Ogólne

Szybciej i wygodniej w kierunku stolicy

Aleja 29 Listopada to arteria z której korzystają kierowcy wjeżdżający do Krakowa od strony Warszawy. Już niedługo zyska ona rangę na jaką zasługuje. Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Andrzej Mikołajewski podpisał właśnie umowę na przebudowę tej drogi.

Nocne malowanie ulic

Dzisiejszej nocy w centrum Krakowa ZIKiT odnowił 17 przejść dla pieszych i inne elementy oznakowania poziomego, które już były słabo widoczne, szczególnie po zmroku. Wszystko oczywiście w trosce o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego.

 Kraków solidarny z Manchesterem

Na znak solidarności z rodzinami ofiar i poszkodowanych w wyniku ataku terrorystycznego w Manchesterze, kładka Bernatka oraz Estakada Lipska - Wielicka będą dziś po zmroku podświetlone barwami Wielkiej Brytanii.

Nowe drogowskazy w centrum

Kilka dni temu zakończyła się wymiana tablic drogowskazowych w centrum Krakowa obejmująca swoim zakresem m.in. całą Dzielnicę I „Stare Miasto” oraz Aleje Trzech Wieszczów (al. Krasińskiego, al. Mickiewicza, al. Słowackiego). Stare tablice, montowane jeszcze w latach 90-tych ubiegłego wieku, były już mocno wyeksploatowane i coraz mniej widoczne.

Szybkim tramwajem na północ Krakowa

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu Andrzej Mikołajewski, w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego, podpisał umowę na realizację linii tramwajowej, która połączy Krowodrzę Górką z Górką Narodową. Tym samym spełnią się oczekiwania mieszkańców Krakowa o wygodnej i szybkiej komunikacji miejskiej na północy miasta.

Pomnik Mickiewicza w orzeszkach

Od kilku dni pomnik Adama Mickiewicza w Rynku Głównym otaczają rusztowania i ochronne siatki, co oznacza, że zapowiadane czyszczenie zabytku ruszyło pełną parą. Dosłownie i w przenośni, bo jednym z pierwszych zadań konserwatorskich było oczyszczenie zabrudzeń na monumencie parą wodną. Prace potrwają do końca czerwca. Ostatnio pomnik odnawiany był w 1998 roku.

Przetarg na oświetlenie Bulwarów Wiślanych

W tym roku i w przyszłym planowana jest kontynuacja budowy oświetlenia na Bulwarach Wiślanych. Dziś zakończył się przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej. Wpłynęła jedna oferta. Dokumentacja dla dwóch odcinków powinna być gotowa do końca lipca, a dla pozostałych do końca października. Rozpoczęcie budowy oświetlenia planowane jest w tym roku.

Bezpieczniej na ul. Wesele

Na ulicy Wesele do jesieni powstanie wyniesione przejście dla pieszych, dzięki czemu ulica stanie się bardziej bezpieczna dla wszystkich użytkowników: pieszych, rowerzystów i kierowców. Dziś został zakończony przetarg na to zadanie, na który wpłynęły dwie oferty. Wykonawca zostanie wyłoniony do dwóch tygodni. Środki na tę inwestycję zabezpieczyła Rada Dzielnicy VI Bronowice.

Zmiany na al. Pokoju

Na skrzyżowaniu al. Pokoju z wjazdem do CH Plaza / Decathlon zmieniono program sygnalizacji świetlnej. Od teraz nie tylko łatwiej i szybciej będzie się skręcało do w/w obiektów ale przede wszystkim  skróci się czas oczekiwania na zielone światło dla pieszych i rowerzystów.

Kontrolerzy bliżej turystów

Krakowscy kontrolerzy są już gotowi do letniego sezonu turystycznego w Krakowie. Już teraz w każdej parze umundurowanych kontrolerów jest przynajmniej jedna osoba, która  posługuje się językiem angielskim. Nowością będzie natomiast to, że zarówno w rejonie portu lotniczego Kraków-Balice, jak i Kopalni Soli w Wieliczce, kontrolerzy będą informować turystów o konieczności zakupu biletu aglomeracyjnego i obowiązku skasowania go po wejściu do pojazdu. Okazuje się bowiem, że wielu zagranicznych gości sądzi, że wystarczy bilet kupić, a nie kasować.

POLECAMY