górne tło

Zmiany w Skawinie i Mogilanach

Uprzejmie informujemy, że na wniosek Gminy Skawina oraz Gminy Mogilany od dnia 30 stycznia 2016 r. (sobota) zostaną wprowadzone następujące zmiany dla linii aglomeracyjnych:

 

 

W związku z powyższym linia aglomeracyjna 233 będzie kursować (dotyczy kursów na trasie Borek Fałęcki – Kopanka Pętla): z Borku Fałęckiego ul. Zakopiańską, Zawiłą, Babińskiego i Skotnicką w Krakowie, a następnie w Gminie Skawina ul. Krakowską, ul. Popiełuszki do pętli w Skawinie i dalej ul. Popiełuszki do ul. Krakowskiej gdzie linia skręca w lewo, następnie Mickiewicza, Piłsudskiego, Energetyków, Podbory do Kopanki i dalej do przystanku „Kopanka Szkoła” bez zmian. Następnie w lewo w ul. Pileckiego, ul. Fieldorfa Nila, ul. Ofiar Katynia z powrotem ulicą Pileckiego do ul. Kopaneckiej i dalej po trasie do pętli w Kopance.

W przeciwną stronę linia kursować będzie po trasie Kopanka Pętla – „Kopanka Kapliczka” bez zmian. Następnie w lewo w ul. Pileckiego, ul. Fieldorfa Nila, ul. Ofiar Katynia, z powrotem ulicą Pileckiego do ul. Kopaneckiej i dalej w prawo w kierunku pętli w Skawinie jak dotychczas, a następnie z pętli w Skawinie do pętli Borek Fałęcki po trasie linii 201. Kursy na trasie Skawina - Kopanka Pętla bedą realizowane na dotychczasowej trasie.

Dla linii zostały wyznaczone dwa dodatkowe przystanki pn. „Skawina Pileckiego” oraz „Skawina Ofiar Katynia”.

Linia zatrzyma się na wszystkich przystankach na trasie

Ponadto, dla linii aglomeracyjnej 233 zostanie wprowadzony dodatkowy przystanek „Skawina Energetyków Przejazd PKP”.

dolne t�o