górne tło

Pogrzeb Andrzeja Wajdy na Salwatorze. Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z odbywającymi się uroczystościami pogrzebowymi Andrzeja Wajdy w środę (19 października) od około godziny 14:00 może wystąpić konieczność wyłączenia ruchu tramwajowego w ciągu ul. Dominikańskiej i Franciszkańskiej.

W tym czasie linie tramwajowe kierowane będą na następujące trasy objazdowe:

Linie tramwajowe będą przywracane na swoje stałe trasy, jak tylko będzie to możliwe.

Prosimy o zwracanie uwagi na komunikaty wyświetlane w ostatniej linijce na tablicach Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Dla uczestników pogrzebu:

Ok godz. 15 na ul. Dominikańską zostaną podstawione autobusy, które będą czekać na uczestników uroczystości żałobnych w Bazylice. Autobusy będą zabierać chętnych z przystanku "Plac Wszystkich Świętych" i wieźć na przystanek "Aleja Waszyngtona" przy cmentarzu. Później zjadą do pętli Salwator i będą czekać na uczestników pogrzebu po jego zakończeniu, by odwieźć ich na przystanek "Dworzec Główny" po trasie tramwaju numer 2.

Tymczasowa organizacja ruchu:

- od ok. godz. 14 zamknięta będzie ul. Dominikańska

- zakaz parkowania w rejonie ulicy Dominikańskiej (czasowa likwidacja postoju taxi)

- ograniczenie ruchu na ul. Franciszkańskiej (będzie otwarty wyjazd od ul. Brackiej i dojazd do UMK). Porządku pilnować będzie Policja.

- ograniczenia w ruchu na ul. Malczewskiego i św. Bronisławy, w rejonie Cmentarza Salwatorskiego

- Policja może wprowadzić dodatkowe zmiany, w zależności od bieżących potrzeb i ilości ludzi uczestniczących w uroczystościach

Przepraszamy za utrudnienia!