Ogólne

Pełna gotowość ZIKiT w czasie ŚDM

Każdego dnia przez 24 godziny na dobę pracownicy Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu monitorowali sytuację na drogach i trasach komunikacji miejskiej oraz reagowali na bieżąco na wszystkie dodatkowe utrudnienia i niespodziewane sytuacje.

Komunikacja miejska bije rekordy popularności!

Od rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży komunikacja miejska w Krakowie przeżywa prawdziwe oblężenie. Tylko wczoraj (wtorek, 27 lipca) autobusami i tramwajami podróżowało ponad milion pasażerów. Ponadto dotychczas sprzedano 35 tys. specjalnych biletów na czas ŚDM za 15 zł. Tylko wczoraj kupiło je 15 tysięcy osób.

Pierwszy dzień ŚDM w komunikacji miejskiej

Wczoraj przez cały czas inspektorzy ZIKiT monitorowali sytuację na ulicach Krakowa dzięki 24-godzinnym dyżurom w Centrum Sterowania Ruchem oraz bezpośrednio w terenie. Nie był to łatwy dzień, bo sytuacja na mieście rozwijała się bardzo dynamicznie, a grupy pielgrzymów – mimo wcześniejszych zapowiedzi, że będą przemieszczać się głównie pieszo, chętnie korzystały z komunikacji miejskiej. Dlatego za każdym razem śpieszyliśmy im z pomocą.

Pomagamy pielgrzymom poruszać się po Krakowie

Setki osób dziennie zaglądają do punktów informacji ZIKiT w poszukiwaniu informacji dotyczących komunikacji i  topografii miasta, a wśród nich przeważają pielgrzymi, którzy jeszcze niezbyt dobrze orientują się w Krakowie. Informacji szukają nawet w nocy, dlatego przez cały tydzień ŚDM Punkt Informacji na Rondzie Mogilskim będzie czynny 24 h na dobę.

Przejazd dla osób niepełnosprawnych w czasie ŚDM

Osoby niepełnosprawne poruszające się po Krakowie samochodem podczas Światowych Dni Młodzieży powinny zwracać uwagę na oznakowanie oraz zapoznać się z listą ulic wyłączonych lub tymczasowo wyłączonych z ruchu, które będą zamknięte dla wszystkich.

Wiaty jak nowe
2016-07-22

W okresie poprzedzającym uroczystości Światowych Dni Młodzieży na polecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie przeprowadzono kompleksowe oględziny 843 wiat przystankowych. Wszystkie usterki zostały zgłoszone do naprawy. 

Zmiany na ul. Kalwaryjskiej i ul. Zamoyskiego

Po spotkaniach z mieszkańcami i uwzględnieniu uwag uczestników konsultacji, w najbliższy weekend (od 25 lipca) ZIKiT wprowadza zmiany w organizacji ruchu na ul. Kalwaryjskiej i ul. Zamoyskiego. Będą one teraz monitorowane i w razie potrzeby – jeszcze korygowane. Wszystko powinno rozstrzygnąć się w ciągu miesiąca.

ŚDM - broszura
2016-07-21

Rozdaliśmy już 10 tysięcy broszur informacyjnych o Światowych Dniach Młodzieży. Broszura cieszyła się dużym zainteresowaniem i wspólnie z MPK zdecydowaliśmy o dodruku kolejnych 15 tys egzemplarzy, które będą rozdawane pasażerom krakowskiej komunikacji miejskiej.

Jednocześnie zachęcamy do pobrania broszury w wersji elektronicznej.

Przystanek z Wi-Fi? Nowy pomysł, który przetestują krakowianie

Trwa kompleksowa wymiana wiat przystankowych w Krakowie, a przy okazji na jednej z nich zamontowany został bezprzewodowy, bezpłatny Internet, z którego mogą już korzystać pasażerowie. Jeśli pomysł się sprawdzi, wiaty z Wi-Fi pojawią się w innych miejscach w mieście.

Na ulicach Krakowa pojawi się 10 nowych autobusów

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie udzielił Grupie Mobilis zamówienia uzupełniającego na obsługę komunikacji miejskiej. Na ulicach stolicy Małopolski pojawi się 10 fabrycznie nowych autobusów, które skierowane zostaną na nową linię. Pojazdy stanowić będą wzmocnienie dotychczasowego systemu komunikacji miejskiej. Zostaną włączone do ruchu przed Światowymi Dniami Młodzieży.