Ogólne

W krakowskich tramwajach „Chłopaki nie płaczą”!

Niemal każdy kinomaniak zna cytat, który padł w jednej z najsłynniejszych polskich komedii „Chłopaki  nie płaczą”. Przypomnijmy - charyzmatyczna postać „Szefa” granego przez Bohdana Łazukę w dość jasny i konkretny sposób instruuje syna jak zorganizować gościom wycieczkę do muzeum lotnictwa.

 Linie tramwajowe i autobusowe w okresie wakacji

Uprzejmie informujemy, że w związku ze zmniejszonymi potrzebami przewozowymi w okresie wakacji szkolnych, od dnia 23.06.2018 r. (sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany i ograniczenia w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Z Kartą Krakowską możesz więcej

Od 1 sierpnia mieszkańcy Krakowa będą mogli korzystać z Karty Krakowskiej, która da im 20% zniżki na bilety okresowe komunikacji miejskiej. Karta upoważnia również do rabatów w miejskich instytucjach kultury. Wnioski będzie można składać od 1 lipca w wersji elektronicznej i w wyznaczonych punktach obsługi Karty Krakowskiej.

Zmiany organizacji ruchu przy wiaduktach kolejowych

Już w poniedziałek (18 czerwca) przywrócony zostanie ruch samochodowy pod wiaduktem na ul. Łupaszki.

Wielka feta na Dietla w Krakowie

Otwarcie przez zamknięcie, czyli wielka feta ulicy Dietla w Krakowie. Tego rodzaju imprezy przetrwały jedynie w pamięci mieszkańców.

Spiska, Lublańska, Bieńczycka – zmieniają się dla Ciebie

Obecnie rozpoczęły się prace na ulicy Spiskiej (Podgórze), a w najbliższym czasie ruszą prace na odnodze ulicy Lublańskiej (Prądnik Czerwony), na ulicy Bieńczyckiej (Bieńczyce) od przyszłego tygodnia ważny etap robót.

Przebudowa torowiska tramwajowego w ciągu ul. Krakowskiej – unieważnienie przetargu

Kilka dni temu nastąpiło otwarcie kopert na przebudowę torowiska tramwajowego w ciągu ul. Krakowskiej, na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla wraz z przebudową układu drogowego, chodników, ścieżek, towarzyszącej infrastruktury technicznej, węzła rozjazdów Krakowska – Dietla – Stradomska, wraz z przebudową ul. Dietla, na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej oraz przebudową istniejącego mostu Piłsudskiego przez rzekę Wisłę.

Modernizacja systemu monitoringu w tunelu tramwajowym

W związku z prowadzoną modernizacją systemu monitoringu w tunelu tramwajowym od dnia 15.06.2018 r. od ok. godz. 22:00 do 17.06.2018 r. zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Rondo Mogilskie - Dworzec Główny Tunel - Politechnika. W tym czasie zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie

Omijajcie ul. Powstańców Wielkopolskich

Z powodu prac rozbiórkowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe zawężona jest jezdnia na ul. Powstańców Wielkopolskich. Dane o ruchu drogowym wskazują, że po południu kierowcy mogą utknąć w tym miejscu w dużym korku. Prosimy ich, by omijali to miejsce.

Przesunięcie terminu składania wniosków na budowę linii tramwajowej w trybie PPP

Został przesunięty termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu na budowę w trybie PPP linii tramwajowej do Mistrzejowic. Termin został przesunięty z dnia 15 czerwca na 25 czerwca. Przyczyną zmiany terminu jest złożenie do KIO w dniu 13 czerwca odwołania przez firmę Motta-Engil. Chcemy uniknąć sytuacji, w której rozprawa przed KIO odbędzie się po terminie składania wniosków.