Ogólne

Łatwiej rowerem z Podgórza do Nowej Huty

Obecnie trwają prace związane z budową ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Nowohuckiej, na odcinkach od ulicy Saskiej do ulicy Koszykarskiej i od mostu na Wiśle do Ronda Dywizjonu 308.

Kilkadziesiąt nowych miejsc parkingowych #TestNaDietla

Dziś (11 kwietnia br.) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zapowiedział, że w przeciągu kilku tygodni wprowadzi testowe rozwiązanie na ul. Dietla, możliwość postoju dla samochodów na skrajnym pasie przez całą dobę.

Prace torowe na ul. Kocmyrzowskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z pracami torowymi w dniach 14-15.04.2018 r. (sobota - niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy w ciągu ulicy Kocmyrzowskiej, od Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego do węzła „Wiadukty”. W związku z powyższym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Kolejny etap przebudowy ul. Myślenickiej

Szanowni mieszkańcy, uprzejmie informujemy że od soboty (14.04) na ul. Myślenickiej rozpoczną się prace polegające na robotach kanalizacyjnych.

Prace na skrzyżowaniu Sołtysowskiej z Centralną

Uwaga kierowcy! Dzisiaj w nocy z poniedziałku na wtorek rozpoczną się prace związane z budową przyłączy wodociągowych. Prace obejmą rejon skrzyżowania ulicy Sołtysowskiej z ulicą Centralną.

Ważne prace remontowe w Nowej Hucie

Na początku przyszłego tygodnia, dokładnie we wtorek (10.04) rozpocznie się remont ul. Łowińskiego na odcinku od wiaduktów do ul. Ujastek. Prace remontowe będą prowadzone w godzinach od 19.00 – 4.00 i przy sprzyjających warunkach pogodowych potrwają tylko do następnego wtorku (17.04).

Naprawa nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej

Uprzejmie informujemy, że w związku z awaryjną naprawą nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Dietla i Stradomskiej, w dniach 09-13.04.2018 r. (poniedziałek - piątek) od ok. godz. 20:30 do końca kursów w danym dniu będą wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

„Uczeń bezpieczny na drodze” – ZIKiT edukuje!

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu prowadzi Akademię Mobilności ZIKiT, spotkania edukacyjne z uczniami, obejmujące takie zagadnienia jak: korzystanie ze środków komunikacji miejskiej oraz bezpieczne i samodzielne poruszanie się po mieście. Dziś (5 kwietnia br.) ZIKiT gościł uczniów z drugiej klasy Szkoły Podstawowej nr 50.

Duże zmiany w transporcie aglomeracyjnym

Od najbliższej soboty (7 kwietnia) wprowadzamy wiele zmian w kursowaniu autobusów podmiejskich. Dzięki nim autobusy pojawią się w nowych miejscach w gminach Kocmyrzów-Luborzyca, Zielonki oraz Michałowice.

Tramwaj do Mistrzejowic na wyciągnięcie ręki

Dziś (5 kwietnia)  Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu opublikował ogłoszenie o zamówieniu - rozpoczęciu dialogu konkurencyjnego. Przez okres 40 dni zainteresowane podmioty mają możliwość składania wniosków. Przedmiotem dialogu konkurencyjnego będzie szczegółowy podział zadań i ryzyk oraz ustalenie zasad współpracy (w tym zakres i standardy utrzymania).