Ogólne

Poprawa bezpieczeństwa na krakowskich zebrach

Do połowy przyszłego roku Zarząd Dróg Miasta Krakowa podniesie bezpieczeństwo na ponad 50 przejściach dla pieszych. Pracami objęte będą głównie przejścia prowadzone przez ruchliwe, dwujezdniowe, czteropasmowe drogi.

Wzmocnienie komunikacji miejskiej w weekendy przed Świętami Bożego Narodzenia

W związku z zwiększoną frekwencją pasażerów w komunikacji miejskiej w rejonie galerii i centrów handlowych przed Świętami Bożego Narodzenia, w soboty 15 i 22 grudnia do obsługi linii: 129 i 174 oraz w niedziele 16 i 23 grudnia do obsługi linii: 114, 129, 144, 164, 173 i 174 skierowane zostaną autobusy przegubowe w miejsce kursujących zwykle pojazdów standardowych.

W dniu 13.12.2018 zostanie wprowadzona bezpłatna komunikacja miejska

Uwaga! Jutro prognozowane przekroczenie średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10.

Spełniony warunek uruchomienia bezpłatnej komunikacji w dniu 13.12.2018r.

10-lecie tunelu tramwajowego w Krakowie

Już 10 lat pasażerowie Komunikacji Miejskiej w Krakowie mogą korzystać z tunelu tramwajowego pod Dworcem Głównym. 11 grudnia 2008 roku oddany został do użytku podziemny obiekt o długości 1420 metrów, łączący Rondo Mogilskie z ulicą Pawią.

Prace utrzymaniowe przy torowisku na ul. Broniewskiego w ten weekend

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia prac utrzymaniowych przy torowisku tramwajowym w ciągu ul. Broniewskiego, w dniach 15-16.12.2018 r. (sobota - niedziela) zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od Ronda Kocmyrzowskiego im. ks. Gorzelanego do Os. Piastów i Mistrzejowic.

Choinka pod Oknem Papieskim

W dniu 15.12.2018 r. pomiędzy godz. 14.30 a godz. 18.30 w związku z organizowanym wydarzeniem pod nazwą: „Choinka pod Oknem Papieskim” zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Franciszkańska.

Dwa kierunki ruchu na ul. Zabłocie

Ulica Zabłocie już niebawem dwukierunkowa. Od poniedziałku 10 grudnia nie trzeba będzie jeździć objazdem. Drogowcy przeszli z pracami na pobocze i teraz znowu można przejechać ul. Zabłocie w dwóch kierunkach .

Montaż „zregenerowanych” wiat przystankowych

Kraków montuje wygodne wiaty autobusowe i tramwajowe. Bardzo często wyeksploatowane konstrukcje zadaszeń są zastępowane nowymi bądź odzyskanymi, które po zregenerowaniu są wykorzystywane w innych miejscach.

Poprawa bezpieczeństwa pieszych na ulicy Armii Krajowej

Zdecydowana poprawa bezpieczeństwa pieszych na ulicy Armii Krajowej w Krakowie. Pokonanie tej ulicy przez przejście dla pieszych na wysokości Novotela już nie przypomina działań wojennych. Nowatorskie rozwiązania jakie wprowadzi tam Zarząd Dróg Miasta Krakowa pół roku temu, działają.

„Mikołajki” w Krakowskiej Komunikacji Miejskiej

Dziś Mikołajki, święto na które dzieci z niecierpliwieniem oczekiwały przez cały rok. Z tej okazji wiele miejskich instytucji i jednostek przygotowało atrakcje. Zarząd Dróg Miasta Krakowa, Zarząd Transportu Publicznego oraz Renoma zorganizowali świąteczną akcję w trakcie której dzieci, otrzymały drobne upominki.