Ogólne

Prace na ul. Igołomskiej na półmetku

Prace przy pętli Pleszów na ostatniej prostej. Autobusy już od kilku tygodni podjeżdżają na nową pętlę. Obiekt został oddany do użytkowania. Plac, na którym zbudowane zostały nowe perony - jest odwodniony oraz oświetlony. A już za kilka dni rozpocznie się już ostatni etap prac w tym miejscu, czyli stawianie wiat, pod którymi pasażerowie będą mogli znaleźć schronienie przed słońcem, wiatrem czy deszczem.Teraz przystanki autobusowe zlokalizowane są tuż obok tramwajowych, dzięki czemu pasażerowie mają krótszą drogę do przesiadki, te odbywają się teraz niemal drzwi w drzwi.
 

Zamknięcie ul. Zabłocie

W poniedziałek, 24 czerwca zostanie zamknięta ul. Zabłocie na odcinku od ul. Przemysłowej do węzła PKP. Nawierzchnia w tym miejscu zostanie wymieniona. Prace potrwają do 28 czerwca (piątek). Wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy poruszający się po tym obszarze muszą liczyć się z utrudnieniami. Natomiast ruch pieszych będzie odbywał się bez zmian.

Kończymy prace na przy ulicy Półłanki

Drogowcy kończą prace przy ul. Półłanki. Przy placu handlowym trwa naprawa ścieku kanalizacyjnego. Studzienki są podwyższane, a zapadnięte i spękane pod naporem tirów pobocze wyrównywane. Ekipy pracują na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Śliwiaka, a mostem nad rzeką Drwiną.

Kolejny rok szkolny z Akademią Mobilności - Razem w ruchu

Za nami kolejny, trzeci rok Akademii Mobilności „Razem w ruchu”. Współpracując z Zarządem Transportu Publicznego oraz Wydziałem Miejskiego Inżyniera Ruchu przekazywaliśmy wiedzę o bezpiecznym poruszeniu się po mieście.

Decyzja Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego

Po miesiącach sporu pomiędzy miastem, a PKP S.A. o własność jednej z działek - jest w końcu zielone światło dla kontynuacji budowy kładki wzdłuż ul. Kamieńskiego.

Wkrótce rusza remont ulicy Karmelickiej

Prace na odcinku między Garbarską a Alejami Trzech Wieszczów rozpoczną się w sobotę 29 czerwca. Będą prowadzone w cieniu remontu Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej.

Na skrzyżowaniu ulic: Krakowskiej, Dietla i Stradomskiej drogowcy natknęli się na prawdziwy zabytek – ruiny Mostu Królewskiego

Za nami 3 miesiące robót na ul. Krakowskiej Od samego początku prace budowlane prowadzone są pod ścisłym nadzorem archeologicznym. Teraz podczas wiercenia otworów pod słupy trakcyjne, na głębokości 3 metrów natrafiono na przyczółki mostu z 1813 roku. Przeprawa została zbudowana zaraz po letniej powodzi, która zniosła drewniany XII wieczny most łączący Kraków z ówczesną osadą Kazimierzem.
 

W lipcu ruszają negocjacje - lista rankingowa firm ostateczna

Kraków realizuje budowę Krakowskiego Szybkiego Tramwaju etap IV (linia tramwajowa do Mistrzejowic) w modelu Partnerstwa Publiczno-Prywatnego (PPP). Zarząd Dróg Miasta Krakowa w lipcu rozpocznie negocjacje z trzema wybranymi w rankingu firmami. To jednej z nich zostanie powierzona realizacja inwestycji.

Postępy prac na moście Piłsudskiego

Remont mostu im. marszałka Józefa Piłsudskiego przeprawy zwanej potocznie „żółwiem”, wkracza w kolejny etap. Choć konstrukcja jest jeszcze skryta pod warstwą folii zdradzamy, że już 1/3 przeprawy – ta od strony ul. Krakowskiej została pomalowana na docelowy, nowy, niebieski kolor.

Codzienne utrzymanie dróg, czyli gdzie dziś pracują drogowcy?

Nowy chodnik i nawierzchnia pod szpitalem S. Żeromskiego oraz „skwierczący” asfalt na ul. W. Orkana - czyli gdzie dziś pracują drogowcy?