Ogólne

I stopień zagrożenia zanieczyszczeniem powietrza

Krakowskie stacje monitoringu jakości powietrza zanotowały przekroczenia norm zanieczyszczeń pyłów PM10 (średnia dobowa powyżej 50 mikrogramów na metr sześcienny). Prezydent Krakowa apeluje o ograniczenie czynności, które przyczyniają się do powstawania zanieczyszczeń.

Badania archeologiczne na terenie inwestycji na Górkę Narodową

Na obszarze po którym przebiegać będzie nowy odcinek linii tramwajowej Krowodrza Górka-Górka Narodowa obecnie trwają badania archeologiczne. Pomiary, które realizowane są przez wykonawcę mogą mieć wpływ na czas i zakres prac, bo jak się okazuje jest to teren bogaty archeologicznie.

Wznowienie kursów tramwajowych do Pleszowa

Dziś (17 października br.) w samo południe odbędzie się oficjalny przejazd tramwaju numer 10 do Pleszowa. A od jutra mieszkańcy będą mogli korzystać z tramwajów, które zostaną przywrócone na odcinku Kopiec Wandy – Pleszów.

II etap remontu ul. Myślenickiej. Kontynuacja remontu ul. Krzyżańskiego

Uprzejmie informujemy, że od dnia 20.10.2018 r. (sobota) rozpocznie się II etap przebudowy ul. Myślenickiej. W tym etapie zostanie przywrócony ruch pojazdów na ul. Myślenickiej, na odcinku od Ronda Pamuły do ul. Merkuriusza Polskiego, natomiast zostanie wyłączony ruch pojazdów na odcinku od ul. Merkuriusza Polskiego do ul. Szybisko. Jednocześnie zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy dla pojazdów Komunikacji Miejskiej w Krakowie na ciągu ulic: Merkuriusza Polskiego - Chałubińskiego - Szybisko. W dalszym ciągu trwa także przebudowa ul. Krzyżańskiego na odcinku od ul. Niewodniczańskiego do granicy Krakowa.

Zmiana godzin otwarcia Biura Strefy Płatnego Parkowania w poniedziałek 29 października

Miejska Infrastruktura Sp. z o. o. uprzejmie informuje, że w związku z odbywającym się w dniu 29 października 2018 r. (poniedziałek) na Stadionie Wisły meczem piłkarskim Biuro Strefy Płatnego Parkowania w tym dniu czynne będzie wyjątkowo w godz. 7.00 - 15.00.
Za utrudnienia spowodowane zmianą godzin otwarcia Biura przepraszamy.

Remont torowiska do Bronowic. Zobacz wizualizacje

W sobotę, 22 września, rozpoczęła się przebudowa ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej wraz z pętlą w Bronowicach. Dodatkowo w ramach robót zmodernizowana zostanie tarcza skrzyżowania al. Mickiewicza, al. Słowackiego, ul. Karmelickiej i ul. Królewskiej. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu opublikował teraz wizualizację, jak te ulice będą wyglądać po zakończeniu inwestycji.

Od czwartku tramwaje znowu pojadą do Pleszowa

Po tygodniach starań jest zgoda na użytkowanie torowiska do Pleszowa. Linia tramwajowa została zmodernizowana już kilka miesięcy temu, wówczas też odbyły się pierwsze przejazdy techniczne, które zakończyły się pozytywnym wynikiem. Niestety z uwagi na konieczność wykonania dodatkowych robót oraz pozyskanie decyzji umożliwiających korzystanie z obiektu, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu z uruchomieniem linii musi poczekać do najbliższej środy 17 października.

Prace remontowe na ulicach Alfreda Dauna oraz Podedworze

Od poniedziałku (15 października br.) rozpoczną się prace remontowe ma ulicach Alfreda Dauna oraz Podedworze.

Spotkanie konsultacyjne dotyczące rozbudowy ulicy Kozienickiej

W czwartek (18 października br.) o godz. 18:00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 7 (ulica Skotnicka 86) odbędzie się spotkanie konsultacyjne dotyczące "Rozbudowy ulicy Kozienickiej na odcinku od ulicy Skotnickiej do ulicy Starzyńskiego/Szerokie Łąki".

 Korekta w organizacji ruchu na ulicy Łobzowskiej

W Krakowie od trzech tygodni trwa przebudowa ulic: Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej. Z uwagi na modernizację tych trzech ważnych ulic, trasę do Bronowic można pokonać zastępczą komunikacją autobusową. W ostatnim czasie zostały wprowadzone pewne korekty w organizacji ruchu na ulicy Łobzowskiej.