Ogólne

Nowa Huta – zrealizowane i planowane inwestycje

Nowa Huta postrzegana jest coraz częściej jako rozwijająca się część Krakowa. Również w kontekście infrastruktury drogowej na obszarze tej dzielnicy zachodzą cały czas pozytywne zmiany.

Wavelo tańsze dla posiadaczy Krakowskiej Karty Rodzinnej

Posiadacze ważnej Krakowskiej Karty Rodzinnej mogą wykupić z 50% rabatem roczny abonament do korzystania z sieci rowerów miejskich Wavelo. Vouchery uprawniające do zakupu abonamentu można odbierać w siedzibie Wydziału Spraw Społecznych.

 

Niełatwe rozwiązania na ul. Cechowej

Od minionej soboty ul. Cechowa między ulicami Łużycką i Niebieską jest całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego. Trwa remont. Wyłączenie jej było niezbędne - jeśli ruch miałby zostać utrzymany prace trwałyby dwa, trzy razy dłużej.

Renowacja nowohuckich instalacji

W 2017 r. zostały wykonane prace konserwatorskie 7 instalacji zlokalizowanych w Nowej Hucie. Dzięki renowacji odzyskały dawny blask.

Wiadukt nad torami kolejowymi na ulicy Doktora Twardego do remontu

Na początku maja 2018 roku rozpocznie się drugi etap prac. Tym razem kierowcy, piesi i pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli zauważyć, że wiadukt jest remontowany. Do tej pory prace koncentrowały się pod nim. W następnej kolejności budowlańcy wymienią asfalt i chodniki oraz izolacje. Odnowione zostaną także balustrady.

Raport Roczny ZIKiT – podsumowanie działań w roku 2017

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie opracował specjalny Raport Roczny, który podsumowuje inicjatywy, działania oraz inwestycje jednostki wykonane w roku 2017. W raporcie omówiono najbardziej istotne kwestie związane m.in. z optymalizacją komunikacji miejskiej, remontami i modernizacjami infrastruktury drogowej, ale także akcjami społecznymi kierowanymi do krakowian.

Weekendowe wyłączenie ruchu tramwajowego i autobusowego na ul. Grzegórzeckiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością wykonania niezbędnych prac związanych z przebudową wiaduktu kolejowego na ul. Grzegórzeckiej, w dniach 17-18.02.2018r. (sobota-niedziela) zostanie wstrzymany ruch tramwajów na odcinku od węzła Starowiślna do Ronda Grzegórzeckiego. W tym czasie wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Akcja zima
2018-02-07

Interwencje dotyczące odśnieżania dróg będących w utrzymaniu Gminy Kraków zgłaszać należy do Dyspozytorni Głównej MPO pod numerem telefonu: 12-64-62-361

Wyjaśnienia w sprawie wiaduktów

W odpowiedzi na artykuł Arkadiusza Maciejowskiego  „ZIKiT naśladuje PKP. W remontach wiaduktów i potęgowaniu korków”, który ukazał się w Gazecie Krakowskiej w dniu 7 lutego br., poniżej przedstawiamy wyjaśnienia, ponieważ artykuł wprowadza mieszkańców w błąd

Nie tylko kontrola biletów - 2 lata „Renomy” w Krakowie

W tym roku minęły dwa lata od kiedy na krakowskich ulicach pojawili się umundurowani kontrolerzy, będący pracownikami sopockiej firmy Renoma. Wygrała ona przetarg ogłoszony przez ZIKiT w roku 2016, którego postanowienia obowiązywać będą jeszcze przez 2 lata. Głównym zadaniem osób zatrudnionych w Renomie jest oczywiście kontrola biletów. Jednak zakres obowiązków kontrolerów w rzeczywistości jest o wiele większy. Wykwalifikowani pracownicy, dzięki znajomości języka angielskiego, pomagają turystom w zakupie biletów, a także w odnalezieniu lub wyznaczeniu optymalnej trasy przejazdu. Kontrolerzy znakomicie odnaleźli się też w sytuacjach, w których często pojawiały się problemy – np. na granicy stref. Ich zadaniem w tej kwestii jest informowanie o zakupie właściwego biletu i rodzajach opłat w poszczególnych strefach.