Ogólne

Prace torowe na ul. Wielickiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia awaryjnych prac torowych w węźle rozjazdowym „Dworcowa”, w dniu 07.04.2018 r. (sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Zmiany przy Dworcu Głównym - współpracujemy z koleją

"Kiss and Ride" oraz postój taksówek znajdujące się przy pętli Dworzec Główny Wschód zostają zawieszone. Pasażerów taksówek i samochodów prywatnych zapraszamy na płytę parkingową nad peronami.

Informacja w zakresie spraw prowadzonych dla Gminy Miejskiej Kraków – ZIKiT dot. odzyskania należności od dłużników

Czytając dzisiejszy artykuł w Dzienniku Polskim, dotyczący starań ZIKiT o odzyskanie pieniędzy wyprowadzonych z kont gminy przez byłą pracownicę, można powziąć przypuszczenie, że autor czerpie swoje wyobrażenie o przebiegu procesów sądowych z seriali telewizyjnych. Niestety, w prawdziwym życiu rozprawy nie są wyznaczane z dnia na dzień, a dłużnicy wykorzystują wszelkie możliwości prawne by długu nie spłacić.

Coraz jaśniej na Bulwarach!

Bulwary Wiślane są jednym z ulubionych miejsc spacerów i rekreacji krakowian, jak również turystów. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu podjął pierwsze prace nad ich oświetleniem już w 2016 roku. Do tej pory udało się gruntownie przebudować Bulwary: Czerwiński (lewy brzeg Wisły między mostami Dębnickim i Grunwaldzkim) i Kurlandzki (lewy brzeg pomiędzy mostami Piłsudskiego i Kotlarskim).

Funkcjonowanie Komunikacji Miejskiej w Krakowie podczas Święta Bożego Miłosierdzia

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że w dniu 8 kwietnia br. (niedziela) w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach odbywać się będą uroczystości z okazji Święta Bożego Miłosierdzia.

Przystanek „Muzeum Narodowe” w nowej odsłonie

Przystanek tramwajowy „Muzeum Narodowe” (kierunek Straszewskiego) pojawił się w nowej odsłonie. Muzeum Narodowe w Krakowie organizuje wystawę POLSKI DIZAJN i w związku z nią ten przystanek ma obecnie nietypową aranżację. Ma ona zwrócić uwagę mieszkańców na wystawę i  zachęcić do jej zwiedzenia.

ZIKiT wspiera kampanię „Polska na Niebiesko”

W dniu 2 kwietnia br. obchodzony będzie Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony z inicjatywy Kataru i poparty przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 18 grudnia 2007 r. Obchody mają na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu.

Czym kierujemy się projektując oznakowanie

Wojewoda nie podważa konieczności reorganizacji w strefie płatnego parkowania, w tym zmniejszenia liczby miejsc postojowych. Ma natomiast wątpliwości i uwagi, które ZIKiT wyczerpująco wyjaśnia, odpowiadając na jego korespondencję. Podkreślamy, że za każdym razem działamy stojąc na straży interesu publicznego, niezależnie od sprzecznych dążeń różnych grup nacisku.

Rowerem ku wiośnie!

W programie „STARS – rowerem do szkoły” bierze udział kilkadziesiąt krakowskich szkół podstawowych. Ma on na celu propagowanie wśród dzieci dojazdu do szkoły rowerem. Dziś szkoły te wzięły udział w akcji „Wagary na rowerach”, uroczystym powitaniu wiosny. Dzieci wraz z opiekunami pokonały zaplanowaną trasę na rowerach. Dodatkowo ich rowery i stroje były udekorowane w wiosenne akcenty, które zostały poddane ocenie jury.

Przetarg na przebudowę ulic: Królewskiej,  Podchorążych i Bronowickiej – otwarcie kopert

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w połowie stycznia br. ogłosił przetarg na przebudowę ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej w Krakowie. Dziś nastąpiło otwarcie kopert. Oferty zostały złożone przez 2 firmy. ZUE S.A. zaproponowało kwotę 76,9 mln zł, gwarancję na okres 72 miesięcy, czas realizacji całego zadania 12 miesięcy (przejezdność po 10 miesiącach), a Trakcja PRKiI S.A. realizację zadania przy tych samych warunkach za kwotę 75,7 mln zł. Teraz przez okres około miesiąca potrwa sprawdzanie przesłanych ofert, jeśli nie będzie odwołań ZIKiT prześle wybraną ofertę do tzw. kontroli uprzedniej do Urzędu Zamówień Publicznych. Prace rozpoczną się niezwłocznie po podpisaniu umowy.