Ogólne

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na ulicy Armii Krajowej

Zdecydowana poprawa bezpieczeństwa pieszych na ulicy Armii Krajowej w Krakowie. Pokonanie tej ulicy przez przejście dla pieszych na wysokości Novotela już nie przypomina działań wojennych. Nowatorskie rozwiązania jakie wprowadzi tam Zarząd Dróg Miasta Krakowa pół roku temu, działają.

„Mikołajki” w Krakowskiej Komunikacji Miejskiej

Dziś Mikołajki, święto na które dzieci z niecierpliwieniem oczekiwały przez cały rok. Z tej okazji wiele miejskich instytucji i jednostek przygotowało atrakcje. Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Zarząd Transportu Publicznego oraz Renoma zorganizowali świąteczną akcję w trakcie której dzieci, otrzymały drobne upominki.

Na Placu Biskupim zagramy w klasy

Plac Biskupi, zlokalizowany między ulicą Asnyka a Krowoderską, zyska zupełnie nowe oblicze. Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił właśnie przetarg na jego rewitalizację.

Realizacja nakazów Wojewody Małopolskiego

W połowie roku decyzją Wojewody Małopolskiego obecny Zarząd Dróg Miasta Krakowa (dawniej Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu) został zobligowany do wprowadzenia zmian w mieście: usunięcia oznakowania dopuszczającego rowerzystów na niektórych chodnikach (w terminie do 31 sierpnia br.); likwidacji Strefy Ograniczonego Ruchu (SOR) na Kazimierzu (w terminie do 21 grudnia br.); wprowadzenia zmian w organizacji ruchu poprzez usunięcie tabliczek dopuszczających wjazd określonych grup pojazdów za zezwoleniem zarządcy drogi (w terminie do 21 grudnia br.).

Zakończenie prac torowych w węźle Dworcowa

Uprzejmie informujemy, że w związku z wcześniejszym zakończeniem prac torowych w węźle Dworcowa, od dnia 08.12.2018 r. (sobota) zostanie przywrócony ruch tramwajowy na odcinku od skrzyżowania ulic Limanowskiego i Na Zjeździe do zjazdu z estakady tramwajowej na ul. Wielicką.

Przypominamy, że w dalszym ciągu trwa przebudowa ciągu Królewska - Podchorążych - Bronowicka oraz naprawa torowiska w ciągu al. Solidarności.

Zmiany na ul. Zielony Most

Trwająca od 2017 r. przebudowa torów kolejowych w Bronowicach, prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wkracza w kolejną fazę. Tym razem zmiany będą dotyczyć (przejezdności) ulicy Zielony Most.

Igołomska przebudowa

Przyśpieszenie budowy nowej ulicy Igołomskiej w Krakowie. Po przezwyciężeniu kłopotów związanych z kanałem burzowym i podbudową prace ruszyły z kopyta.

Samochody z aukcji w rękach nowych właścicieli

Wczoraj (28 listopada br.) odbyła się aukcja, której przedmiotem była sprzedaż pojazdów. Samochody zostały odholowane z krakowskich ulic bo blokowały przejazd bądź zalegały przez dłuższy czas w danym miejscu. Po sześciu miesiącach trafiły na aukcję, aby znaleźć nowych właścicieli. Podczas wczorajszej aukcji sprzedano osiem pojazdów.

Video przewodnik jak dojechać z centrum do Bronowic i odwrotnie

Jak objechać samochodem zamkniętą Królewską, Podchorążych i część Bronowickiej.

Zmiany w komunikacji miejskiej – awaryjne prace naprawcze

Dziś (27 listopada br.) w godzinach porannych doszło do wykolejenia tramwaju nr 73. W związku z wypadkiem konieczne jest przeprowadzenie nocnych prac naprawczych torowiska na ulicy Stradomskiej.