Ogólne

Armii Krajowej, Łupaszki, Rydla, Godlewskiego, Zielony Most - harmongram zamknięć przejazdów kolejowych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły przebudowę torów w rejonie krakowskich Bronowic. Prace budowlane potrwają kilkanaście miesięcy i będą wiązać się z tymczasowymi zamknięciami dróg i zmianami w organizacji ruchu, w rejonie przejazdów kolejowych przecinających ulice Rydla, Godlewskiego, Zielony Most i Łupaszki oraz przy wiaduktach kolejowych biegnących nad ul. Armii Krajowej.

Rowerzyści zimy się nie boją

Od połowy listopada, w pięciu lokalizacjach w Krakowie, zliczani są rowerzyści, którzy przemierzają nasze miasto na dwóch kółkach. Pierwsze wyniki będą tym ciekawe, że pokażą skalę zainteresowania tym środkiem transportu w czasie zimy. Już wiadomo, że w grudniu ubiegłego roku, ulicą Mogilską przejechało 16 tysięcy rowerzystów, czyli całkiem sporo.

Rusza przebudowa Ronda Kocmyrzowskiego

W najbliższy weekend rozpocznie się I etap modernizacji torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim. Prace poprzedzone będą robotami przygotowawczymi w nocy z 6 na 7 stycznia (piątek/sobota). Z tej przyczyny przewidziane są zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do zapoznania się z nowym rozkładem obowiązującym na czas remontu.

Informacja o nieudzieleniu zamówienia publicznego

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zgodnie z procedurą zapowiedzianą w SIWZ i ogłoszeniu o zamówieniu, a opisaną w art. 138o ustawy PZP, podjął decyzję o nieudzieleniu zamówienia publicznego na usługi społeczne jako usługi świadczonej społeczności lokalnej - sprzedaż biletów poprzez telefony komórkowe..

Znasz iMKA?
2016-12-29

iMKA to jedyna aplikacja do zakupu biletów, która oferuje bilety okresowe, jednorazowe a także bilety zintegrowane. Aplikacja działa w ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Jest to nowoczesny dostęp do oferty komunikacyjnej na terenie Województwa Małopolskiego. Jest to system, w którym zintegrowane zostały istniejące systemy Krakowskiej Karty Miejskiej oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej z usługami świadczonymi przez Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne. Uzyskano w ten sposób rozwiązanie, dzięki któremu stając się użytkownikiem systemu MKA otrzymujesz dostęp do większości usług związanych z komunikacją publiczną w województwie.

Rynek pod specjalną ochroną

Od przyszłego roku płyta Rynku Głównego i otaczające ją ulice będą jeszcze bardziej chronione. Chodzi o takie sytuacje, gdy w tej wyjątkowej przestrzeni organizowane są np. imprezy masowe, wymagające użycia ciężkiego sprzętu i montażu konstrukcji, po których nawierzchnia może wymagać naprawy.  Od 2017 r. organizatorzy takich wydarzeń będą wcześniej zobowiązani do wpłacenia kaucji i wykupienia ubezpieczenia, co pokryje koszty ewentualnych szkód.

Modernizacja R. Kocmyrzowskiego

7 stycznia rozpocznie się modernizacja torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim. Od tego dnia ruch tramwajowy odbywać będzie się jedynie w relacji ul. Bieńczycka – al. Andersa (d strony DH Wanda).

Kalwaryjska - szukamy kompromisu
aktualizacja 27.12.2016

Tuż przed świętami wykonawca łącznicy kolejowej Zabłocie - Krzemionki (PKP PLK S.A.) ponownie udostępnił dla ruchu samochodowego estakadę im. Obrońców Lwowa, w ciągu al. Powstańców Śląskich. Dzięki temu mniej samochodów będzie szukać alternatywnych dróg przejazdu. Pozwoli to na wprowadzenie zmian w organizacji ruchu na ul. Kalwaryjskiej.

Polityka Krakowa = polityka ZIKiT

Wszystkie działania podejmowane przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, od wdrażania drobnych zmian w organizacji ruchu po wielomilionowe inwestycje komunikacyjne, przygotowywane są w oparciu o wytyczne uchwalane przez władze miasta.  Te wytyczne nazywane są Polityką Transportową Dla Miasta Krakowa i właśnie zostały zaktualizowane na lata 2016 - 2025.

W nowym roku będziemy dla Was starać się jeszcze bardziej!

W 2017 roku pojawią się w ZIKiT dwa zupełnie nowe stanowiska – Drogomistrz, którego obowiązkiem będzie kompleksowy nadzór nad drogami w Krakowie oraz Inspektor ds. wzornictwa i przestrzeni publicznej, odpowiedzialny za stronę estetyczną prowadzonych przez ZIKiT inwestycji. Liczymy, że efekty tych zmian już wkrótce zostaną pozytywnie ocenione przez krakowian.