Ogólne

Miliony na rozbudowę ul. Igołomskiej

310 mln złotych – tyle wynosi unijne dofinansowanie na rozbudowę ul. Igołomskiej, które zostało przyznane dla Krakowa przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. To drugie tak znaczące dofinansowanie dla stolicy Małopolski. Wcześniej przeznaczono 150 mln złotych na przebudowę Alei 29 Listopada.

Pochylnia przy ul. Konopnickiej już gotowa!

Dziś  ZIKiT oddał do użytkowania pochylnię  przy przejściu przy ul. Konopnickiej (po stronie dawnego Hotelu Forum). Będzie ona służyć osobom, które mają problem z poruszaniem się lub rodzicom z wózkami. Koszt inwestycji wyniósł blisko 390 tys. zł.

Krakowscy kontrolerzy pomogli zagubionym obcokrajowcom

Nie radzili sobie z kupnem biletu i jechali w przeciwną stronę niż zamierzali. W takich okolicznościach dwóch zagranicznych turystów natknęło się na kontrolerów w autobusie 501. Całą sytuację obserwował jeden z pasażerów, który potem ją opisał w liście do ZIKiT-u.

Wzmocnienia  linii 210 i 220

Uprzejmie informujemy, że od 6 stycznia 2017 r. (piątek) zostaną uruchomione dodatkowe kursy linii aglomeracyjnych 210 oraz 220.

Pochód Trzech Króli

W piątek (6 stycznia) w godz. 11-13 odbędzie się pochód Trzech Króli w centrum Krakowa. Spodziewane są tymczasowe utrudnienia w ruchu. Trzy orszaki, nawiązujące do trzech monarchów, wyruszą z różnych kierunków i spotkają się w Rynku Głównym.

Armii Krajowej, Łupaszki, Rydla, Godlewskiego, Zielony Most - harmongram zamknięć przejazdów kolejowych

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęły przebudowę torów w rejonie krakowskich Bronowic. Prace budowlane potrwają kilkanaście miesięcy i będą wiązać się z tymczasowymi zamknięciami dróg i zmianami w organizacji ruchu w rejonie przejazdów kolejowych przecinających ulice Rydla, Godlewskiego, Zielony Most i Łupaszki oraz przy wiaduktach kolejowych biegnących nad ul. Armii Krajowej.

Rowerzyści zimy się nie boją

Od połowy listopada, w pięciu lokalizacjach w Krakowie, zliczani są rowerzyści, którzy przemierzają nasze miasto na dwóch kółkach. Pierwsze wyniki będą tym ciekawe, że pokażą skalę zainteresowania tym środkiem transportu w czasie zimy. Już wiadomo, że w grudniu ubiegłego roku, ulicą Mogilską przejechało 16 tysięcy rowerzystów, czyli całkiem sporo.

Rusza przebudowa Ronda Kocmyrzowskiego

W najbliższy weekend rozpocznie się I etap modernizacji torowiska tramwajowego na Rondzie Kocmyrzowskim. Prace poprzedzone będą robotami przygotowawczymi w nocy z 6 na 7 stycznia (piątek/sobota). Z tej przyczyny przewidziane są zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej. Przepraszamy za utrudnienia i zachęcamy do zapoznania się z nowym rozkładem obowiązującym na czas remontu.

Informacja o nieudzieleniu zamówienia publicznego

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie zgodnie z procedurą zapowiedzianą w SIWZ i ogłoszeniu o zamówieniu, a opisaną w art. 138o ustawy PZP, podjął decyzję o nieudzieleniu zamówienia publicznego na usługi społeczne jako usługi świadczonej społeczności lokalnej - sprzedaż biletów poprzez telefony komórkowe..

Znasz iMKA?
2016-12-29

iMKA to jedyna aplikacja do zakupu biletów, która oferuje bilety okresowe, jednorazowe a także bilety zintegrowane. Aplikacja działa w ramach systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej. Jest to nowoczesny dostęp do oferty komunikacyjnej na terenie Województwa Małopolskiego. Jest to system, w którym zintegrowane zostały istniejące systemy Krakowskiej Karty Miejskiej oraz Tarnowskiej Karty Miejskiej z usługami świadczonymi przez Koleje Małopolskie oraz Przewozy Regionalne. Uzyskano w ten sposób rozwiązanie, dzięki któremu stając się użytkownikiem systemu MKA otrzymujesz dostęp do większości usług związanych z komunikacją publiczną w województwie.

POLECAMY