Ogólne

KIO o budowie linii tramwajowej KST etap IV w modelu PPP

Pod koniec kwietnia 2018 r. przed Krajową Izbą Odwoławczą w Warszawie (KIO) odbyła się rozprawa odwoławcza w związku z odwołaniami od ogłoszenia o zamówieniu dla zadania pn. „Budowa linii tramwajowej KST etap IV w modelu PPP” złożonymi przez wykonawców zainteresowanych udziałem w przedmiotowym postępowaniu, dotycząca zasad jakimi będzie kierował się ZIKiT przy wyborze firm zainteresowanych budową i utrzymaniem tramwaju do Mistrzejowic.

Prace na ulicy Cechowej na ukończeniu

Przebudowa ulicy Cechowej (między Łużycką, Niebieską i Podedworzem) rozpoczęła się w połowie stycznia br. Dziś wykonawca zakończy prace związane z asfaltowaniem. Pozostaną jeszcze drobne prace wykończeniowe.

Tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu linii w rejonie Łobzowa i Azorów

 Uprzejmie informujemy, że od dnia 26.05.2018 r. (sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych w rejonie Łobzowa i Azorów:

Dodatkowe prace przy ulicy Igołomskiej

W Krakowie trwa rozbudowa ulicy Igołomskiej. Roboty realizowane są od kwietnia ubiegłego roku. Dotychczas prace przebiegały zgodnie z harmonogramem, obecny etap wymaga zwiększenia zakresu prowadzonych robót. Będą to przebudowa odbiornika kanalizacji deszczowej oraz wzmocnienie podłoża pod jezdnią.

Modernizacja ulicy Bieńczyckiej

Od poniedziałku (21 maja br.) przy ulicy Bieńczyckiej rozpoczną się prace związane z wymianą sieci energetycznej. A od soboty 23 czerwca rozpocznie się przełomowy etap prac związany m.in. z remontem torowiska. Wówczas ruch tramwajowy pomiędzy rondami Czyżyńskim, a Kocmyrzowskim na 3 tygodnie zostanie wstrzymany.

Montaż kratki samopoziomującej

Obecnie trwa remont zatoki autobusowej przy ulicy Konopnickiej. W ramach prac zostanie zamontowana kratka wodnościekowa samopoziomująca. Będzie to próbny montaż.

Inwestycja na północy Krakowa - projekt opracowany

Właśnie zakończyły się prace związane z opracowaniem projektu budowlanego linii tramwajowej KST etap III (os. Krowodrza Górka – Górka Narodowa) wraz z budową dwupoziomowego skrzyżowania w ciągu ulicy Opolskiej. Wykonawca rozpoczął działania związane z uzyskaniem zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZRiD). Rozpoczęcie prac związanych z budową tego zadania planowane jest w czwartym kwartale 2018 r.

Wymiana wiat na 5 przystankach

Trwają prace związane z wymianą wiat na pięciu przystankach. W zeszłym tygodniu prowadzony był demontaż starych zadaszeń. Wtedy też fundamenty zostały przygotowane pod nowe konstrukcje wiat.

Dodatkowe kursy linii 134 weekend 19/20.05 BĘDĄ realizowane

Uprzejmie informujemy, że w dniach 19-20.05.2018 r. (sobota - niedziela) dodatkowe kursy linii 134(Cracovia Stadion - ZOO) BĘDĄ realizowane.

„Bezpieczeństwo pieszych”  – druga odsłona kampanii ZIKiT

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie rusza z kolejną odsłoną kampanii „Bezpieczeństwo pieszych”.  W związku z tą akcją w pojazdach komunikacji miejskiej jest już emitowany filmik „WEŹŻE UWAŻAJ!”. Teraz został przygotowany projekt stałej organizacji ruchu, który zostanie pilotażowo wdrożony przy niesygnalizowanych przejściach dla pieszych w ciągu ulicy Armii Krajowej. Prace rozpoczną się za tydzień, a zakończą się na przełomie maja/czerwca br.