Ogólne

Konsultacje projektu strefy czystego transportu

Projekt strefy czystego transportu (LEZ - Low Emission Zone) oparty jest na przepisach zawartych w ustawie o samorządzie gminnym i najnowszej ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych (z dnia 11 stycznia 2018 r.). Kiedy Rada Miasta Krakowa przyjmie uchwałę na centralnym obszarze kwartału Kazimierz ustanowiona zostanie strefa czystego transportu, do której wjazd będą mieli głównie mieszkańcy oraz pojazdy w pełni elektryczne, napędzane wodorem lub gazem CNG.

Intensywny koniec wakacji na krakowskich torowiskach

Nie zwalniają tempa prace przy remontach i przebudowach torów tramwajowych w Krakowie. Trwają intensywne prace budowlane przy przebudowie pętli tramwajowej na Kurdwanowie.

Poznajemy KRAKÓW: wycieczki jednodniowe po Zwierzyńcu bez samochodu

Krakowianie coraz częściej rezygnują z weekendowych eskapad do galerii handlowych – zostawiają kluczyki od samochodu na stoliku i decydują się na piesze wycieczki. Jeśli jeszcze nie przekonałeś się do takiego sposobu spędzania czasu, to może nadeszła pora zwiedzić urzekający Zwierzyniec.

Dobre informacje dla mieszkańców okolic ul. Witosa

W rejonie prac prowadzonych przez Trasę Łagiewnicką SA na dniach pojawi się tymczasowe przejście, które ułatwi mieszkańcom dojście do kościoła.

Prace utrzymaniowe przy torowisku w Alei Pokoju - etap 1

Uprzejmie informujemy, że od dnia 16.08.2018 r. (czwartek) rozpoczną się prace utrzymaniowe przy torowisku tramwajowym w ciągu Alei Pokoju. W etapie 1 trwającym do dnia 23.08.2018 r. (czwartek)włącznie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na całej Alei Pokoju (do Ronda Grzegórzeckiego do Ronda Czyżyńskiego). W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Remont na ulicach Kazimierza Wyki i Łukasza Górnickiego

W przyszłym tygodniu ruszają prace remontowe na ulicach Kazimierza Wyki oraz Łukasza Górnickiego.

Informacja o Losowaniu miejsc Handlowych przy Krakowskich Cmentarzach

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu uprzejmie informuje, że z uwagi na ochronę danych osobowych w roku bieżącym nie będą podawane do publicznej wiadomości listy osób zakwalifikowanych do losowania, informacje udzielane będą przez pracowników ZIKIT osobiście w siedzibie ZIKIT, os. Złotej Jesieni 14, lub pod numerem telefonu 12 616 70 19, 12 616 70 23 , 12 616 70 42.

Prace asfaltowe na ulicy Królowej Jadwigi

Na ulicy Królowej Jadwigi, na odcinku od al. Focha do ul. T. Kościuszki prowadzone są prace remontowe. Na części tego odcinka został już wyremontowany chodnik, dlatego w tym miejscu dziś (9 sierpnia br.) nawierzchnia będzie frezowana, a w jutro zostanie położony asfalt.

3 Najlepsze projekty Budżetu Obywatelskiego Krakowa 2018

O tym, że mieszkańcy polskich miast mają realny wpływ na swoje najbliższe otoczenie, świadczy inicjatywa zwana budżetem obywatelskim. Rokrocznie powiększa się grono osób (być może sam/sama do nich należysz), które decydują o celach wydatków części środków z miejskiej kasy. Nie inaczej było i w tym roku w Krakowie. Możesz się o tym przekonać, poświęcając chwilę na zapoznanie się ze zwycięskimi projektami V edycji budżetu.

Awaryjna naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej

Uprzejmie informujemy, że w nocy 08/09.08.2018 r. (środa/czwartek) będzie prowadzona awaryjna naprawa torowiska na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej. W związku z tym, w dniu 08.08.2018 r. (środa) od około godz. 21:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Stradomskiej i św. Gertrudy tylko w kierunku Placu Wszystkich Świętych i Poczty Głównej.