Ogólne

ZIKIT-owy raport drogowy

Poniżej prezentujemy harmonogram trwających obecnie remontów. Przypominamy także, że informacje na temat robót drogowych w Krakowie można znaleźć na bieżąco na Mapie utrudnień (ww.zikit.krakow.pl) lub dzięki aplikacji mobilnej O!strzegator w każdym smartfonie. Kierowców i pieszych przepraszamy za utrudnienia. Wykonawcy dokładają wszelkich starań, aby remonty trwały jak najkrócej i były jak najmniej uciążliwe.

Zmodernizowana podstacja trakcyjna Bieńczyce

Dziś ZIKiT odebrał po modernizacji podstację trakcyjną Bieńczyce, która służy do zasilania trakcji tramwajowej. Stacja została wybudowana na początku lat 70.  i od tej pory nie miała wymienianych urządzeń. Prace rozpoczęły się w listopadzie ubiegłego roku i w sumie kosztowały blisko 4 mln zł.

Przebudowa przejścia podziemnego przy Jubilacie

W tym roku jesienią ZIKiT planuje rozpocząć przebudowę przejścia podziemnego przy DH Jubilat w ciągu ul. Morawskiego. Prace potrwają do kwietnia 2018 roku. Przez czas prowadzenia robót wykonawca będzie zobowiązany do umożliwienia ciągłego ruchu pieszego w przejściu.

Tak wygląda Park Wiśniowy Sad

Po dzisiejszym artykule Gazety Krakowskiej „Park Wiśniowy Sad: fuszerka, nie remont” (który ukazał się również w Dzienniku Polskim w nieznacznie zmienionej formie) postanowiliśmy kolejny raz odwiedzić miejsce inwestycji. Zachęcamy mieszkańców do zapoznania się z naszą odpowiedzią na publikację i wyciągnięcia wniosków co do jej rzetelności.

Gdzie bezpiecznie przypiąć rower?

Jeździsz na rowerze? Z pewnością wiesz, gdzie najbardziej brakuje stojaków rowerowych. W tym roku ZIKiT chce zamontować kolejnych 1500 sztuk, dla części jest już wybrana lokalizacja, ale również krakowianie mogą wskazać miejsce montażu.

Remont wiaduktu na ul. Doktora Twardego

W tym roku ruszy remont wiaduktu drogowego nad ul. Doktora Twardego na Prądniku Białym. Obecnie zadanie jest na etapie przetargu. Prace zostały rozłożone na dwa etapy. Finał przewidziany jest na czerwiec 2018 r. Obiekt ma ponad 40 lat i ostatnie naprawy były wykonywane tutaj w 2009 roku.

 

Ronda turbinowe przy Dworcu Głównym

W ciągu najbliższych dni Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zmieni organizację ruchu na rondach pod estakadą Wita Stwosza. Powstaną tam tzw. "ronda turbinowe". Dzięki temu będzie bezpieczniej, a kolejki do przejazdu przez te skrzyżowania powinny się zmniejszyć.

Jak podróżują po Krakowie osoby z ograniczoną mobilnością? (ANKIETA)

Zachęcamy wszystkich krakowian, szczególnie rodziców z małymi dziećmi, seniorów i osoby z niepełnosprawnościami, do wypełnienia krótkiej ankiety na temat barier na jakie natrafiają poruszając się po mieście. Badanie ankietowe jest częścią pracy naukowej, jak również posłuży ZIKiT-owi do planowania działań, które mają ułatwić przemieszczanie się po Krakowie. Można wziąć w nim udział do 7 sierpnia.

Nowa toaleta w parku Zaczarowana Dorożka

Dziś została odebrana toaleta w parku Zaczarowana Dorożka na Prądniku Czerwonym. Jest to zupełnie nowy obiekt, a podobne ZIKiT planuje zamontować w tym roku  przy ul. Bulwarowej, na Rondzie Stanisława Maczka, na Rynku Dębnickim i na Rondzie Matecznego.

Bez zielonej strzałki na ul. Prandoty

W ramach bieżącego monitorowania infrastruktury drogowej, szczególnie w kontekście bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, inspektorzy ZIKiT zdecydowali o wyłączeniu "zielonej strzałki", prowadzącej z ul. Prandoty w al. 29 Listopada.

POLECAMY