Ogólne

Od stycznia nowe zasady darmowej komunikacji

Radni miejscy przegłosowali uchwałę zmieniającą zasady ogłaszania bezpłatnej komunikacji dla właścicieli samochodów w dni ze znacznymi przekroczeniami stężeń pyłów w powietrzu. Działania będą podejmowane na podstawie krótkoterminowej prognozy jakości powietrza. Przepisy zaczną obowiązywać na początku stycznia.

Przedłużenie zezwoleń na wjazd do strefy ograniczonego ruchu

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie przypomina, że od 2018 r. będą obowiązywały nowe warunki wydawania zezwoleń na wjazd do strefy ograniczonego ruchu w Krakowie.

Podsumowanie 2017 roku

W dniu 19 grudnia br. w odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem pracowników Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Uroczystość była świetną okazją nie tylko do złożenia życzeń świątecznych, ale  również do podsumowania kluczowych działań, które jednostka realizowała w roku 2017. W wigilijnym opłatku uczestniczyli Goście Honorowi -  Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz Tadeusz Trzmiel - Zastępca Prezydenta ds. Inwestycji i Infrastruktury.

Bramy do stref zamieszkania

Na ulicach Krakowa, w miejscach gdzie istnieją tzw. strefy zamieszkania, ustawiamy dodatkowe oznakowania. W ten sposób chcemy zwrócić uwagę kierowcom, że wjeżdżają w obszar, gdzie piesi mają bezwzględne pierwszeństwo.

Świąteczny rozkład jazdy KMK

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra, Nowego Roku i Święta Trzech Króli, w związku ze zmienionymi potrzebami przewozowymi, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

Naszym Pasażerom życzymy zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku!

Dlaczego zmiany na Siedleckiego były konieczne

Znak zakazu wjazdu dla autokarów został wprowadzony na al. Daszyńskiego (na odcinku od Metalowców do Masarskiej) na wniosek mieszkańców al. Daszyńskiego i Rady Dzielnicy II. Teren ten ze względu na szerokość jezdni oraz charakter podłoża (jest to teren byłego starorzecza Wisły) nie jest odpowiednio dostosowany do ruchu ciężkich pojazdów. Już wcześniej na tym odcinku obowiązywał zakaz ruchu dla samochodów ciężarowych.

Tablice antysmogowe

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu wykonał montaż tablic antysmogowych. Głównym ich zadaniem jest informowanie mieszkańców o jakości powietrza.

Sygnalizacja włączona już na stałe

Od wczoraj (14 grudnia br.) działa nowa sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Kocmyrzowskiej, Bulwarowej i Cienistej. Głównym celem budowy sygnalizacji była poprawa bezpieczeństwa ruchu - pieszych, kierowców i rowerzystów.

Kraków na europejskich dróżkach

Słupki chroniące chodniki przed samochodami pojawiają się tylko w miejscach, w których nie wolno się zatrzymywać. Mocowane przy okazji porządkowania chodników w Strefie Płatnego Parkowania zabezpieczają szlak dla pieszych tam, gdzie auta nie mogą parkować legalnie, ale kierowcy często przystawali łamiąc przepisy.

Zmiany na Kazimierzu się przyjmują

Jest zbyt wcześnie, aby oceniać jak sprawdza strefa ograniczonego ruchu na Kazimierzu. Otrzymujemy uwagi i zaproszenia do rozmów – żadne jednak nie dotyczą likwidacji strefy. Pewne jest jedno: ruch na Kazimierzu jest mniejszy, a piesi są bezpieczniejsi. Zmiany wprowadzane są zaś zgodnie z przepisami.