Ogólne

Konsultacje – budowa ulicy Iwaszki w Krakowie

W ramach planowanej inwestycji ma zostać zbudowana ulica klasy Z (Iwaszki) od miejsca projektowanej według odrębnego opracowania rozbudowy al. 29 Listopada, do ul. Strzelców. W dniu 1 marca 2019 roku rozpoczną się konsultacje w sprawie budowy ulicy Iwaszki.

Zmiany komunikacyjne w czasie remontu ulicy Krakowskiej

W marcu rozpocznie się remont ul. Krakowskiej – znamy już wstępne założenia organizacji ruchu. W czasie dziesięciomiesięcznych prac ulicą nie pojadą samochody. Nieco krócej, bo przez osiem miesięcy, wyłączony zostanie ruch tramwajowy, a pojazdy komunikacji miejskiej pojadą objazdami. Wszystko po to, by w 2020 r. ulica nabrała zupełnie nowego charakteru. Stanie się ona bardziej przyjazna pieszym, pojawią się szerokie chodniki, wygodne przystanki i zieleń.

Kolejny etap prac drogowych w ciągu Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej

Pracowity koniec zimy i początek wiosny na remontowanych ulicach: Królewskiej Podchorążych i fragmencie Bronowickiej. Prace budowlane posuwają się do przodu i w związku z tym w najbliższych tygodniach i miesiącach krakowanie mogą się spodziewać sporych zmian. Dotyczyć one będą głównie skrzyżowań na remontowanym odcinku. Jedne będą na nowo otwierane, a inne zamykane. Przebudowa całego ciągu, od Alei Trzech Wieszczów aż do pętli w Bronowicach, zakończy się w drugiej połowie września. Korzystając z tego, że do tego czasu tramwaje nie będą jeździć do Bronowic, miasto wyremontuje też ulicę Karmelicką. Prace na tej ulicy zakończą się przed końcem remontu na ul. Królewskiej.

Można już zgłaszać propozycje do programu Nowa Huta dziś!

Od dziś (13 lutego br.) na stronie razemwdialogu.pl dostępny jest formularz za pomocą którego mieszkańcy Nowej Huty mogą zgłaszać zadania do realizacji w ramach programu Nowa Huta dziś! Będzie tam również możliwość oddania głosu na zadania spośród listy propozycji dla danej dzielnicy (z poprzednich edycji). Zgłoszenia będą zbierane do końca marca, później poddane zostaną weryfikacji.

Prace na Igołomskiej nabierają tempa

W tym roku prace przy rozbudowie ulicy Igołomskiej nabiorą tempa. Na wiosnę ruszą roboty związane z przebudową wiaduktu PKP, kontynuowana będzie budowa tunelu. Aby wykonawca mógł realizować prace konieczne są zmiany w organizacji ruchu.

Najstarszy krakowski most na Wiśle zostanie wyremontowany

W marcu rozpocznie się długo wyczekiwany remont ul. Krakowskiej. Przez 10 miesięcy prace będą prowadzone nie tylko na tej ulicy, ale także na moście im. Piłsudskiego, łączącego Kazimierz z Podgórzem. Historyczna przeprawa zostanie poddana renowacji, zyska również efektowną iluminację.

Konsultacje społeczne regulaminu Budżetu Obywatelskiego

Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK rozpoczął 4 lutego br. konsultacje społeczne projektu uchwały Rady Miasta Krakowa w sprawie regulaminu budżetu obywatelskiego miasta Krakowa. Konsultacje trwają do 1 marca br. Wyraź swoją opinię.
https://budzet.krakow.pl/aktualnosci/227157,1909,komunikat,konsultacje_spoleczne_regulaminu_budzetu_obywatelskiego.html

Remont nakładkowy zniszczonych fragmentów na ul. Półłanki

Najbardziej zniszczony fragment ulicy Półłanki doczeka się nowego asfaltu. W lecie drogowcy położą nowe krawężniki i warstwę asfaltu pomiędzy skrzyżowaniem ulic Christo Botewa i Tadeusza Śliwiaka oraz skrzyżowaniem z ulicą Nad Drwiną. Ten termin został wybrany z powodu mniejszego ruchu samochodów. Remont zostanie przeprowadzony tak zwaną metodą nakładkową.

Krakowska otworzy się na mieszkańców

Ulica Krakowska wkrótce stanie się zupełnie nową przestrzenią miejską, bardziej przyjazną dla krakowian. Zyska nowy charakter, pojawią się szerokie chodniki i wygodne przystanki. W czwartek, 7 lutego została podpisana umowa z konsorcjum firm TRAKCJA PRKiI  i COMSA S.A.U. na modernizację torowiska w ciągu ul. Krakowskiej. Prace rozpoczną się w marcu 2019 r. i potrwają ok. 10 miesięcy. 

Cały czas trwają prace zimowe w ciągu ul. Królewskiej

Od 15 grudnia do 15 marca na dużych inwestycjach drogowych trwa przerwa zimowa, ale nie w przypadku modernizacji ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej.