górne tło

Kontrolerzy pomogli przechodniowi

Dziś w rejonie przystanku na ul. Teligi w Prokocimiu doszło do nieszczęśliwego wypadku z udziałem jednego z przechodniów. Starszy mężczyzna przewrócił się doznając urazu głowy, barku i ręki. Pomogli mu krakowscy kontrolerzy. Zrobili to bardzo profesjonalnie, ponieważ w ubiegłym roku uczestniczyli w kursie pomocy przedmedycznej, organizowanym w ZIKiT.

Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło około godz. 10.30. Kontrolerzy zauważyli poszkodowanego, który leżał na chodniku, przy którym stało dwóch przechodniów. Kontrolerzy wezwali pogotowie, umieścili mężczyznę w bezpiecznej pozycji, oczyścili zranienia na czole i rękach, unieruchomili bark i rękę oraz zatamowali krwawienie. Wykorzystując przyniesione z pobliskiego sklepu kartony, odizolowali poszkodowanego od zimnego podłoża, aby zapobiec przemrożeniu. Następnie mężczyzna został odwieziony karetką do szpitala.

Szkolenia z pierwszej pomocy dla kontrolerów odbyły się we wrześniu ubiegłego roku. Uczestniczyli w nim wszyscy pracownicy firmy Renoma (kontrolującej bilety na zlecenie ZIKiT), którzy pracują w mundurach, czyli około 50 osób.