Ogólne

Kontrolerzy też dbają o „miękkie lądowanie” w Kraków Airport

Krakowscy kontrolerzy od kilku dni mają nowe zadanie! Tym razem pomagają turystom, którzy przylatują do Kraków Airport i nie bardzo wiedzą, jaki bilet powinni kupić, żeby dotrzeć do Krakowa. Okazuje się, że był z tym spory problem, ponieważ na początku tej trasy obowiązuje cennik linii aglomeracyjnych, a podróżujący kupowali zwykłe bilety. – Nie chcemy, żeby już na wstępie goście przylatujący do Krakowa, byli narażeni na takie nieprzyjemności, dlatego wysyłamy im na pomoc naszych kontrolerów – mówi Marcin Korusiewicz, dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.

Młynówka Królewska: odnawiamy place zabaw

Będą wyłożone bezpieczną nawierzchnią poliuretanową, zyskają zadaszone piaskownice oraz uzupełnione zostaną o brakujące urządzenia zabawowe. ZIKiT właśnie ogłosił przetarg na rewitalizację czterech placów zabaw, które w budżecie obywatelskim 2014 wskazali mieszkańcy. Są przestarzałe i wymagają modernizacji. Prace zakończą się w tym roku.

Pomnik Grunwaldzki gotowy do remontu

Wokół pomnika stoją rusztowania i wykonano pierwszą próbę czyszczenia. Dobiegają końca próby konserwatorskie i ustalanie technologii. Spreparowane łupiny orzechów arachidowych, które zostaną wykorzystane do czyszczenia pomnika, będą dozowane pod określonym ciśnieniem, tak aby na elementach z brązu pozostawić patynę - najlepszą ochronę dla metalu i znak czasu.

Czterech chętnych do obsługi roweru miejskiego (GALERIA)

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zakończył zbieranie ofert od firm, które chcą w najbliższych latach udostępniać miejski rower publiczny krakowianom. Ostatecznie do konkursu zgłosiły się cztery podmioty. Każdy z nich, prócz oferty, musiał dostarczyć próbkę działającego systemu w postaci rowerów wyposażonych w komputery pokładowe.

Grające i rozświetlone fontanny

Krakowskie fontanny, jedne z najbardziej ulubionych ozdób miasta, są już niemal gotowe do nowego sezonu. Będą też atrakcją podczas Światowych Dni Młodzieży. Mamy w sumie 15 fontann i jeden brodzik (Zielony Jar). Ich utrzymanie w 2016 roku będzie kosztować około 630 tys. zł.

Omiń korki rowerem

Wszystkich, którzy chcą się przesiąść się na dwa kółka lub dowiedzieć się więcej o głównych trasach i skrótach rowerowych, zachęcamy do obejrzenia  filmów „Omiń korki rowerem”. To wspólny pomysł Stowarzyszenia Kraków Miastem Rowerów, Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Telewizji Kraków. Kilkuminutowe filmy można już oglądać w Internecie! Polecamy!

Na rowerze do centrum Krakowa

W ciągu dwóch lat mieszkańcy południowej części Krakowa zyskają ponad 10 km ścieżek rowerowych, dzięki którym dojadą na rowerze do centrum miasta. ZIKiT przystępuje właśnie do nowych inwestycji  i  niektóre odcinki wykona już w tym roku. Co ważne, nowe ścieżki zostaną skomunikowane z istniejącymi  w tym rejonie, czyli z np. z ul. Wielicką i Wadowicką.

Remont Brożka w ekspresowym tempie (ZDJĘCIA)

To z pewnością ucieszy kierowców, którzy ostatnio zmagają się z dużymi utrudnieniami na krakowskich ulicach.  Remont ulicy Brożka jest już na finiszu i to na 1,5 miesiąca przed terminem. Liczymy, że kolejne wiosenne remonty, które mają poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy po ulicach Krakowa, też zakończą się szybciej.

Remont ul. Wielickiej

W czwartek (14 kwietnia) rozpoczną się prace przygotowawcze do remontu ul. Wielickiej. Prace podzielone zostaną na dwa etapy. Łącznie wyremontowane zostanie blisko 3 km jezdni. Wykonawca dołoży wszelkich starań, by zminimalizować utrudnienia dla kierowców, zaś sama wymiana nawierzchni zostanie zrealizowana w czasie zmniejszonego ruchu samochodowego i nocami.

Remont chodnika na Al. Trzech Wieszczów

Jutro (środa, 13 kwietnia) rozpocznie się remont chodnika od ul. Łobzowskiej do ul. Lenartowicza, który potrwa przez około dwa tygodnie. W trakcie prowadzonych prac nie będzie czynny buspas na tym odcinku. Na utrudnienia natrafią także piesi.

POLECAMY