Ogólne

Nowe przejścia dla pieszych na inwestycji w Bronowicach

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zadbał o to, by w czasie modernizacji linii Tramwajowej do Bronowic mieszkańcy Krowodrzy mogli bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy. W przecznicach ul. Królewskiej - która przypomnijmy - nadal jest placem budowy, wymalowano tymczasowe zebry.

Ruszył remont ostatniego fragmentu głównej ulicy Prokocimia

Ciężkie maszyny budowlane wjechały na odcinek między ulicami Nad Potokiem a Erazma Jerzmanowskiego. Ten fragment Bieżanowskiej zostanie całkowicie przebudowany, włącznie z infrastrukturą podziemną.

Koniec utrudnień na ul. Wielickiej

Dobiegają końca prace przy przebudowie przystanku „Kabel” na ul. Wielickiej. W środę, 17 kwietnia zostanie udostępniony przystanek tramwajowy w kierunku Bieżanowa i Kurdwanowa oraz autobusowy w kierunku centrum.

Od 29 kwietnia zwężenie na ATW

Realizacja prac związanych z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Bronowickiej i Podchorążych wchodzi w newralgiczny moment. Od poniedziałku, 29 kwietnia wyłączona zostanie jezdnia al. Mickiewicza i al. Słowackiego, która prowadzi w kierunku Nowego Kleparza. Przejezdność w obu kierunkach zostanie utrzymana na pasie prowadzącym w kierunku mostu Dębnickiego.

Drugie życie kostki porfirowej, czyli kostka z rozbiórki ul. Krakowskiej będzie odzyskiwana

Po zerwaniu asfaltu okazało się, że cała jezdnia była wyłożona porfirem. Niemal trzy razy droższy od granitu materiał będzie czyszczony i układany na nowo. Teraz czas pomyśleć, gdzie?

Kolejne pozimowe remonty w Nowej Hucie!

Zakres prac prowadzonych na ulicy Wróżenickiej obejmuje między innymi frezowanie fragmentów nawierzchni, na których po zimie powstały szczeliny i nierówności oraz wymianę samego asfaltu – bez potrzeby rozbierania podbudowy jezdni. Naprawiane są też chodniki przy moście oraz zniszczone zatoki autobusowe. Na końcu poprawione zostanie pobocze.

Remont ul. Bieżanowskiej – zmiany w kursowaniu autobusów i samochodów osobowych

W najbliższą sobotę, 13 kwietnia rozpocznie się przebudowa ulicy Bieżanowskiej na odcinku od ul. Nad Potokiem do ul. Jerzmanowskiego. W związku z tym swoje trasy zmienią linie autobusowe nr 143, 243 i 643. Zostanie uruchomiona także nowa zastępcza linia nr 743. Podczas prowadzonych prac droga zostanie wyłączona z ruchu ogólnego, zostanie zachowany dojazd do posesji. Objazd został przekierowany przez ul. Teligi.

Średniowieczny trakt już po przebudowie. Zobacz, jak zmieniła się ulica Sławkowska!

Kończą się prace na ulicy Sławkowskiej. Lada moment ze skrzyżowań znikną barierki wygradzające teren budowy. Drogowcy czyszczą świeżo spoinowany bruk i wszystko wskazuje na to, że w weekend średniowieczna arteria zostanie oddana pieszym i kierowcom.

 

Pas drogowy pod szczególnym nadzorem

Przed nami coraz cieplejsze dni, w mieście powoli zaczynają pojawiać się „letnie” ogródki kawiarniane. Głównym zadaniem nowego działu Zarządu Dróg Miasta Krakowa – Pionu Zajęcia Pasa Drogowego jest ochrona przestrzeni pasa drogowego m.in. pod kątem takich instalacji, ale nie tylko. Inspektorzy  kontrolować będą również reklamy zamieszczane przy drodze.

Sam asfalt nie wystarczy

W rozbudowanej sieci krakowskich dróg są i takie, które nie mają utwardzonej nawierzchni. Wbrew pozorom, ma to często swoje uzasadnienie.