Ogólne

Jesteśmy z fanami Roda Stewarta!

Cztery dodatkowe tramwaje będą obsługiwać fanów Roda Stewarta, którzy w niedzielę (19 lutego) przyjadą na koncert w Tauron Arenie Kraków (ul. Lema 7).

Nowa ochrona dla zabytkowych murów fortu

Około 90 tys. zł kosztują prace przy zadaszeniach, które właśnie są wymieniane nad murami Fortu przy Rondzie Mogilskim. Nowe zabezpieczenie będzie lepiej chronić zabytkowy obiekt przed opadami, wilgocią i zniszczeniem. Prace potrwają około 1,5 miesiąca i prowadzone są pod nadzorem konserwatora zabytków.

Więcej miejsc postojowych dla niepełnosprawnych

W styczniu, w centrum Krakowa, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu  wyznaczył  kolejną, dwusetną kopertę, tym razem przy ulicy Szlak.  Mamy nadzieję, że dzięki temu nasze miasto będzie jeszcze bliżej potrzeb osób niepełnosprawnych. Lokalizację wszystkich takich miejsc można sprawdzić TUTAJ.

Zamknięcie mostu na al. Focha, objazd przez al. 3-go Maja

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od dnia 13.02.2017 r. (poniedziałek) do odwołania (na okres około 2 miesięcy), w związku z remontem, zostanie wstrzymany ruch pojazdów przez most na Rudawie w ciągu al. Focha. Dla samochodów i autobusów KMK zostanie wyznaczony objazd przez ul. Piastowską i al. 3-go Maja.

Kontrolerzy bliżej pasażerów

1 lutego minął rok odkąd w krakowskiej komunikacji można spotkać umundurowanych kontrolerów, którzy oprócz sprawdzania biletów, udzielają pasażerom informacji,  a nawet mogą pomóc w nagłych przypadkach, gdy niezbędne jest udzielenie pierwszej pomocy. Przez ten rok zmienił się wyraźnie wizerunek kontrolera w Krakowie, co odczuli zarówno sami pracownicy, jak i pasażerowie, którzy coraz chętniej dzielą się pozytywnymi spostrzeżeniami na ten temat.

Krótsze zamknięcie ul. Armii Krajowej

Już w środę (08.02), ok. godz. 18, przywrócony zostanie ruch na ul. Armii Krajowej. Autobusy KMK wrócą na swoje stałe trasy następnego dnia rano. Kolejne kilkudniowe zamknięcie tej ważnej arterii planowane jest na wrzesień. Usunięcie ruchu z ul. Armii Krajowej związane jest remontem linii kolejowej E30, realizowanym na zlecenie PKP PLK S.A., przez firmę Torpol. Prace budowlane odbywają się na pięciu przecięciach torów kolejowych z krakowską infrastrukturą drogową.

Konferencja branżowa zarządców transportu

Jutro (w środę, 8 lutego) w magistracie odbędzie się konferencja „Nowe możliwości dla zarządzających komunikacją miejską i infrastrukturą w miastach", w której wezmą udział przedstawiciele urzędów gmin z całej Polski. Zostanie ona poprzedzona spotkaniem dla dziennikarzy (godz. 9.45), dotyczącym ostatniego roku pracy krakowskich kontrolerów. Na pytania odpowiadać będą zastępca dyrektora ZIKiT Łukasz Franek oraz szef Renomy Marcin Bonisławski. Konferencji branżowa, która rozpocznie się o godz. 10.45, będzie na bieżąco relacjonowana w mediach społecznościowych ZIKiT.

Podgórskie schody inspirują

W grudniu ubiegłego roku Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP) ogłosiły konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy schodów, będących przedłużeniem ulicy Śliskiej w Starym Podgórzu. Skala zainteresowania przeszła nasze oczekiwania, gdyż do konkursu zgłosiło się (i zostało zakwalifikowanych) aż 85 pracowni architektonicznych. Na konkursowe prace czekamy do 24 marca!

Porozmawiaj o Mobilnym Krakowie

Ruszają konsultacje z mieszkańcami dotyczące założeń Mobilnego Krakowa, czyli planu realizacji polityki transportowej w naszym mieście. Zapraszamy wszystkich do udziału w spotkaniach, wysłuchania na czym mogą polegać zmiany i wyrażenia swojej opinii na ten temat. Wspólnie wypracujmy model, dzięki któremu Kraków stanie się miastem jeszcze bardziej przyjaznym dla wszystkich użytkowników ruchu i mieszkańców.

Połączenie ul. Ostatniej z ul. Mogilską już otwarte dla pieszych i kierowców

Nowe połączenie pieszo-drogowe skróci trasę do centrum Krakowa i zapewni lepszy dostęp do komunikacji miejskiej. Zadanie ZIKiT kosztowało blisko 2 mln zł.

POLECAMY