górne tło

Zmiany w KMK - co z ważnością biletów okresowych?

W ostatnią sobotę (04.03) wprowadzone zostały zmiany w kursowaniu autobusów KMK. Pojawiły się nowe linie, część zmieniło swoje trasy, a dwa połączenia zostały zlikwidowane (118 i 155). Pasażerowie często pytają co z biletami okresowymi, które wykupili na linie, których już nie ma lub jadą inną trasą. Dlatego wyjaśniamy:

W przypadku utraty bezpośredniego połączenia wprowadzany jest okres przejściowy, trwający do końca ważności biletu, którego ważność rozpoczęła się przed zmianami. Przez ten czas pasażerowie mogą korzystać zarówno z nowej trasy danej linii, jak i wszystkich pojazdów komunikacji miejskiej kursujących po starej trasie danej linii.

Na przykład pasażerowie posiadający bilet na linię 122, która przed zmianami kursowała ulicą Obrońców Krzyża i Żeromskiego, do końca ważności biletu mogą podróżować tymi ulicami np. linią 110. W przypadkach, gdy takie rozwiązanie nie jest możliwe, bo alternatywne połączenie przebiega nieco inną trasą, dodawane są wyjątki od tej reguły.

W nawiązaniu do zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej od 4 marca wprowadzono następujące odstępstwa od zasad zachowania ważności biletów:

        Bilety okresowe wykupione na linię 107 zachowują ważność do końca terminów obowiązywania biletów:

       Bilety okresowe wykupione na linię 118 zachowują ważność do końca terminu obowiązywania biletów:

        Bilety okresowe wykupione na linię 155 zachowują ważność do końca terminów obowiązywania biletów:

        Bilety okresowe wykupione na linię 168 zachowują ważność do końca terminu obowiązywania biletów:

Ze względu na jednokierunkowy przebieg linii 469 i 484, na podstawie obowiązujących zasad zachowania ważności biletów:        

dolne t�o