Ogólne

Zmiany w SPP – znaki na czas reorganizacji

Wprowadzenie zmian funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania to przedsięwzięcie wymagające czasu, ponieważ strefa obejmuje znaczny obszar miasta. Szczegółowy harmonogram zmian w poszczególnych podstrefach opisany jest TUTAJ.

Nocne prace na ul. Wrocławskiej

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje że od nocy z wtorku na środę rozpoczną się prace drogowe na ul. Wrocławskiej w godzinach od 20.00 - 05.00 przez następne 14 nocy. Przy pracach związanych z wymianą nawierzchni odbywać się będzie ruchu wahadłowy. Równocześnie informujemy o pracach przygotowawczych również do wymiany asfaltu na ul. Mackiewicza.

ZIKiT montuje stojaki rowerowe przy szkołach i przedszkolach

Wystarczy telefon lub mail z prośbą o stojak – ekipa ZIKiT-u sprawdzi, gdzie go najlepiej ustawić, a następnie go zamontuje.

Mini rondo na Beliny-Prażmowskiego – czyli zmiany w SPP to nie tylko likwidacja miejsc postojowych

Skrzyżowanie ulic Beliny-Prażmowskiego, Grochowskiej i Bolesława Chrobrego niedługo będzie rondem. Zmiana zostanie dokonana w ramach reorganizacji Strefy Płatnego Parkowania.

Dobiega końca remont nowohuckich rzeźb

Powoli dobiega końca remont siedmiu rzeźb ustawionych w różnych miejscach Nowej Huty. Rzeźby te powstały w latach sześćdziesiątych, reprezentują różne style, a ich autorzy w większości są nieznani. Prawdopodobnie w większości wykonali je artyści mieszkający w Nowej Hucie. Wykorzystali oni takie materiały jak kamień, beton, blacha, metalowe pręty, płaskowniki, które być może dostawali z kombinatu. Przeważają prace abstrakcyjne, nawiązujące do nurtu sztuki nowoczesnej po 1956 r.

Ułatwienia w czasie remontu linii kolejowej E 30

Niedawno rozpoczął się remont linii kolejowej E 30. Efektem tego remontu będzie szybkie połączenie kolejowe pomiędzy Krakowem a Katowicami, ale też zmodernizowanie szeregu wiaduktów kolejowych, rozwój kolei aglomeracyjnej oraz remonty ulic. Szczegółowo pisaliśmy o tym TUTAJ.

W piątek nie kasujemy biletów

22 września przypada Dzień bez Samochodu. Tego dnia wszystkimi liniami miejskimi i aglomeracyjnymi jeździmy za darmo. Dotyczy to wszystkich pasażerów, a nie tylko okazicieli dowodów rejestracyjnych aut, jak w latach minionych.

Obiekty inżynierskie wyremontowane w 2017 roku

Rok 2017 jeszcze się nie skończył, ale już teraz możemy się pochwalić dużą liczbą mostów i innych obiektów inżynierskich, które zyskały nowe oblicze.

Oto ich lista:

Skrzyżowanie Basztowej z Długą – kursowanie tramwajów i ruch samochodowy

W związku z przebudową skrzyżowania ulicy Basztowej z Długą, która rozpocznie się 18 września, informujemy, że w czasie prac tramwaje nie będą kursowały ulicą Długą. Remont tego skrzyżowania jest skoordynowany z zakończeniem prac na skrzyżowaniu przy Dworcu Głównym, dzięki czemu zapewniamy ciągłość dojazdu tramwajów do Krowodrzy Górki.

Mobilność w Krakowie – wspólna akcja w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu

Zapraszamy na wydarzenia w ramach akcji „Mobilność w Krakowie” zorganizowanej przez ZIKiT wraz z Renomą, MPK S.A., Mobilisem, BikeU Wavelo.

POLECAMY