Ogólne

Poznajemy kraków - spacer śladami wojen XX wieku

Kraków ma wiele miejsc, w których można poczuć klimat minionych czasów. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o wydarzenia związane z I i II wojną światową. Jesienna aura wzbudza melancholię oraz skłania do refleksji, także nad przeszłością. Gród Kraka był areną wielu dramatycznych wydarzeń. Nie chodzi tylko o czasy królów, ale także tę nowszą historię z pierwszej połowy XX wieku. Jej świadectwa znajdziesz w miejscach, w których pamięć o burzliwych wydarzeniach jest kultywowana do dziś.

II etap prac na Królewskiej - przesunięcie terminu wprowadzenia zmian

Podczas dzisiejszego odbioru tymczasowego oznakowania dla drugiego etapu przebudowy torowiska do Bronowic stwierdzono nieścisłości uniemożliwiające bezpieczne prowadzenie ruchu autobusów po nowej trasie. Wprowadzenie zapowiadanych zmian związanych z drugim etapem prac, zostaje zawieszone do czasu skorygowania przez Wykonawcę stwierdzonych uchybień.

Nowa organizacja ruchu na ulicy Stoczniowców

Analizy ruchu drogowego na wlocie ulicy Stoczniowców w ulicę Saską pokazały, że natężenie ruchu na skrajnym prawym pasie ruchu jest zdecydowanie większe niż na pozostałych pasach. Podjęto więc decyzję o zmianie organizacji ruchu w tym miejscu. Pas ten będzie służył tylko do skrętu w prawo.

II etap przebudowy ciągu Królewska - Podchorążych - Bronowicka

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17.11.2018 r. (sobota) rozpocznie się II etap przebudowy ciągu ulicznego Królewska – Podchorążych – Bronowicka. W tym etapie zostanie całkowicie wyłączony ruch pojazdów na ul. Podchorążych i Bronowickiej, na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego (rejon przystanków „Uniwersytet Pedagogiczny”) do skrzyżowania z ul. Rydla (rejon przystanków „Bronowice”).

Awaryjna naprawa torowiska w ciągu Alei Solidarności

Uprzejmie informujemy, że od dnia 17.11.2018 r. (sobota) rozpocznie się awaryjna naprawa torowiska tramwajowego w ciągu alei Solidarności. Uwaga! W tym samym dniu nastąpi wyłączenie z eksploatacji na czas nieokreślony torowiska w ciągu ul. Mrozowej (szczegółowe informacje na ten temat w odrębnym komunikacie).

Kraków fioletowy dla wcześniaków

17 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wcześniaka. Tego dnia, w geście solidarności zarówno z wcześniakami i ich rodzicami w Polsce, jak i na całym świecie, w wielu krajach kluczowe i najbardziej charakterystyczne budynki zostaną podświetlone na fioletowo. Kraków również włączy się w akcję przez podświetlenie na kolor fioletowy kładki o. Bernatka i estakady tramwajowej Lipska – Wielicka.

Nowa nawierzchnia na ulicy Myśliwskiej

W najbliższym czasie nową nawierzchnię zyska ulica Myśliwska na odcinku od ulicy Przewóz do ulicy Gumniska. Roboty wykonywane są w koordynacji z MPWiK.

ZDMK dekoruje miasto flagami z okazji 11 listopada

Kraków z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę przygotował różne wydarzenia. 11 listopada o godz. 12.00 hejnaliści odegrają Mazurka Dąbrowskiego z wieży Bazyliki Mariackiej. Po mieście kursował będzie „Tramwaj patriotyczny” w którym zabrzmią pieśni patriotyczne. Tego dnia o godz. 17.00 na Rynku Głównym zabrzmią najważniejsze polskie pieśni i piosenki.

Obchody Święta Niepodległości w Krakowie - Komunikacja Miejska

Uprzejmie informujemy, że w dniu 11.11.2018 r. (niedziela) odbędą się oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. W związku z tym, będą występować utrudnienia w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie.
Zapoznaj się z imprezami organizowanymi w ten weekend i organizacją ruchu.

Komunikacja Miejska w dniu 12 listopada

Szanowni Pasażerowie!

W związku z Ustawą z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej Komunikacja Miejska w Krakowie w dniu 12 listopada 2018 r. funkcjonować będzie według świątecznych rozkładów jazdy. Komunikacja nocna kursować będzie bez zmian (na podstawie rozkładów jazdy na dany dzień tygodnia).