Ogólne

Na pomoc zalewanej ulicy Korbutowej

Prawie 5 mln zł kosztować będzie kompleksowa przebudowa ul. Korbutowej na Woli Justowskiej, która jest boczną drogą od ul. Królowej Jadwigi. Mieszkańcy tego rejonu skarżyli się, że po każdym większym deszczu ich ulica i domy są podtapiane. Doraźne budowanie przepustów i rowów niewiele pomagało. W marcu ZIKiT rozpoczął remont, który rozwiąże te problemy.

Co można zrobić za milion złotych?

Inwestorzy coraz chętniej współpracują z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Dzięki zawartym porozumieniom, przy nowych inwestycjach w Krakowie, powstają nowe ulice i chodniki lub stare przechodzą gruntowną przebudowę. Tak było w przypadku ulicy Witosa, gdzie prywatna firma (Lidl) przebudowała m.in. skrzyżowanie. Prace trwały od sierpnia 2015 do lutego 2016 i kosztowały inwestora ponad milion złotych.

Jak usprawnić ruch na Alejach Trzech Wieszczów?

Studenci i naukowcy, a także przedstawiciele ZIKiT-u i Urzędu Miasta Krakowa uczestniczyli w czterodniowych warsztatach w Zakrzowie, podczas których analizowano różne pomysły usprawnienia ruchu na Alejach Trzech Wieszczów. Szczegółowy raport z tej dyskusji zostanie zaprezentowany podczas Forum Mobilności. Podczas warsztatów ze studentami spotkał się Zastępca Prezydenta Krakowa Tadeusz Trzmiel.

Lepszy dojazd do Muzeum Lotnictwa

W poniedziałek 11 kwietnia rozpocznie się planowany na 1,5 tygodnia remont ulicy Markowskiego. Nowa nawierzchnia i chodnik zapewnią wygodniejszy dojazd zarówno do Muzeum Lotnictwa Polskiego jak i do zlokalizowanych przy tej ulicy osiedli.

W trakcie prowadzonych prac ulica będzie wyłączona z ruchu. Dojazd dla mieszkańców i odwiedzających muzeum zapewniony będzie poprzez ul. Seniorów Lotnictwa i teren Muzeum.

Rozbudowa ul. Igołomskiej. Nowa organizacja ruchu od piątku

Od piątku (8 kwietnia) zostanie zamknięta część południowa ul. Igołomskiej, ruch samochodowy zostanie skierowany na jezdnię północną. Zmiana będzie obowiązywać do 14 kwietnia (czwartek). Jednocześnie od piątku (8 kwietnia) przywrócony będzie ruch na ul. Kościelnickiej.

Rozbudowa ulicy  Wrobela coraz bliżej

Trwa przetarg na oczekiwaną rozbudowę ulicy Wrobela, która będzie teraz szersza, lepiej oświetlona i zabezpieczona kanalizacją opadową, tak aby kierowcom jeździło się tutaj wygodniej, a mieszkańcy czuli się bezpieczniej. Prace mają zakończyć się do 30 czerwca 2016 r.

Przetarg na remonty kapliczek

Dwa krzyże przydrożne i pięć kapliczek, czyli w sumie 7 obiektów zabytkowych, będących w gestii Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, zostanie odnowionych w tym roku. Właśnie ogłoszono przetarg na wykonawcę prac. Remonty mają zakończyć się do 31 października.

Ulica Rajska podoba się przechodniom

Błoto, nierówny chodnik i parkujące samochody – tak w skrócie wyglądała ulica Rajska przed remontem. Dziś jest tam o wiele ładniej i bezpieczniej, a piesi już nie są zmuszeni przechodzić po ruchliwej jezdni. W dodatku ulica zyskała także nową, zadbaną zieleń.

Dobre maniery w tramwaju i autobusie

Mieszkańcy Krakowa podróżujący komunikacją miejską od dawna zgłaszają nam swoje uwagi i spostrzeżenia dotyczące drażniących nawyków innych pasażerów, które obserwują podczas podróży. Ponad rok temu zainspirowało nas to do stworzenia pierwszego spotu „Weźże gadaj ciszej”, którego tematem były głośne rozmowy przez telefony komórkowe. Krakowianie skarżyli się nie tylko na głośne rozmowy, ale również na samą ich treść oraz sposób wypowiadania się. Nasz spot pokazywał, że takie zachowanie może przeszkadzać innym pasażerom, a niektórych wręcz irytuje. Dobra prasa i przychylność odbiorców zmotywowały nas do pójścia o krok dalej i stworzenia dwóch kolejnych spotów, zwracających uwagę na savoir-vivre w komunikacji miejskiej.

Jak zaoszczędzić w komunikacji miejskiej?

Czy zdążę dojechać w 20 minut na najtańszym bilecie? – zastanawiają się początkujący użytkownicy komunikacji miejskiej , którzy szukają oszczędności. Zamiast dokładać sobie nerwów, zachęcamy do zakupu biletu okresowego, który jest tańszy i bardziej praktyczny niż bilety do kasowania . Nie macie czasu na przeliczanie różnic w kosztach? Zrobiliśmy to za Was.

POLECAMY