górne tło

Remont przejazdu ul. Blokowa

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od dnia 27 lutego 2016 r. (sobota) do dnia 11 marca 2016 r. (piątek) prowadzony będzie remont przejazdu torowego przez ul. Blokową.

W związku z tym wstrzymany zostanie ruch tramwajów do pętli Walcownia. W tym czasie Komunikacja Miejska w Krakowie funkcjonować będzie wg następującego porządku:

linia 22 – kursować będzie z Borku Fałęckiego do przystanku „Kombinat” bez zmian, następnie ul. Ujastek Mogilski do Kopca Wandy.

W celu obsługi ul. Mrozowej, wprowadzona zostanie korekta linii autobusowej 138, która z Kombinatu pojedzie ul. Ujastek, Mrozowa, Łowińskiego i dalej po swojej stałej trasie do Azorów. Zmiana trasy obowiązywać będzie w obu kierunkach. Uwaga! Kursy linii 138 w godzinach około 22:00 - 5:30 realizowane będą na stałej trasie, czyli przez przystanek "Zajezdnia Nowa Huta" z pominięciem ul. Mrozowej.

Przystanek końcowy i początkowy dla linii 22 na pętli Kopiec Wandy zlokalizowany będzie przed zjazdem na pętlę, przy ulicy Ujastek Mogilski. Przystanki przelotowe dla linii 138 na trasie objazdowej zlokalizowane będą jako tymczasowe w pobliżu istniejących przystanków tramwajowych. Przystanek „Walcownia” zlokalizowany będzie na początku ul. Łowińskiego, po skręcie z ul. Mrozowej za przejazdem przez torowisko tramwajowe. Przystanek "Zajezdnia Nowa Huta" dla linii 138 na czas kursowania po trasie objazdowej zostanie zawieszony.

dolne t�o