górne tło

Zamknięcie mostu na al. Focha, objazd przez al. 3-go Maja

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od dnia 13.02.2017 r. (poniedziałek) do odwołania (na okres około 2 miesięcy), w związku z remontem, zostanie wstrzymany ruch pojazdów przez most na Rudawie w ciągu al. Focha. Dla samochodów i autobusów KMK zostanie wyznaczony objazd przez ul. Piastowską i al. 3-go Maja.

Na czas prowadzonych prac wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

mapa al. Focha

Przystanek „Cracovia” w kierunku ul. Królowej Jadwigi przeniesiony zostanie na al. Mickiewicza, na wysokości Muzeum Narodowego (autobusy linii 152, 252 i 902 w celu obsłużenia tego przystanku będą kursować od skrzyżowania al. Mickiewicza i al. Focha aleją Mickiewicza w kierunku Placu Inwalidów i następnie zawrócą na przełączce przy Bibliotece Jagiellońskiej). 
Przystanek „Hofmana” przeniesiony zostanie na ul. Piastowską, za skrzyżowaniem z ul. Królowej Jadwigi (przystanek ten będzie obsługiwany również przez linię 102).
Dodatkowy przystanek: "Cichy Kącik" (w kierunku centrum miasta na ul. Piastowskiej przy pętli Cichy Kącik, w kierunku Chełmu na ul. Piastowskiej).
Przystanki: "Cracovia Błonia", "Instytut Reumatologii", "Przegon" nie będą obsługiwane przez ww. linie;

​Linia 134 na zmienionej trasie i linia zastępcza 734 kursować będą według rozkładu jazdy analogicznego jak linia 134, dodatkowo ze zwiększoną częstotliwością kursowania do 20 minut w dni powszednie w godzinach od 6:00 do 19:00. 

Przystanki "Hofmana" (na ul. Królowej Jadwigi) oraz "Przegon" (tylko w kierunku Cracovii) zostaną zawieszone.


Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie 134, 152, 192 i 252 zachowują ważność we wszystkich pojazdach Komunikacji Miejskiej w Krakowie na trasach stałych i zmienionych tych linii oraz w autobusach linii 734 na całej trasie przejazdu. Ponadto:

Bilety okresowe wykupione na linię 134 zachowują ważność:

na trasie linii 20 na odcinku Cichy Kącik – Cracovia;

na trasie linii 152, 192 i 252 na odcinku Park Decjusza – Cracovia. 

Bilety okresowe wykupione na linie 152, 192 i 252 zachowują ważność:

na trasie linii 20 na odcinku Cichy Kącik – Cracovia.

 

Przepraszamy za utrudnienia!

dolne t�o