górne tło

Modernizacja linii kolejowej – korzyści dla mieszkańców Krakowa

W Krakowie rozpoczęły się prace związane z remontem linii kolejowej E30 z Krakowa do Katowic. Inwestor, którym jest PKP PLK, przeprowadza kompleksową modernizację torów oraz wiaduktów kolejowych, co powoduje duże utrudnienia w ruchu ulicznym w północnej części Krakowa.

Należy jednak podkreślić, że ten remont to szereg korzyści dla mieszkańców naszego miasta!

Dzięki współpracy ZIKiT, PKP PLK oraz Wykonawcy, udało się wypracować rozwiązania, które pozwolą ograniczyć uciążliwość prac modernizacyjnych dla ruchu ulicznego:

pp plk zamkniecia

Prace związane z modernizacją linii kolejowej zostały wprowadzone w koordynacji z innymi remontami w mieście. Np. zamknięcie ulic Kopernika i Miodowej nastąpi dopiero wtedy, gdy otwarte zostanie skrzyżowanie ulic Westerplatte i Lubicz a tramwaje powrócą na ulice Grzegórzecką.

 

4 września odbyło się spotkanie prezydenta Tadeusza Trzmiela z przedstawicielami PKP PLK oraz ZIKiT-u. Ustalono na im, że wszystkie prace modernizacyjne będą prowadzone przy maksymalnym uwzględnieniu potrzeb mieszkańców. Ruch na zamkniętych ulicach będzie dopuszczony w miarę możliwości i uzasadnionych potrzeb (w czasie świąt itp.). Ponadto inwestor zobowiązał się do utworzenia specjalnej informacji z infolinią dla mieszkańców, a ZIKiT zaproponuje zalecane objazdy zamkniętych ulic.
 

 

dolne t�o