnym do życia. Najbardziej widoczne jest wytyczanie obszarów zielonych oraz przestrzeni dla odpoczynku i rekreacji (wystarczy chociażby wspomnieć o planach rewitalizacji Zalewu Nowohuckiego). Jeżeli chcesz się przekonać, jak to wszystko wychodzi i zasmakować uroków oraz atmosfery tej dzielnicy, to zapraszamy na szybki spacer!

Remont Królewskiej - komunikacja zastępcza w praktyce

Autobusy 704 i 713 zastępują tramwaje w związku z remontem torowiska w Bronowicach. W pierwszym dniu roboczym ich kursowanie jest bacznie obserwowane, tak aby wprowadzić korekty i możliwie jak najbardziej usprawnić komunikację na tym odcinku.

Kraków dla seniorów: udogodnienia, inicjatywa, wydarzenia

Rozwój miasta można mierzyć nie tylko ilością atrakcji dla najbardziej aktywnych jego mieszkańców, ale także ofertą skierowaną dla tych najstarszych. Kraków dba o dobro mieszkających w nim seniorów. Niedawno m.in. ruszyła kolejna edycja Aktywnych Poniedziałków dla Seniorów – inicjatywy mającej na celu zachęcenie ich do różnych aktywności na poziomie dzielnicy. Jednak to nie wszystkie działania, jakie podejmuje miasto w tym zakresie!

W sobotę 22.09 bezpłatne przejazdy KMK

Dzisiaj z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu w krakowskiej komunikacji miejskiej podróże odbywać się będą bez konieczności kasowania biletów.

Przebudowa ulic Królewskiej parkingi dla mieszkańców, kmk i dlaczego teraz

Inwestycja na Krowodrzy ruszy w najbliższą sobotę (22 września br.) Przez najbliższy rok prowadzone będą prace związane z przebudową ciągu drogowo-torowego ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z pętlą w Bronowicach. Dodatkowo zmodernizowana zostanie tarcza skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej. Miasto dołoży wszelkich starań, aby uciążliwości związane z inwestycją były jak najmniej odczuwalne dla mieszkańców.