Ogólne

Wymiana nawierzchni na Kapelance

Z piątku na sobotę rozpocznie się kolejny etap remontu na ul. Kapelanka, który potrwa około tygodnia i będzie powodował utrudnienia dla kierowców poruszających się w kierunku Tesco. W  tym czasie będzie naprawiana nawierzchni jezdni na jednym pasie, a w kolejnych etapach remontować będziemy pozostałe trzy pasy. Przepraszamy za utrudnienia!

Kontrolerzy już myślą o wakacjach

Od dziś kontrolerzy biletów pracujący w mundurach będą przypominać uczniom i ich rodzicom, że wraz z końcem roku szkolnego kończą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską. My również zwracamy uwagę, że zgodnie z uchwałą Rady Miasta Krakowa, taka ulga obowiązuje od 1 września do 30 czerwca. Prosimy o przekazanie tej informacji dalej!

Komunikacja miejska w czasie Wianków i Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej U-21

W sobotę 24 czerwca w Krakowie odbywać się będzie impreza „Wianki - Święto Muzyki”. W związku z tym w godzinach 21:00 - 24:00 wzmocniona zostanie oferta linii tramwajowych: 1, 8, 10, 13, 18, 22, 24, 52 oraz autobusowych: 144, 164, 169/469, 173, 179, 184/484, 194, 502, 503. Nocne linie tramwajowe 62, 64 i 69 w godzinach 0:00 - 2:00 kursować będą z częstotliwością co 20 minut bez zlotów nocnych. Do obsługi wszystkich linii (z wyjątkiem linii 612, 637, 642, 643, 902, 903 i 915) kierowany będzie tabor wielkopojemny.

Czerwcowe remonty dróg i chodników

Sezon prac drogowych ruszył pełną parą. Remontujemy ulice, chodniki i infrastrukturę rowerową, tak aby poruszanie się po Krakowie było jeszcze bardziej komfortowe dla wszystkich użytkowników dróg. Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość, dokładamy wszelkich starań, aby remonty był jak najmniej uciążliwe i trwały jak najkrócej.

Tak walczyliśmy w ECC!

Przez cały maj Kraków walczył w międzynarodowej rywalizacji European Cycling Challenge o tytuł najbardziej rowerowego miasta Europy.  Rowerowym teamom i pojedynczym uczestnikom udało się przez ten czas przejechać ponad 64 tysięcy kilometrów, dzięki czemu nasze miasto zajęło w rankingu 16 miejsce. W sumie dla Krakowa kręciło na rowerach 428 osób. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w akcję! Zgodnie z zapowiedzią najbardziej aktywni rowerzyści i zespoły zostaną wyróżnieni.

Pomnik wieszcza odzyskuje blask

Prace konserwatorskie przy pomniku Adama Mickiewicza w Rynku Głównym są już za półmetkiem. Postacie z brązu są już oczyszczone z zabrudzeń, podobnie kamienny cokół pomnika. Finał prac przewidziany jest na koniec czerwca, ale jest też szansa, że remont zakończy się szybciej.

Zmiany w funkcjonowaniu busów w centrum Krakowa

Ograniczenie ruchu pojazdów, a co za tym idzie hałasu i spalin, w ścisłym centrum Krakowa i przyspieszenie komunikacji zbiorowej na Alejach Trzech Wieszczów - to główne efekty zmian w funkcjonowaniu przewoźników typu BUS w Krakowie. Zostaną one wprowadzone w życie już 17 czerwca.

Wkrótce głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2017!

17 czerwca ruszy głosowanie na zwycięskie projekty w Budżecie Obywatelskim. Już dziś zachęcamy wszystkich do zapoznania się z listą pomysłów, które są dostępne na stronie http://budzet.krakow.pl.

Mini znaki na Kazimierzu

Zabytkowe ulice na Kazimierzu nie są już przysłonięte dużymi znakami drogowymi, ale od kilku dni można zobaczyć tam znaki mini, czyli najmniejsze znaki drogowe dopuszczone przepisami prawa. Podobna wymiana prowadzona była także w rejonie Rynku Głównego, zakończyła się w styczniu tego roku. W sumie wymienionych zostało blisko 2 tysiące dużych tarcz na tarcze mini.

Remonty konserwatorskie kapliczek

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ma w swoich obowiązkach również opiekę nad zabytkowymi obiektami znajdującymi w pasach drogowych. Dlatego też każdego roku prowadzone są remonty konserwatorskie kapliczek przydrożnych. W tym roku będziemy zajmować się dwiema kapliczkami z XIX wieku, a jedna z nich nawet zostanie przeniesiona w nowe miejsce.