Ogólne

Korekta tymczasowej organizacji ruchu na ul. Myślenickiej i Szybisko

W związku z kolejnym etapem przebudowy ul. Myślenickiej trwają prace nad korektą tymczasowej organizacji ruchu w rejonie ul. Myślenickiej. To m.in. mieszkańcy Swoszowic zwrócili się z prośbą o wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na ul. Szybisko oraz możliwość skręcania w prawo w ul. Myślenicką z ul. Sawiczewskich. Po obserwacji natężenie ruchu na remontowanym obszarze Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu 31 października br. zawnioskował do wykonawcy o niezwłoczne i pilne opracowanie korekty projektu organizacji ruchu uwzględniającej prośby mieszkańców oraz uwagi Zarządu.

 

Wzmocnienia Komunikacji Miejskiej w dniach 3-4 listopada 2018 r.

W dniach 03-04.11.2018 r. (sobota - niedziela) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Wzmocnienia Komunikacji Miejskiej w dniu 2 listopada 2018 r.

W dniu 02.11.2018 r. (piątek - Dzień Zaduszny) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Wavelo na Wszystkich Świętych. I cały rok

Z okazji Dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek operator rowerów miejskich Wavelo uruchamia specjalne stacje mobilne w okolicach największych cmentarzy w mieście. Do całorocznego użytkowania jednośladu zachęca nową taryfą, która rusza już 5 listopada.

Bezpieczni na drogach

Najbardziej niebezpiecznym okresem dla pieszych jest okres jesienno-zimowy. Na taki stan rzeczy wpływ mają warunki atmosferyczne, wcześnie zapadający zmrok i gorsza widoczność.

Reorganizacja ZIKiT

Decyzją Rady Miasta Krakowa na wniosek Prezydenta Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu został podzielony na trzy nowe jednostki Zarząd Transportu Publicznego, Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Wydział Inżynierii Ruchu.

Udając się na groby wybierz komunikację miejską!

Już dzisiaj obserwujemy wzmożony ruch pojazdów w pobliżu wszystkich krakowskich cmentarzy. Zachęcamy wszystkich udających się na groby bliskich aby zrezygnowali z samochodu i wybrali komunikację miejską. Dziś w mieście według specjalnych rozkładów kursują linia tramwajowa nr 2 oraz linie autobusowe 105/405, 128, 184/484, 810.

Kolejne wygodne wiaty na przystankach

W Krakowie trwa montaż wiat autobusowych i tramwajowych. W ostatnim czasie do dyspozycji mieszkańców oddane zostały nowe wygodne konstrukcje w kolorze popielatym z ławeczką.

Nawiedzony Kraków - Weekendowa wyprawa bez samochodu

Nie każdy mieszkaniec Grodu Kraka zdaje sobie sprawę, że miasto to kryje sobie mniej oczywiste historie, o których niezbyt często wspomina się na szkolnych lekcjach. Bogate losy historycznej stolicy Polski zawierają także wątki związane z duchami oraz zbrodniami. Jeżeli lubisz od czasu do czasu zaserwować sobie dreszczyk emocji, to warto poświęcić przynajmniej jeden weekendowy dzień, żeby odkryć mniej znane, wyjątkowo intrygujące oblicza Krakowa. Chodzi o Kraków duchów i Kraków krwawych zbrodni. W drogę!

Trwa modernizacja torowiska do Bronowic

Miesiąc temu w mieście ruszyła przebudowa ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej. Zgodnie z harmonogramem realizowane są obecnie prace rozbiórkowe. Prawdopodobnie za kilka tygodni inwestycja wkroczy w kolejny etap i pojawi się nowa organizacja ruchu.