Ogólne

Fundusze UE i wszystko się dobrze składa

Gmina Miejska Kraków jest jednym z pionierów w zakresie korzystania ze środków wspólnotowych. Jeszcze przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej pozyskaliśmy środki z funduszu przedakcesyjnego ISPA, co pozwoliło na realizację dwóch strategicznych projektów związanych z gospodarką odpadami stałymi w Krakowie oraz rozbudową i modernizacją oczyszczalni ścieków Płaszów II. Na uwagę zasługuje również kompleksowa i systematyczna modernizacja sieci ciepłowniczej oraz wodno-kanalizacyjnej. Uzupełnieniem istniejącego sytemu gospodarki odpadami komunalnymi jest funkcjonujący od 2015 r. jeden z pierwszych w Polsce nowoczesny Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych.

Wygodne wiaty na krakowskich przystankach

W Krakowie trwa montaż wiat autobusowych i tramwajowych. W ostatnim czasie do dyspozycji mieszkańców oddane zostały kolejne nowe wygodne konstrukcje z ławeczką w kolorze popielatym. Zostały one zamontowane na przystankach autobusowych w dzielnicach Podgórze Duchackie oraz Bieżanów-Prokocim.

Komunikacja Miejska w Krakowie - poradnik dla studentów

Korzystając z Komunikacji Miejskiej w Krakowie najlepiej kupić bilet okresowy. To najtańszy sposób podróżowania. Najwygodniej taki bilet można nabyć w automatach Krakowskiej Karty Miejskiej lub zapisać go w telefonie korzystając ze strony internetowej m.kkm.krakow.pl.

Przebudowa Królewskiej z większą ilością autobusów

Studenci na uniwersytety, ciężki sprzęt budowlany na przebudowywaną trasę do Bronowic a więcej autobusów na linie zastępcze. Tak w jednym zdaniu można opisać początek roku akademickiego na Krowodrzy w Bronowicach.

Domknięta pętla na Błoniach

Rowerzyści przeciskali się pomiędzy spacerowiczami,  piesi uważali, by nie wpaść pod koła jednośladu lub rolkarzy - tak do niedawna wyglądało przemieszczanie się przy krakowskich Błoniach. Teraz wszyscy współużytkownicy drogi odetchną z ulgą, bo będą mieli swoje miejsca. Pętla dla rowerzystów wokół Błoń już prawie gotowa.

Bezpłatne przejazdy liniami zastępczymi do Bronowic od piątku!

W poniedziałek w Dzienniku Urzędowym Województwa Małopolskiego została opublikowana uchwała dotycząca bezpłatnych przejazdów w związku z przebudową ciągu drogowo - torowego na ulicach: Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. 

Kraków gratuluje mistrzom świata!

Dziś na barkach Adama Mickiewicza zawisł szalik w narodowych barwach. W taki sposób Kraków chce pokazać radość z wczorajszego zwycięstwa Polaków nad Brazylią w Mistrzostwach Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2018 w Turynie.

Nowe stylizowane wiaty w centrum miasta

W Krakowie prowadzone są prace związane z wymianą wiat tramwajowych i autobusowych. Nowa wiata autobusowa pojawiła się na przystanku autobusowym „Swoszowice Szkoła” przy ul. M. Polskiego (kierunek Kąpielowa). Wkrótce na przystankach  „Muzeum Narodowe” oraz „Orzeszkowej” zamontowane będą stylizowane wiaty, których projekty zostały zaakceptowane przez Plastyk Miejską i Małopolskiego Konserwatora Zabytków.

Dobre informacje dla mieszkańców od kolejarzy

Dobre informacje dla kierowców, PKP PLK poinformowało o nadchodzących otwarciach oraz zamknięciach przejazdów kolejowych na najbliższy miesiąc.

Problemy branży budowlanej hamują miejskie inwestycje

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu realizuje w tym roku ponad 100 inwestycji. Z zaplanowanych na ten rok nie uda się rozpocząć około pięciu procent przedsięwzięć, z uwagi na czynniki niezależne od jednostki.