Ogólne

Sprostowanie do artykułu z Dziennika Polskiego o likwidacji przecieków na Rynku Głównym

18 kwietnia 2018 r. w  Dzienniku Polskim ukazał się artykuł z treści którego można wywnioskować, że ZIKiT przepłacił za likwidację przecieków na Rynku Głównym w Krakowie. W ocenie ZIKiT jest to zupełnie nieprawidłowa interpretacja istniejącej sytuacji.

ZIKiT uczestnikiem „Dni Ziemi”

W dniach 20-21 kwietnia br. odbędą się „Dni Ziemi”. W tym roku organizowane są w nowej lokalizacji przy ul. Ferdynanda Weigla 2 (na terenie Szkoły Podstawowe nr 124) w Starym Bieżanowie. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu weźmie w nich udział, przygotował specjalny punkt informacyjny dla mieszkańców. W tym miejscu będzie można pozyskać informacje o bieżących działaniach jednostki.

17. PZU Cracovia Maraton i Bieg nocny: zmiany w organizacji ruchu

22 kwietnia 2018 roku (niedziela) odbędzie się 17. Cracovia Maraton, a 21 kwietnia (sobota) zorganizowane zostaną tradycyjne imprezy towarzyszące krakowskiemu maratonowi.

2 mln zł na poprawę bezpieczeństwa kierowców przejeżdżających przez tory

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zakończył właśnie realizację programu „Przebudowa sygnalizacji świetlnych w torowiskach tramwajowych na terenie Miasta Krakowa w formule zaprojektuj i wybuduj”. Inwestycja pochłonęła blisko 2 mln złotych.
Dzięki niej zdecydowanej poprawie uległo bezpieczeństwo kierowców przejeżdżających przez tory.

17. Cracovia Maraton i Bieg Nocny zmiany w KMK

22 kwietnia 2018 roku (niedziela) odbędzie się 17. Cracovia Maraton, a 21 kwietnia (sobota) zorganizowane zostaną tradycyjne imprezy towarzyszące krakowskiemu maratonowi. W związku z tymi wydarzeniami sportowymi wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu i w komunikacji miejskiej.

Prace torowe na ul. Brożka

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia wymiany zwrotnicy w węźle rozjazdowym Łagiewniki i wyłączenia ruchu tramwajowego na ul. Brożka, w dniach 19-21.04.2018 r. (czwartek - sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Nocne prace torowe na ulicy Franciszkańskiej

Uprzejmie informujemy, że w okresie od nocy 17/18.04.2018 r. (wt/śr) do nocy 30.04/01.05.2018 r. (pn/wt), w związku z pracami torowymi zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Franciszkańskiej i Dominikańskiej. Uwaga! Powyższe prace NIE będą wykonywane w noce z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek (21/22, 22/23, 28/29, 29/30.04.2018 r.). W czasie prowadzenia prac zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Nocne prace torowe na ul. Limanowskiego

Uprzejmie informujemy, że w związku z koniecznością przeprowadzenia awaryjnej naprawy torowiska, w dniu 17.04.2018 r. (wtorek) od około godziny 20:00 do końca kursów w danym dniu zostanie wyłączony ruch tramwajowy na ul. Limanowskiego, pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Na Zjeździe a węzłem „Korona”.

Odnawiamy oznakowanie poziome po zimie

Od dziś, w związku ze sprzyjającą pogodą, rozpoczynamy prace związane z odnawiałem oznakowania poziomego po zimie.  Na przykład w  Podgórzu firma przystąpiła do prac związanych z uzupełnianiem braków w oznakowaniu pionowym i poziomym na terenie SPP.

Testowe rozwiązanie na ul. Dietla

Decyzja dotycząca testów całodobowego parkowania na ul. Dietla nie jest przypadkowa. Oparta jest o zebrane dane ruchu na ulicy oraz na doświadczeniach płynących z programowania sygnalizacji świetlnej. Na przełomie kwietnia i maja Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu chce sprawdzić, jak zmieni się sytuacja na ul. Dietla, jeśli na prawym pasie jezdni umożliwimy postój przez całą dobę.