Ogólne

Moc atrakcji na Dni Ziemi

Dzień Ziemi tradycyjnie co roku obchodzony jest 22 kwietnia, a jego celem jest edukacja ekologiczna, aby jak najskuteczniej chronić naszą planetę i zachować czyste środowisko.W Krakowie spotykamy się w Alei Róż 21 i 22 kwietnia (w piątek i w sobotę). Zachęcamy do zapoznania się z programem imprezy.

Dokładne czyszczenie ulicy Lea

W przyszłym tygodniu rusza pilotażowa akcja oczyszczania z pyłów i zabrudzeń ulicy Lea w Krakowie. Aby była skuteczna, konieczne jest wprowadzenie dwugodzinnego zakazu parkowania (w godz. 20-22) na wskazanych odcinkach ulicy co tydzień, w każdy wtorek i każdą środę. Utrudnienia te są niezbędne, aby ulica została dokładnie oczyszczona, szczególnie w tych miejscach, które każdego dnia są niedostępne dla służb sprzątających z powodu stojących samochodów.

Kręćże dla Krakowa i wygrywaj nagrody

Rowerowa rywalizacja European Cycling Challenge coraz bliżej! Zostały niecałe dwa tygodnie do rozpoczęcia międzynarodowej akcji, w której mieszkańcy walczą o tytuł najbardziej rowerowego miasta Europy. Kraków weźmie w niej udział po raz pierwszy, a najlepsi uczestnicy zostaną nagrodzeni. Przekaż informację swoim bliskim, zachęć do rywalizacji swojego szefa, opowiedz o akcji swoim znajomym! Kręćmy razem dla Krakowa. Startujemy 1 maja!

Kolejne dwa zadania ZIKiT z budżetu obywatelskiego

W ramach III edycji budżetu obywatelskiego, do którego  składanie wniosków i głosowanie odbyło się w 2016 roku, a realizacja zadań przewidziana została na 2017 r. i 2018 r., Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu otrzymał do realizacji 18 zadań. Z przyjemnością informujemy, że kolejne dwa z nich udało się właśnie wykonać.

Kwietniowe remonty ZIKiT-u

Mimo kapryśnej aury staramy się, aby nie było opóźnień w zaplanowanych remontach i kontynuujemy prace. Naprawiane są drogi, chodniki, podjazdy dla osób niepełnosprawnych, perony przystankowe…. Zobaczcie, gdzie obecnie trwają remonty i jak na wiosnę zmieniają się krakowskie ulice.

Komunikacyjny ranking miast. Odcinek 4: Gdynia

Jak krakowska komunikacja zbiorowa wypada na tle innych miast? - często pasażerowie zadają nam to pytanie. Postanowiliśmy sprawdzić i opisać zalety i wady systemów komunikacji miejskiej w polskich i europejskich miastach. Porównamy je z rozwiązaniami znanymi z Krakowa. W czwartym odcinku naszej serii prezentujemy nadmorską Gdynię. Wybrał się tam pracownik Zespołu Organizacji Transportu ZIKiT, Emil Markowiak.

Takich lekcji nie można przegapić!

Akademia Mobilności ZIKiT to cykl bezpłatnych spotkań edukacyjnych organizowanych dla uczniów szkół podstawowych przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Mobilis i ZW Renoma. Podczas nich dzieci  poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, ruchu pieszego, jazdy rowerem i podróżowania komunikacją miejską. Spotkania odbywają się cyklicznie i wzięła w nich już udział ponad setka dzieci. Chętnych jest tak wielu, że terminy są już zarezerwowane do czerwca!

Powstanie nowe skrzyżowanie na ul. Konopnickiej

Jeszcze tej wiosny rozpocznie się budowa drogi, która w przyszłości połączy ul. Konopnickiej z ul. Rydlówka. Docelowo ma ona usprawnić komunikację w prężnie rozbudowującym się kwartale, pomiędzy Wilgą a ul. Wadowicką.

Mieszkańcy wskazali lokalizacje dla stacji rowerowych

Cztery stacje rowerowe Wavelo zostały uruchomione w Krakowie w ramach budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy wskazali miejsce, a stacje zostały uruchomione dla miasta bezkosztowo, w ramach koncesji na cały system.

Ruszyły zgłoszenia do European Cycling Challenge!

European Cycling Challenge [Europejska Rywalizacja Rowerowa] to konkurencja między zespołami złożonymi z rowerzystów, która odbędzie się w maju. Kraków również będzie walczył o tytuł najbardziej rowerowego miasta w Polsce i nie tylko. Tym bardziej nas cieszy, że już teraz zgłaszają się pierwsi krakowianie chętni do uczestnictwa w tej rywalizacji! Jest ich już ponad dwudziestu.