Ogólne

Nowe wytyczne Wojewody Małopolskiego dla ZIKiT

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu otrzymał nowe wiążące terminy związane z wykonaniem decyzji Wojewody Małopolskiego. Wytyczne wpłynęły do jednostki wczoraj (17 lipca br.). Dla nakazu związanego z usunięciem oznakowania dopuszczającego ruch rowerowy na niektórych chodnikach termin został wydłużony do 31 sierpnia br. Dla dwóch pozostałych, dotyczących zmian w organizacji ruchu do 21 grudnia br. Nowe terminy wyznaczone przez Wojewodę pozwolą na lepsze skoordynowanie i wykonanie prac związanych ze zmianami w mieście.

 

Trwa budowa wjazdu, który odciąży ul. K. Hoffmanowej

Przy ulicy K. Hoffmanowej trwa budowa nowych bloków. Deweloper realizujący tę inwestycję uzgodnił z ZIKiT wjazd na ul. K. Hoffmanowej samochodów ciężarowych, odpowiada więc za wszelkie uszkodzenia jakie mogłyby one spowodować.

Zmiany układu przycisków w automatach KKM

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nowym rozmieszczeniem przycisków w szczególności przy przedłużeniu biletu.

Zmiany później niż zakładano

Likwidacja Strefy Ograniczonego Ruchu na Kazimierzu, usunięcie oznakowania dopuszczającego ruch rowerowy na niektórych chodnikach oraz zmiana zasad regulujących m.in. wjazd do Strefy Ograniczonego Ruchu w centrum miasta.

Plany przebudowy ul. Królewskiej

Obecnie oferta wyłonionego wykonawcy przebudowy ul. Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej, czyli firmy ZUE podlega uprzedniej kontroli w Urzędzie Zamówień Publicznych.

Budowa tymczasowego przejazdu przez torowisko na ul. Zakopiańskiej

Uprzejmie informujemy, że w dniu 20.07.2018 r. (piątek) w godz. ok. 9:00 – 15:00 prowadzone będą prace przy budowie tymczasowego przejazdu przez torowisko na ul. Zakopiańskiej w rejonie ulicy Hoffmanowej. W tym czasie zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku Łagiewniki – Borek Fałęcki. W związku z tym zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Wavelo otwiera się na turystów

Turyści odwiedzający Kraków będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych kart Wavelo. Umożliwią one łatwe wypożyczenie roweru, bez potrzeby rejestracji w systemie.

Budowa Trasy Łagiewnickiej

Z dniem 19.07.2018r. od wczesnych godzin porannych nastąpi zmiana organizacji ruchu związana z rozpoczęciem realizacji budowy Trasy Łagiewnickiej.

Kolejowe informacje

Już za kilka tygodni wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu przy wiaduktach kolejowych nad ul. Łokietka i ul. Prądnicką. 4 sierpnia wykonawca otworzy przejazd dla samochodów na ul. Łokietka. To duże ułatwienie dla kierowców, którzy korzystali dotychczas z objazdu. W tym samym dniu ruszy kolejna faza modernizacji wiaduktu nad ul. Prądnicką. Do końca wakacji pod obiektem przejeżdżać będą autobusy Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

UWAŻAJCIE! Od jutra obowiązuje zmiana w organizacji ruchu na ul. Powstańców Wielkopolskich

Jutro (14 lipca) po godzinie 6:00 z powodu prac rozbiórkowych prowadzonych przez PKP Polskie Linie Kolejowe zostanie zawężona jezdnia na ul. Powstańców Wielkopolskich. To efekt kolejnego etapu prac kolejowych na liniach przebiegających przez miasta.