Ogólne

Autobus do ZOO: więcej kursów i kontroli

Od 8 kwietnia linia 134, łącząca centrum miasta z ogrodem zoologicznym, będzie kursować dwa razy częściej! Zmiana będzie obowiązywać w słoneczne weekendy. Odpowiednią informację będziemy zamieszczać na stronie kmkrakow.pl w każdy piątek.

Bulwary oświetlone konkursowo

Podczas 25. Międzynarodowych Targów Oświetleniowych Kraków uplasował się na drugiej pozycji w konkursie na najbardziej efektowne oświetlenie. Uznanie zdobyło oświetlenie Bulwarów Wiślanych, inwestycja prowadzona przez ZIKiT w ubiegłym roku i kontynuowana w roku obecnym oraz przyszłym. Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie. Z przyjemnością zauważamy także jak wieczorem krakowskie bulwary znowu zaczynają tętnić życiem. W niedalekiej przyszłości będą jeszcze bardziej dostępne i bezpieczne po zmroku.

Niebezpieczny skrót zlikwidowany

U zbiegu ulic Józefa i Wąskiej, mimo zakazu wjazdu, kierowcy zrobili sobie niebezpieczny skrót. Głównie korzystali z niego kierowcy pojazdów elektrycznych. W grudniu ubiegłego roku wystąpiła do ZIKiT Policja z prośbą o fizyczne wygrodzenie na ulicy. Właśnie zakończyliśmy prace na ul. Józefa.

Most na al. Focha otwarty już od czwartku!

Od czwartku rano (30 marca) zostanie przywrócony ruch samochodowy i autobusowy przez most w ciągu al. Focha. Most został zamknięty z powodu prac remontowych, które miały potrwać do końca kwietnia, ale udało się wykonać je miesiąc wcześniej. Teraz tylko kontynuowane będą prace na dole mostu, które nie powodują utrudnień w ruchu na górze.

39 pomysłów na schody

W grudniu ubiegłego roku ZIKIT i SARP ogłosili konkurs na opracowanie koncepcji przebudowy schodów, będących przedłużeniem ulicy Śliskiej w Starym Podgórzu. Na konkurs wpłynęło 39 prac. Rozstrzygnięcie i publiczne ogłoszenie wyników odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku.

Jak zmienić parkowanie w Krakowie? Czekamy na wnioski mieszkańców

W tym roku dojdzie do redukcji ilości miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania. Wynika to z konieczności udostępnienia większej ilości miejsca na chodnikach dla pieszych. Właśnie trwa proces projektowania nowej organizacji ruchu w SPP. Chcemy, by krakowianie wzięli w nim aktywny udział.

Buspas na Kamieńskiego na stałe

O północy wprowadzona została zmiana organizacji ruchu na ul. Kamieńskiego. Od dzisiaj buspas jest tam na stałe, ale zmieniły się trochę zasady jego użytkowania. Buspas działa od ul. Malborskiej do zjazdu do Bonarki. Jest wsparciem dla autobusów, które były spowalniane przez korki samochodowe.

Przygotowania do remontów

W marcu ruszyły pierwsze przetargi na remonty dróg w Krakowie. Za nami są już pozimowe objazdy i typowanie pierwszych ulic i chodników do naprawy. Oczywiście monitoring stanu nawierzchni będzie trwał przez cały rok. Każdego dnia stan krakowskich ulic kontroluje drogomistrz i inspektorzy z działu ochrony pasa drogowego.

Awaryjna naprawa torowiska na Rondzie Kocmyrzowskim

W sobotę i niedzielę (25 i 26 marca) prowadzone będą prace awaryjne na Rondzie Kocmyrzowskim im. Ks. Gorzelanego. W związku z tym wstrzymany zostanie ruch tramwajowy na odcinku od Ronda Czyżyńskiego do Mistrzejowic i Osiedla Piastów oraz wprowadzone będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Przetarg na oświetlenie

ZIKiT ogłosił przetarg na oświetlenie rejonu Fortu 48 Batowice, alejki rowerowej wzdłuż alei Focha, chodnika przy ul. Racheli oraz odcinka ul. Krowoderskich Zuchów (w rejonie bloku 19). Zadaniem wykonawcy będzie opracowanie dokumentacji projektowej, zdobycie wszystkich zgód, a następnie realizacja inwestycji w tym roku.

POLECAMY