górne tło

Od jutra zaczynamy pracę na ul. Grzegórzeckiej

Dyrektor Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu, Andrzej Mikołajewski, wspólnie z Prezesem ZUE S.A., Wiesławem Nowakiem, po dogłębnym przeanalizowaniu harmonogramu i planu robót remontowych na ul. Grzegórzeckiej, zdecydowali o korekcie terminu realizacji remontu i ograniczeniu rozmiaru utrudnień dla mieszkańców.

Ostatecznie remont torowiska na ul. Grzegórzeckiej rozpocznie się w środę (09.08) od prac przygotowawczych. Natomiast prace budowlane, związane z koniecznością wprowadzenia objazdów, rozpoczną się w sobotę (12.08). Pierwszy etap, wiążący się z największymi utrudnieniami, realizowany w rejonie skrzyżowania z al. Daszyńskiego, zakończy się w nocy z wtorku na środę (15/16.08). Z kolei drugi etap prac, czyli roboty w rejonie ul. Rzeźniczej i Chodkiewicza, potrwa do wtorku (22.08). Wykonawca zadeklarował, że o ile pozwoli na to bezpieczeństwo prowadzenia prac, udostępni czasowo przejazd przez ul. Grzegórzecką.

Roboty przy wymianie torowiska będą prowadzone w czterech lokalizacjach - w rejonie al. Daszyńskiego, ul. św. Łazarza, Chodkiewicza i przy rondzie Grzegórzeckim.

W pierwszym etapie wykonawca skupi się na pracach zlokalizowanych bliżej al. Daszyńskiego. W związku z tym ul. Grzegórzecka będzie niedostępna dla samochodów na odcinku od ul. św. Łazarza do ul. Śniadeckich. Od ronda Grzegórzeckiego do ul. Śniadeckich będzie możliwy dojazd wyłącznie do posesji i dla karetek. Objazd będzie poprowadzony al. Daszyńskiego i ul. Podgórską, a dla przeciwnego kierunku ul. Podgórską i ul. Starowiślną.

W kolejnym etapie, który rozpocznie się 16 sierpnia, ul. Grzegórzecka zostanie zamknięta na odcinku od ul. Rzeźniczej do ul. Chodkiewicza. Objazdy zostaną poprowadzone analogicznie jak przy okazji etapu wcześniejszego. Niemniej będzie istnieć dodatkowa możliwość wykorzystania alternatywnego objazdu (dla samochodów osobowych) przez ul. Rzeźniczą, Masarską, oraz al. Daszyńskiego.


W związku z remontem objazdami pojadą również autobusy, które codziennie przemierzają ul. Grzegórzecką. Chodzi o linie 184, 484, 722 i linie nocne (601, 608, 610, 611). Więcej informacji na stronie kmkrakow.pl.

dolne t�o