Ogólne

Zadania dla specjalistów

Reorganizacja jednostek miejskich po likwidacji Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu ma prowadzić m.in. do tego, by poszczególnymi zadaniami zajmowały się najbardziej wyspecjalizowane w danej dziedzinie jednostki. Stąd decyzja, by większymi inwestycjami zajął się Zarząd Inwestycji Miejskich, a chodnikami na osiedlach – Zarząd Zieleni Miejskiej.

Komunikacja nocna w Sylwestra

Szanowni Pasażerowie!

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zwiększonym zapotrzebowaniem na przewozy, w Noc Sylwestrową 31.12.2018/01.01.2019 r. (pn/wt) zostaną wprowadzone następujące wzmocnienia oferty komunikacji nocnej:

Zarząd Dróg Miasta Krakowa z nowym dyrektorem

Rozstrzygnięto konkurs na stanowisko dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa. Funkcję tę objął Marcin Hanczakowski, który do tej pory pełnił obowiązki dyrektora w jednostce.

15. Krakowski Bieg Sylwestrowy

W dniu  31.12.2018 r. w godz. 12.00 – 13.30 będzie odbywał się na terenie Miasta Krakowa „15. Krakowski Bieg Sylwestrowy”.

Godziny pracy ZDMK  w dniu 24 grudnia

W poniedziałek, 24 grudnia Zarząd Dróg Miasta Krakowa będzie przyjmował mieszkańców w godz. 7:30-15:30. Kasa ZDMK przy ul. Centralnej 53 będzie czynna w godz. 7:30-12:00.

Grudniowy, wieczorny spacer „świateł” w Krakowie

W grudniu Kraków ma okazję do świętowania dwóch interesujących rocznic. Pierwsza z nich wiąże się z pierwszym użyciem światła elektrycznego. Druga zaś z pierwszym oświetleniem gazowym krakowskich ulic.

ZDMK bliżej mieszkańców

Zarząd Dróg Miasta Krakowa przywiązuje dużą wagę, do tego aby mieszkańcy miasta byli jak najlepiej poinformowani o wszelkich podejmowanych przez niego działaniach.

Kraków będzie miał strefę czystego transportu

W środę, 19 grudnia radni zdecydowali o wprowadzeniu na obszarze turystycznym kwartału Kazimierz tzw. strefy czystego transportu.

W dniu 20.12.2018 zostanie wprowadzona bezpłatna komunikacja miejska

Uwaga! Jutro prognozowane przekroczenie średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10.

Spełniony warunek uruchomienia bezpłatnej komunikacji w dniu 20.12.2018r.

Nowy termin wyroku w sprawie nakazów Wojewody

Wczoraj (18 grudnia br.) odbyła się rozprawa sądowa dotycząca skarg Zarządu Dróg Miasta Krakowa na nakazy Wojewody Małopolskiego (m.in.: na likwidację Strefy Ograniczonego Ruchu na Kazimierzu, wprowadzenie zmian w organizacji ruchu poprzez usunięcie tabliczek dopuszczających wjazd określonych grup pojazdów za zezwoleniem zarządcy drogi). Wojewódzki Sąd Administracyjny wyznaczył nowy termin publikacji wyroku na 28 grudnia br. prosząc ZDMK o dostarczenie dodatkowych analiz.