Ogólne

Sprawdź nowe rozkłady jazdy autobusów i tramwajów

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu opublikował już nowe rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, które zaczną obowiązywać od poniedziałku, 8 stycznia. Rozkłady tramwajów i autobusów są dostępne na stronie internetowej MPK.

Krakowska #maksymalizacja to wyzwanie logistyczne

W poniedziałek 8 stycznia krakowska komunikacja miejska wchodzi na jeszcze wyższe obroty. Szczególnie widoczne będzie to w okresie między szczytami. - Chcemy zachęcać kierowców do korzystania z komunikacji zbiorowej - mówi wicedyrektor odpowiedzialny za transport w Krakowie.

Korekta SPP tańsza o 1/3

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w połowie grudnia br. zakończył prace w Strefie Płatnego Parkowania (Strefa P1, Strefa P2, Strefa P3, Strefa P4, Strefa P5, Strefa P6.1, Strefa P6.2, Strefa P6.3, Strefa P6.4, Strefa P.6.5, Strefa P7, Strefa P8) na Alejach Trzech Wieszczów oraz strefie „Tempo30” na Bronowicach. Zmiany te były efektem zaleceń pokontrolnych wojewody małopolskiego. Zgodnie z pierwotnym założeniem zmiany te miały kosztować blisko 6 milionów złotych brutto. Ostatecznie Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu za zrealizowane prace wypłacił 3 801 488 złotych brutto. Kwota jaka została zaoszczędzona to 2 127 319 złotych brutto. Ostatecznie jest ona niższa, ze względu na wprowadzone liczne korekty, które były wynikiem konsultacji prowadzonych z mieszkańcami.

UWAGA! 2 stycznia darmowa komunikacja miejska dla kierowców

Ze względu na prognozę przekroczenia w dniu 2 stycznia 2018 r. poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10, zgodnie z Uchwałą NR LV/1127/16 Rady Miasta Krakowa z dnia 26 października 2016 r., Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w dniu 2 stycznia 2018 roku od godz. 00:00 do godz. 24.00 dla pasażerów z ważnym dowodem rejestracyjnym samochodu osobowego.

Maksymalizacja siatki połączeń - zmiany w Komunikacji Miejskiej

  Szanowni Pasażerowie!

           Uprzejmie informujemy, że od dnia 08.01.2018 r. (poniedziałek), w ramach maksymalizacji siatki połączeń Komunikacji Miejskiej w Krakowie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowych oraz autobusowych :

Nowe zasady wydawania abonamentów w SPP uchwalone przez Radę Miasta Krakowa

Od dnia 8 stycznia 2018 r. zmianie ulegną zasady wydawania abonamentów postojowych. Nowe zasady związane są z przyjęciem przez Radę Miasta Krakowa uchwały regulującej funkcjonowanie Strefy Płatnego Parkowania. Dotyczą one przede wszystkim wydawania abonamentów ulgowych (mieszkańca). W dużej mierze na tych zmianach skorzystają osoby płacące podatki w Krakowie.

Funkcjonowanie KMK w Noc Sylwestrową

Uprzejmie informujemy, że w Noc Sylwestrową 31.12.2017/01.01.2018 r. w związku ze spodziewanym zwiększonym zapotrzebowaniem na przewozy zostanie wzmocniona oferta nocnej Komunikacji Miejskiej w Krakowie, która kursować będzie według następującego porządku:

Pozytywne emocje - dziękujemy

Wiele działań podejmowanych przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu jest przyjmowanych z emocjami. Nie brakuje również tych pozytywnych – czego dowodem listy napływające do Zarządu

Przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej odsłonie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że od początku grudnia br. pasażerowie krakowskiej Komunikacji Miejskiej mogą podziwiać przystanki Filharmonia i Plac Inwalidów w nowej, artystycznej szacie. Głównym motywem wizualnym jest w obu przypadkach twórczość i osoba Stanisława Wyspiańskiego.  

Wymiana płyt monolitycznych na ul. Królewskiej i Bronowickiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością wymiany płyt monolitycznych w torowisku tramwajowym w ciągu ul. Królewskiej i Bronowickiej, w dniach 28-29.12.2017 r. (czwartek - piątek) zostanie wstrzymany ruch tramwajów na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic Małych. W związku z powyższym, w w/w dniach wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej oraz drobnymi utrudnieniami w ruchu samochodowym.