Ogólne

Przebudowa ulic Królewskiej parkingi dla mieszkańców, kmk i dlaczego teraz

Inwestycja na Krowodrzy ruszy w najbliższą sobotę (22 września br.) Przez najbliższy rok prowadzone będą prace związane z przebudową ciągu drogowo-torowego ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z pętlą w Bronowicach. Dodatkowo zmodernizowana zostanie tarcza skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej. Miasto dołoży wszelkich starań, aby uciążliwości związane z inwestycją były jak najmniej odczuwalne dla mieszkańców.

Rozpoczęcie przebudowy ciągu Królewska - Podchorążych - Bronowicka KOMUNIKACJA MIEJSKA

 Uprzejmie informujemy, że w związku z rozpoczęciem przebudowy ciągu ulicznego Królewska - Podchorążych - Bronowicka na odcinku od Placu Inwalidów do pętli Bronowice, od dnia 22.09.2018 r. (sobota) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od Teatr Bagatela - Bronowice Małe oraz ruch pojazdów na przebudowywanym ciągu ulicznym (z dopuszczeniem przejazdu autobusów KMK na wybranych odcinkach).

Nowe wiaty autobusowe dla mieszkańców

W Krakowie prowadzone są prace związane z wymianą wiat tramwajowych i autobusowych. W ostatnim czasie w Nowej Hucie zostały posadowione wiaty autobusowe, które pozyskane zostały w związku z ich wymianą w innych lokalizacjach.

Rusza przebudowa ulicy Sławkowskiej

Od soboty (22 września br.) ruszają prace związane z przebudową ulicy Sławkowskiej. Ulica zostanie przebudowana na całej długości.

Zakończenie przebudowy pętli tramwajowej Kurdwanów P+R

Uprzejmie informujemy, że od dnia 24.09.2018 r. (poniedziałek) zakończy się przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R prowadzona w ramach budowy Trasy Łagiewnickiej.

W związku z powyższym, w dniach 22-23.09.2018 r. (sobota – niedziela) przeprowadzony zostanie demontaż przejścia torowego (tzw. „przejazdówka”). W tym czasie będzie wyłączony ruch tramwajów na odcinku Bieżanowska – Kurdwanów P+R.

Od dnia 24.09.2018 r. (poniedziałek) zostanie przywrócony ruch tramwajowy na przedmiotowym odcinku bez ograniczeń dla taboru i częstotliwości linii.

Mając na uwadze powyższe, zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Budowa Trasy Łagiewnickiej – zmiany w organizacji ruchu

W nocy ze środy na czwartek (z 19 września na 20 września br.) w związku z wkroczeniem w kolejny etap prac przy budowie Trasy Łagiewnickiej zostaną wprowadzone zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic J. Turowicza, Z. Herberta z ulicą W. Witosa.

Razem w ruchu w Tygodniu Mobilności

We wtorek, 18 września Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaprasza na dolną płytę Ronda Mogilskiego, gdzie z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zaprezentują się krakowscy przewoźnicy MPK S.A. i Moblis oraz zajmująca się kontrolą biletów  Renoma. Będzie też okazja do spotkania z Wavelo, operatorem miejskiej wypożyczalni rowerów w Krakowie. Zapraszamy od godz. 11:00 do 17:00. Będziemy dokumentować wydarzenie pod łączącym hasłem Razem w ruchu. Każdemu, kto będzie chętny podzielić się krótką wypowiedzią i sfotografuje się z okazji Tygodnia Mobilności, będziemy rozdawać upominki związane z poruszaniem się.

Rusza przebudowa ulic Bronowickiej, Królewskiej i Podchorążych [MAPY]

W sobotę, 22 września, ruszają prace związane z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. W związku z modernizacją zostaną zawieszone kursy tramwajowe na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic. Pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza. Modernizowane ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego, dla mieszkańców zostanie zachowany dojazd do posesji.

Ulica Krakowska już wkrótce odzyska dawny blask

Już za cztery tygodnie, tj. 12 października, nastąpi otwarcie kopert na przebudowę ul. Krakowskiej. Modernizowany będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Jóżefa Dietla do ul. Karola Rollego. Pojawi się tam ścieżka rowerowa, drzewa, zatoki parkingowe, wyciszone torowisko, przystanki wiedeńskie, nowa nawierzchnia na szerszych chodnikach i jezdni, a także iluminacje przy moście im. J. Piłsudskiego.

Rusza audyt Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Gdzie i jakie korekty można wprowadzić, aby krakowscy piesi czuli się lepiej chronieni. W Krakowie na 61 przejściach dla pieszych rozpoczyna się audyt Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wyniki raportu już za 3 miesiące.