Ogólne

Zakończenie przebudowy pętli tramwajowej Kurdwanów P+R

Uprzejmie informujemy, że od dnia 24.09.2018 r. (poniedziałek) zakończy się przebudowa pętli tramwajowej Kurdwanów P+R prowadzona w ramach budowy Trasy Łagiewnickiej.

W związku z powyższym, w dniach 22-23.09.2018 r. (sobota – niedziela) przeprowadzony zostanie demontaż przejścia torowego (tzw. „przejazdówka”). W tym czasie będzie wyłączony ruch tramwajów na odcinku Bieżanowska – Kurdwanów P+R.

Od dnia 24.09.2018 r. (poniedziałek) zostanie przywrócony ruch tramwajowy na przedmiotowym odcinku bez ograniczeń dla taboru i częstotliwości linii.

Mając na uwadze powyższe, zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Budowa Trasy Łagiewnickiej – zmiany w organizacji ruchu

W nocy ze środy na czwartek (z 19 września na 20 września br.) w związku z wkroczeniem w kolejny etap prac przy budowie Trasy Łagiewnickiej zostaną wprowadzone zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ulic J. Turowicza, Z. Herberta z ulicą W. Witosa.

Razem w ruchu w Tygodniu Mobilności

We wtorek, 18 września Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaprasza na dolną płytę Ronda Mogilskiego, gdzie z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu zaprezentują się krakowscy przewoźnicy MPK S.A. i Moblis oraz zajmująca się kontrolą biletów  Renoma. Będzie też okazja do spotkania z Wavelo, operatorem miejskiej wypożyczalni rowerów w Krakowie. Zapraszamy od godz. 11:00 do 17:00. Będziemy dokumentować wydarzenie pod łączącym hasłem Razem w ruchu. Każdemu, kto będzie chętny podzielić się krótką wypowiedzią i sfotografuje się z okazji Tygodnia Mobilności, będziemy rozdawać upominki związane z poruszaniem się.

Rusza przebudowa ulic Bronowickiej, Królewskiej i Podchorążych [MAPY]

W sobotę, 22 września, ruszają prace związane z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. W związku z modernizacją zostaną zawieszone kursy tramwajowe na odcinku od Teatru Bagatela do Bronowic. Pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza. Modernizowane ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu samochodowego, dla mieszkańców zostanie zachowany dojazd do posesji.

Ulica Krakowska już wkrótce odzyska dawny blask

Już za cztery tygodnie, tj. 12 października, nastąpi otwarcie kopert na przebudowę ul. Krakowskiej. Modernizowany będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Jóżefa Dietla do ul. Karola Rollego. Pojawi się tam ścieżka rowerowa, drzewa, zatoki parkingowe, wyciszone torowisko, przystanki wiedeńskie, nowa nawierzchnia na szerszych chodnikach i jezdni, a także iluminacje przy moście im. J. Piłsudskiego.

Rusza audyt Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Gdzie i jakie korekty można wprowadzić, aby krakowscy piesi czuli się lepiej chronieni. W Krakowie na 61 przejściach dla pieszych rozpoczyna się audyt Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wyniki raportu już za 3 miesiące.

Sygnalizacja świetlna przy ulicy Bieńczyckiej już włączona

Od dziś (13 września br.) działa już sygnalizacja świetlna przy ulicy Bieńczyckiej na wysokości wjazdu do os. Kolorowego.

Rozbudowa alei 29 Listopada coraz bliżej

W maju ubiegłego roku została podpisana umowa na rozbudowę al. 29 Listopada. To ważna arteria wlotowa i wylotowa miasta o bardzo dużym natężeniu ruchu. Obecnie kończą się prace projektowe, uzyskiwane są niezbędne decyzje administracyjne (ZRID). Rozpoczęcie prac planowane jest w pierwszym kwartale przyszłego roku.

W niedzielę rusza Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu

Tradycyjnie już, we wrześniu, w Krakowie odbywa się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Tegoroczna edycja odbędzie się od 16 do 22 września. W tym czasie będzie prowadzona kampania „Jestem EKO w Krakowie – wybieram transport publiczny”. A już 22 września odbędzie się Europejski Dzień bez Samochodu.

Przebudowa ulicy Klasztornej

Ulica Klasztorna to jeden z głównych dojazdów mieszkańców Nowej Huty nie tylko do autostrady A4, ale i w rejon Rybitw. Każdego dnia przejeżdża nią kilka tysięcy samochodów. Wkrótce ulica zostanie przebudowana, na odcinku od ulicy Żaglowej do ronda przy moście Wandy (1,2 km).