Ogólne

70 urodziny Nowej Huty – przyłącz się i wskaż ulice!

Za kilka tygodni, a dokładnie 24 lutego 2019 roku Nowa Huta będzie obchodzić  70 urodziny. Z tej okazji w ciągu roku odbywać się będą różne wydarzenia kulturalne. Miasto proponuje, aby pozostawić trwały ślad po tym jubileuszu i przedstawia m.in. program modernizacji 70 ulic. Od 1 lutego br. (piątek) swoje propozycje mogą zgłaszać mieszkańcy za pośrednictwem strony razemwdialogu.pl

 Jeszcze więcej informacji o remontach

Zarząd Dróg Miasta Krakowa chce być z informacją możliwie blisko mieszkańców. Od teraz przy każdej większej inwestycji będą umieszczane specjalne bannery informujące o remoncie.

Trzecia edycja programu Nowa Huta dziś!

Wiesz, które chodniki czy ulice w Nowej Hucie należy wyremontować? Masz swoje typy dotyczące wymiany latarni ulicznych w tej części Krakowa. Z początkiem lutego każdy mieszkaniec pięciu nowohuckich dzielnic będzie mógł zgłosić miejsce wymagające remontu. Już po raz trzeci rusza program Nowa Huta dziś!.

Budowa linii tramwajowej Krowodrza Górka-Górka Narodowa

Na obszarze, po którym przebiegać będzie nowy odcinek linii tramwajowej Krowodrza Górka-Górka Narodowa, rozpoczyna się drugi etap badań archeologicznych. Równolegle trwają starania o ponowną ocenę środowiskową przedsięwzięcia. To już ostatni krok do pozyskania decyzji ZRID, niezbędnej do rozpoczęcia prac. Budowa inwestycji, która połączy północną część Krakowa z centrum potrwa 26 miesięcy.

Szlifowanie szyn na ul. Limanowskiego

W celu podniesienie komfortu pasażerów, Zarząd Dróg Miasta Krakowa zdecydował o wykonaniu szlifowania torowiska na ul. Limanowskiego. Prace będą realizowane w nocy z 24/25(czwartek/piątek). W związku z pracami Zarząd Transportu Publicznego wprowadza następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

21 i 22 stycznia darmowa komunikacja miejska!

Ze względu na przekroczenie średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10, Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji w poniedziałek, 21 stycznia, a także we wtorek, 22 stycznia od godz. 00.00 do godz. 24.00, dla pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej w Krakowie.

Uwaga na śliskie chodniki i drogi!

Synoptycy prognozują zamarzanie mokrej nawierzchni chodników i dróg po opadach mokrego śniegu. Ostrzeżenie IMiGW obowiązuje od godz. 13.30 do 21.00. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności w ruchu pieszym i podczas prowadzenia pojazdów.

W tym roku przebudowa ulicy Krakowskiej

Na początku stycznia br. ZDMK ogłosił, że do realizacji zadania związanego z przebudową torowiska tramwajowego w ciągu ulicy Krakowskiej wybrana została oferta konsorcjum firm, w skład którego wchodzą TRAKCJA PRKiI S.A. (lider) oraz COMSA S.A.U. (partner).

 

Losowanie miejsc handlowych podczas odpustu

Zarząd Dróg Miasta Krakowa informuje iż w 2019 roku losowania miejsc handlowych podczas tradycyjnych odpustów oraz przed krakowskimi cmentarzami na czas Wszystkich Świętych odbywać się będą z zachowaniem pełnej przejrzystości oraz równych szans wszystkich podmiotów uczestniczących w losowaniu na uzyskanie atrakcyjnego miejsca pod względem handlowym. 

 

Zimowe utrzymanie dróg

Od kilku dni Zarząd Dróg Miasta Krakowa łata dziury w mieście. To właśnie zimą, gdy temperatura spada poniżej zera powstają zniszczenia w nawierzchni jezdni. Poza problemem zamarzającej wody, pojawia się również mniejsza elastyczność nawierzchni.