Ogólne

Program nakładkowy

Zaawansowanie „Programu nakładkowego” już na początku lipca osiągnęło 90 procent. Drogowcy pracują równolegle na ul.: E. Rydza-Śmigłego, Mierzwy, Radzikowskiego i Cienistej. Jak postępują prace?

 

Trzecia edycja programu Nowa Huta dziś!

W tym roku po raz trzeci ruszył program Nowa Huta dziś! Celem projektu jest poprawa infrastruktury technicznej w Nowej Hucie. Za kwotę 2 mln zł zaplanowano realizację 15 zadań.

Remont nawierzchni na skrzyżowaniu ul. Bora-Komorowskiego - Wiślickiej - Andersa

W dniach 5-8 lipca prowadzone będą prace remontowe na skrzyżowaniu ulic Stella-Sawickiego, Bora-Komorowskiego, Wiślickiej. Rozpoczęcie planowane jest na godzinę 22 w piątek, a zakończenie w poniedziałek w godzinach porannych.

Pas drogowy pod szczególnym nadzorem

Zarząd Dróg Miasta Krakowa prowadzi wzmożone kontrole ogródków gastronomicznych oraz reklam zamieszczanych przy drodze. Pas drogowy to wydzielony liniami granicznymi grunt wraz z przestrzenią nad i pod jego powierzchnią, w którym są zlokalizowane droga oraz obiekty budowlane i urządzenia techniczne, związane z prowadzeniem, zabezpieczeniem i obsługą ruchu czy zarządzania drogą.

Duże zmiany w organizacji ruchu na ul. Karmelickiej

W czwartek, 4 lipca ruszą prace serwisowe na torowisku przy Teatrze Bagatela. Decyzją Wydziału Miejskiego Inżyniera Ruchu UMK przywrócona zostanie możliwość obustronnego parkowania na ul. Siemiradzkiego. Wykonawca inwestycji wprowadzi w życie zmiany. Na podstawie poczynionych przez WMIR obserwacji ruchu w terenie uznano jednak, iż na ul. Siemiradzkiego warunki drogowe pozwalają na przywrócenie możliwości parkowania.

Utrudnienia na Pychowickiej utrzymane do końca lipca br.

Przy ulicy Pychowickiej realizowane są prace związane z budową kanalizacji ogólnospławnej przez prywatnego inwestora. Zgodnie z nowym projektem organizacji ruchu będą one prowadzone do końca lipca br.

Wymieniamy asfalt na ul. Rydla

W poniedziałek (1 lipca) zamknięcie odcinka od ul. Bronowickiej do ul. Halczyna. Prace potrwają do końca dnia.

Od 1 lipca zamknięcie fragmentu ul. Jodłowej

W poniedziałek, 1 lipca 2019 r. – dla ruchu samochodowego zostanie zamknięty fragment ul. Jodłowej między ul. Żywiczną a Przegorzalską (ok. 200 metrów).

Zamknięcie ruchu tramwajowego - ul. Dietla

W najbliższą sobotę (29 czerwca 2019 r.) – w związku z kolejnym etapem modernizacji ul. Krakowskiej oraz węzła Stradom - nastąpi zamknięcie ruchu tramwajowego w ciągu ul. Dietla. Jednocześnie, tego samego dnia wznowiony zostanie ruch tramwajów w ciągu ulic Limanowskiego, Kalwaryjskiej i Wadowickiej. 

Awaryjna naprawa torowiska przy Teatrze Bagatela

4 lipca 2019 r. planowane jest rozpoczęcie naprawy awaryjnej fragmentu torowiska na ul. Karmelickiej przy Teatrze Bagatela (węzeł Bagatela). Roboty będą polegały na wymianie szyn w łukach torowych oraz krzyżownic w węźle rozjazdów od strony ul. Karmelickiej.