Ogólne

Odnawiamy pomniki
2016-02-16

Do końca czerwca 2016 roku potrwa remont pomnika Grunwaldzkiego, który znajduje się na placu Matejki w Krakowie. Jego koszt to ponad 150 tys. zł. Prace konserwatorskie, już w mniejszym zakresie, planowane są także w tym roku przy pomniku Adama Mickiewicza w Rynku Głównym, który wymaga oczyszczenia.

Ul. Drukarska do remontu

Jeszcze w tym roku przebudowana zostanie ul. Drukarska. Remont wykona prywatny inwestor, który realizuje budynek mieszkalny w najbliższym sąsiedztwie ulicy.

Koncepcja Trasy Łagiewnickiej

Zgodnie ze złożoną wczoraj deklaracją publikujemy koncepcję Trasy Łagiewnickiej

Kapliczki do remontu

W tym roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotowuje się także do remontów i konserwacji  przydrożnych kapliczek. Na odnowę obiektów zabytkowych – kapliczek, pomników, rzeźb znajdujących się pod opieką Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu zarezerwowanych jest w budżecie miasta 500 tysięcy złotych. 

Oznakowanie podczas ŚDM - wykonawca poszukiwany

Szczegółowe rozwiązania komunikacyjne, związane z odbywającymi się w lipcu w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży, będą znane w marcu. Jednak już teraz Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu ogłosił przetarg na opracowanie i wdrożenie tymczasowej organizacji ruchu, obowiązującej w Krakowie w trakcie uroczystości.
 

Wiosną ruszą naprawy torowisk

Kontynuacja przebudowy torowiska na I obwodnicy zaplanowana jest na drugą połowę 2016 roku. Nie oznacza to jednak, że Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, nie będzie prowadził innych prac na torach. Najwięcej z nich zaplanowanych jest na wiosnę.
 

Kontrolerzy odbierani są pozytywnie

Od 1 lutego krakowscy kontrolerzy przeprowadzili ponad 7 tysięcy kontroli w tramwajach i autobusach. Przypominamy, że od początku miesiąca sprawdzaniem biletów na zlecenie Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, zajmuje się firma Renoma i połowa kontrolerów pracuje teraz w charakterystycznych służbowych strojach: granatowa kurtka i spodnie (lub spódnica), biała koszula i bordowy krawat. W tym gronie są także trzy Panie.

ZIKiT dla seniorów [FOTO]

Rada Krakowskich Seniorów zaprosiła dziś na posiedzenie w magistracie Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Omawiane były zagadnienia i problemy, które utrudniają życie osobom starszym. – Spotkanie było udane i obie strony dobrze się do niego przygotowały. Zależy nam, żeby pokazać, że orientujemy się w sprawach miasta, a także przedstawić postulaty, dzięki którym Kraków stanie się miastem jeszcze bardziej przyjaznym dla osób wieku senioralnym – mówił Stefan Jucha z Rady Krakowskich Seniorów.

Mapa inwestycji z nowymi funkcjami

Od początku lutego testujemy na naszej stronie internetowej mapę inwestycji – nowe narzędzie informacyjne, z którego można się dowiedzieć o inwestycjach prowadzonych w 2016 roku przez Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Zgodnie z sugestiami internautów, wprowadzamy kolejne ulepszenia.

Statuetka dla ZIKiT-u

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie otrzymał dzisiaj podziękowania od Waldemara Domańskiego, przewodniczącego Zespołu Zadaniowego ds. ograniczenia bazgrołów w Krakowie, za współpracę w kampanii społecznej realizowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego 2015 r. - "Pogromcy Bazgrołów".