Ogólne

Krakowski kontroler w akcji

W piątek (3 sierpnia br.) około godz. 15 w pobliżu przystanku autobusowego „Miśnieńska” umundurowani kontrolerzy (firma Renoma) zauważyli, że na torowisku doszło do wypadku z udziałem pieszej. Kontrolerzy natychmiast ruszyli z pomocą.

Przebudowa ulicy Mirosława Krzyżańskiego

Od 11 sierpnia br. (sobota) ruszają prace związane z rozbudową ulicy Mirosława Krzyżańskiego. Będą one prowadzone od wlotu skrzyżowania z ul. Myślenicką i H. Niewodniczańskiego do granicy miasta. Podobnie jak w przypadku ulicy Cechowej droga zostanie całkowicie zamknięta, dzięki czemu będzie można sprawniej przeprowadzić roboty.

Nowe wiaty tramwajowe i autobusowe

W Krakowie prowadzone są prace związane z wymianą wiat tramwajowych i autobusowych.

Wniosek o udział w dialogu konkurencyjnym złożyło siedem firm

Siedem firm złożyło wniosek o udział w dialogu konkurencyjnym dotyczącym budowy linii tramwajowej do Mistrzejowic. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu planuje zrealizować tę inwestycję w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego. Będzie to pierwszy tego typu projekt realizowany w Polsce.

Nowa organizacja ruchu na ciągu ulic W. Broniewskiego i M. Dąbrowskiej

W Krakowie na ciągu ulic Władysława Broniewskiego i Marii Dąbrowskiej obowiązuje nowa organizacja ruchu. Głównym jej założeniem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych. O uspokojenie ruchu na tych ulicach wnioskowali sami mieszkańcy.

75. Tour de Pologne w Krakowie: zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej

W dniach 3 i 4 sierpnia 2018 r. (piątek i sobota) na terenie Miasta Krakowa obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu w związku z organizacją 75. Tour de Pologne oraz imprez towarzyszących temu wyścigowi kolarskiemu, w tym Kinder+Sport Mini Tour de Pologne. Wprowadzone zostaną też zmiany w komunikacji miejskiej.

Wavelo otwiera się na studentów

Dzięki umowie podpisanej między operatorem krakowskich rowerów miejskich Wavelo a władzami Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego studenci będą mogli korzystać z miejskich jednośladów na wyjątkowo atrakcyjnych warunkach.

Tramwaje do Pleszowa pojadą po zakończeniu odwodnienia

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu uruchomi kursy tramwajowe do pętli w Pleszowie po zakończeniu prac przy budowie odwodnienia, które zabezpieczą długotrwałą sprawność torowiska.

Przebudowa Placu Biskupiego

W tym roku planowane jest rozpoczęcie przebudowy Placu Biskupiego. Na ten cel zostały zarezerwowane środki w budżecie. Aktualnie finalizowana jest dokumentacja projektowa.

Nieprawdziwe informacje w artykule Dziennika Polskiego

Informacje zawarte w tekście Dziennika Polskiego „Wybudują drogę do uczelni prezydenta” wprowadzają czytelników w błąd.