Ogólne

Szlak wzdłuż Młynówki Królewskiej połączony z centrum miasta

Dobra wiadomość dla rowerzystów. Szlak wzdłuż Młynówki Królewskiej został przedłużony aż do ulicy Łobzowskiej, z której bez dalszych przeszkód można dostać się do ścisłego centrum Krakowa.

Już w sobotę tramwaje wrócą na ulicę Długą

Od soboty, 11 listopada rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Basztowej. W tym czasie nastąpi ponowne, już docelowe, przywrócenie ruchu tramwajowego na odcinku: Teatr Bagatela – Dunajewskiego – Basztowa – Długa – Kamienna – Dworzec Towarowy. W dalszym ciągu wyłączony będzie ruch pojazdów komunikacji między przystankami Stary Kleparz i Dworzec Główny. Od tego dnia Komunikacja Miejska w Krakowie będzie funkcjonować w następujący sposób:

Więcej miejsc dla osób niepełnosprawnych w Strefie Płatnego Parkowania

Zgodnie z wymogami prawa wśród miejsc do parkowania wyznaczonych na ulicach powinno się znaleźć przynajmniej 4 proc. miejsc dla osób niepełnosprawnych. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w ramach prac w Strefie Płatnego Parkowania zastosuje te zalecenia i w oparciu o dotychczasowe wnioski oraz doświadczenia wyznaczy odpowiednią liczbę tzw. niebieskich kopert.

Nowy chodnik wzdłuż ul. Nowohuckiej

8 listopada rozpoczyna się budowa chodnika wraz ze ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Nowohuckiej na odcinku od ronda Dywizjonu 308 aż do skrzyżowania z ulicą Stanisławy Wysockiej.

Gil Penalosa o ul. Krupniczej w ramach Open Eyes Economy Summit

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych życiem miasta i planami zmian w ścisły centrum Krakowa, na debatę i spotkanie poświęcone ul. Krupniczej. W debacie, w której weźmie udział Gil Penalosa, pojawi się również Łukasz Franek, wicedyrektor ZIKiT.

Torowisko tramwajowe do Mistrzejowic na Komisji Infrastruktury

Partnerstwo publiczno-prywatne ma być narzędziem wspierającym rozwój polskiej gospodarki – przekonywali doradcy resortu rozwoju, wskazując ambicje ministerstwa: 100 umów PPP do 2020 r. Jednym z takich projektów mogłoby być torowisko do Mistrzejowic. Czy umowa tego rodzaju dojdzie do skutku pokaże dialog z firmami prywatnymi.

Przebudowa wjazdu na teren Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta (etap III)

Uprzejmie informujemy, że od dnia 06.11.2017 r. (poniedziałek) na okres 3 tygodni w związku z kontynuacją prac związanych z przebudową wjazdu na teren Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta, ponownie wstrzymany zostanie ruch tramwajów na ul. Ujastek. W tym czasie wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Zamknięcie ulicy Przybyszewskiego

Uprzejmie informujemy, że w dniu 7.11.2017r. (wtorek) w godz. od 7:00 do 17:00 w związku z budową kanalizacji deszczowej (dowiązanie do studni) zostanie zamknięta ulica Przybyszewskiego w obu kierunkach.

Zamknięcie ulicy Kopernika

Uprzejmie informujemy, że od 6.11.2017r. (poniedziałek) do 30.11.2017r. (czwartek) w związku z kolejnym etapem prac przy przebudowie linii kolejowej E-30 zostanie zamknięta ulica Kopernika (pod samym wiaduktem PKP).

Na czas remontu zachowane będzie przejście dla pieszych, przejazd dla rowerów oraz karetek pogotowia do szpitala. Natomiast ruch samochodowy ze względu na bezpieczeństwo nie mógł zostać zachowany.

Za utrudnienia przepraszamy.

11 listopada tramwaje na stałe wracają na skrzyżowanie ulic Długiej i Basztowej

W dniu Święta Niepodległości tramwaje na stałe wrócą do kursowania ulicą Długą. Jednak przez najbliższy tydzień konieczne będzie wstrzymanie przejazdu tramwajów po tej ulicy. Zmiana znacząco poprawi komfort podróży po Krakowie, jeśli samochody nie będą blokować przejazdu tramwajów.