Ogólne

Prace przy wiadukcie kolejowym na ul. Kamiennej

W najbliższy poniedziałek (25.06) rozpocznie się kolejny etap pracy przy rozbudowie wiaduktu kolejowego nad ul. Kamienną

Wykorzystujemy wakacje do napraw i remontów

W sobotę przywracamy ruch na całej ul. Zwierzynieckiej. Linie 1, 2 i 6 wracają na swoje trasy do Salwatora. Jednocześnie rozpoczyna się trzydniowa przerwa w ruchu tramwajów do Kurdwanowa i rozpoczyna remont torowiska na ul. Bieńczyckiej. Wakacje są najlepszym okresem dla tego rodzaju prac.

500 uczniów uczestniczyło w Akademii Mobilności ZIKiT

Kraków prowadzi bezpłatne spotkania dla uczniów szkół podstawowych, pod nazwą Akademia Młodego Krakowianina. Ze względu na cele akcji jakimi są edukacja ekologiczna czy bezpieczne poruszenie się po mieście, lekcje organizowane są w różnych jednostkach miejskich.

Prace na ul. Wielickiej – przesunięcie przystanku autobusowego „Kabel”

Trzy tygodnie temu ruszyły prace przygotowawcze związane z przebudową ulicy Wielickiej, w obrębie skrzyżowania z ul. Malborską i ul. Świątnicką. Od poniedziałku (25 czerwca br.) przystanek autobusowyKabel w kierunku Wieliczki zostanie przeniesiony za skrzyżowanie z ul. Malborską naprzeciw BP.

 

Wianki - Święto Muzyki oraz XIV Małopolski Piknik Lotniczy - zmiany w organizacji ruchu

W najbliższy weekend w Krakowie odbędą się m.in. "Wianki - Święto Muzyki" oraz XIV Małopolski Piknik Lotniczy. W związku z imprezami nastąpią zmiany w organizacji ruchu.

Modernizacja przejścia podziemnego pod Jubilatem

Pod koniec ubiegłego roku rozpoczęły się prace związane z modernizacją przejścia podziemnego pod Jubilatem. Do tej pory prace były prowadzone przy zachowaniu ciągłego ruchu przechodniów. Teraz, ze względu na etap prac związany z wykonaniem schodów wykonawca wprowadzi tymczasowe ograniczenia.

Modernizacja systemu monitoringu w tunelu tramwajowym

Uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzoną modernizacją systemu monitoringu w tunelu tramwajowym, w dniu 20.06.2018 r. (środa) od ok. godz. 22:00 do końca kursów zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Rondo Mogilskie - Dworzec Główny Tunel - Politechnika. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R dwa etapy

W dniach 23-25.06.2018 r. (sobota – poniedziałek) rozpocznie się pierwszy etap prac na ul. Witosa, w rejonie skrzyżowania z ul. Beskidzką i ul. Halszki (rejon obecnych przystanków tramwajowych dla wysiadających i wsiadających). Będzie budowana tzw. przejazdówka umożliwiająca zawracanie poprzez zmianę kierunków dla tramwajów dwukierunkowych. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany:

Wakacje 2018 w komunikacji zbiorowej

Okres wakacji od wielu lat wiąże się ze zmniejszeniem częstotliwości przejazdów autobusów i tramwajów wożących krakowian i przyjezdnych po Krakowie. Lato 2018 r. będzie jednak okresem z największą liczbą kursów w porównaniu z poprzednimi latami.

Bieńczycka – kolejny etap prac

W związku z przebudową skrzyżowania na ul. Bieńczyckiej, w rejonie przystanku „Bieńczycka”, od dnia 23.06.2018 r. (sobota) od początku kursowania linii dziennych na okres około 3-4 tygodni zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Rondo Czyżyńskie – Bieńczycka – Rondo Kocmyrzowskie im. ks. Gorzelanego. W tym czasie: