Ogólne

Dzielimy się doświadczeniami rowerowymi

Krakowski system Wavelo jest nadal wyjątkowym w Polsce przedsięwzięciem. O tym, jak funkcjonuje i jak wyglądało dochodzenie do umowy koncesyjnej, rozmawiał z ZIKiT katowicki oficer rowerowy.

Na dwóch kółkach przez zimowy Kraków

Rowerem przez Kraków w zimie? Pomimo mrozu, śniegu i pogody, która nie zachęca do rowerowych eskapad po mieście? Okazuje się, że dla krakowskich rowerzystów okres zimowy to pora roku jak każda inna!

Interaktywna mapa inwestycji dla Krakowa

W dniu 17 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie jednostek Urzędu Miasta Krakowa, które odpowiadają za infrastrukturę komunalną w mieście oraz spółek miejskich odpowiedzialnych za realizację inwestycji. Celem jego była koordynacja działań inwestycyjnych na ten rok.

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza

Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.

Maksymalizacja - cały czas monitorujemy sytuację

Nadal badamy sytuację w komunikacji miejskiej po wprowadzonej 8 stycznia maksymalizacji. Obserwujemy pewne zmiany w zachowaniach podróżnych, ale jakiekolwiek decyzje o modyfikacji sieci połączeń, ogłoszone zostaną nie wcześniej niż zaraz przed feriami zimowymi.

Nowa ścieżka rowerowa i chodnik przy ulicy Nowohuckiej

Nowy ciąg pieszo-rowerowy przy ulicy Nowohuckiej połączył rondo Dywizjonu 308 z ulicą Stanisławy Wysockiej, po stronie parku Lotników Polskich. W miejscu starego chodnika z dopuszczonym ruchem rowerowym powstała asfaltowa ścieżka rowerowa oraz chodnik z kostki i betonowych płyt. Oddana do użytku ścieżka rowerowa poza ruchem lokalnym usprawni przejazd rowerem z Podgórza do Nowej Huty i z powrotem.

Wnioski na handel okazjonalny

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że można składać wnioski na zezwolenie na zajęcie pasa drogowego pod lokalizację punktów handlu w związku z krakowskimi odpustami. Procedura ZIKiT - 25

Akcje edukacyjne ZIKiT dla dzieci i dorosłych

W październiku 2017 roku rozpoczęła się druga edycja Akademii Młodego Krakowianina – cyklu bezpłatnych spotkań edukacyjnych dla uczniów szkół podstawowych. Celem akcji jest rozwijanie wiedzy najmłodszych krakowian z zakresu: ekologii, funkcjonowania miasta oraz bezpieczeństwa na drogach. Zajęcia realizowane są w jednostkach miejskich, także w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu. Do tej pory ZIKiT odwiedziły cztery grupy dzieci z drugich klas szkół podstawowych. W planach są kolejne spotkania, które będą prowadzone do czerwca 2018 roku.

Przetarg na przebudowę ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie ogłosił przetarg nieograniczony na przebudowę ciągu ulic Królewska, Podchorążych, Bronowicka w Krakowie wraz z przebudową torowiska tramwajowego, sieci trakcyjnej, odwodnieniem, oświetleniem i przebudową kolidującej infrastruktury technicznej. Otwarcie złożonych ofert  nastąpi w dniu 20 lutego 2018 roku (o godzinie 13:00).

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza

Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.