Ogólne

Przetarg na oświetlenie Bulwarów Wiślanych

W tym roku i w przyszłym planowana jest kontynuacja budowy oświetlenia na Bulwarach Wiślanych. Dziś zakończył się przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Wpłynęła jedna oferta. Dokumentacja dla dwóch odcinków powinna być gotowa do końca lipca, a dla pozostałych do końca października. Rozpoczęcie budowy oświetlenia planowane jest w tym roku.

Bezpieczniej na ul. Wesele

Na ulicy Wesele do jesieni powstanie wyniesione przejście dla pieszych, dzięki czemu ulica stanie się bardziej bezpieczna dla wszystkich użytkowników: pieszych, rowerzystów i kierowców. Dziś został zakończony przetarg na to zadanie, na który wpłynęły dwie oferty. Wykonawca zostanie wyłoniony do dwóch tygodni. Środki na tę inwestycję zabezpieczyła Rada Dzielnicy VI Bronowice.

Zmiany na al. Pokoju

Na skrzyżowaniu al. Pokoju z wjazdem do CH Plaza / Decathlon zmieniono program sygnalizacji świetlnej. Od teraz nie tylko łatwiej i szybciej będzie się skręcało do w/w obiektów ale przede wszystkim  skróci się czas oczekiwania na zielone światło dla pieszych i rowerzystów.

Kontrolerzy bliżej turystów

Krakowscy kontrolerzy są już gotowi do letniego sezonu turystycznego w Krakowie. Już teraz w każdej parze umundurowanych kontrolerów jest przynajmniej jedna osoba, która  posługuje się językiem angielskim. Nowością będzie natomiast to, że zarówno w rejonie portu lotniczego Kraków-Balice, jak i Kopalni Soli w Wieliczce, kontrolerzy będą informować turystów o konieczności zakupu biletu aglomeracyjnego i obowiązku skasowania go po wejściu do pojazdu. Okazuje się bowiem, że wielu zagranicznych gości sądzi, że wystarczy bilet kupić, a nie kasować.

Kontrolerzy pomogli choremu na epilepsję

W poniedziałek (9 maja) w autobusie linii 429 kontrolerzy biletów udzielili pierwszej pomocy pasażerowi dotkniętemu atakiem epilepsji.

Do urzędu na rowerze

Przyjedź do nas lub do innego urzędu na rowerze. Dzięki temu nie będziesz szukać miejsca do parkowania, nie zapłacisz za postój, zrobisz coś dobrego dla swojego zdrowia, a także powalczysz o wyróżnienie dla Krakowa. Przypominamy, że przez cały maj, Kraków i inne miasta europejskie biorą udział w European Cycling Challenge i walczą o tytuł najbardziej rowerowego miasta!

Kolejna lekcja mobilności za nami!

Dziś (10 maja, środa) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przy ul. Centralnej 53 odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 18. Dzieci przyjechały do nas specjalnym autobusem (dzięki uprzejmości firmy Mobilis) oraz spotkały się z kontrolerami biletów w mundurach (ZW Renoma). Dużą atrakcją było dla nich także zwiedzanie  Centrum Sterowania Ruchem ZIKiT, gdzie poprzez kamery monitoringu mogły zobaczyć całe miasto.

Naprawa odwodnienia na Moście Wandy

Dobiegają końca prace na Moście Wandy, który miał usterkę związaną z odwodnieniem. Wpusty mostowe jak również studnia zostały już oczyszczone ze szlamu. Teraz wymieniony zostanie jeszcze odcinek rury przy jednym wpuście mostowym oraz umyte zostaną zacieki na przyczółkach mostu.

Ostrzegaj z Ostrzegatorem!

Aplikacja mobilna Ostrzegator, dostępna dla krakowian od roku, została właśnie wzbogacona o dodatkową funkcję. Dzięki niej mieszkańcy mogą teraz zgłaszać na bieżąco interwencje, np. zniszczenia dokonane przez wandali, awarię oświetlenia czy uszkodzoną nawierzchnię. Wystarczy tylko kliknąć w ikonę z „dzwoneczkiem alarmowym”, opisać problem w wiadomości mailowej lub zgłosić interwencję telefonicznie (ikona telefonu).

Zamknięcie południowej jezdni al. Bora-Komorowskiego

Uwaga kierowcy i pasażerowie KMK! W nocy z niedzieli na poniedziałek (14/15.05), budowa estakady nad al. Bora-Komorowskiego wejdzie w nowy etap. W jego ramach drogowcy zamkną południową jezdnię tej arterii. Od strony Nowej Huty samochody pojadą jednym pasem ruchu.

POLECAMY