Utrudnienia

Zmiany na ul. Krygowskiego i Bartla

09.01.2015

W związku z rozpoczęciem uzbrajania i betonowania przystanków autobusowych zlokalizowanych przy ul. Krygowskiego oraz ul. Bartla wykonawca robót drogowych wprowadził następującą organizację ruchu:

  • „zakaz ruchu w obu kierunkach" na ul. Krygowskiego poczynając tuż za skrzyżowaniem ulic: Borkowska – Krygowskiego - Forteczna, z wyłączeniem komunikacji miejskiej i pojazdów budowy;
  • sygnalizacja świetlna wahadłowa w ciągu ulic Krygowskiego i Bartla z ustawieniem sygnalizatorów tak jak poprzednio;
  • „zakaz wjazdu" na ul. Korpala od strony ul. Kamienieckiej, z wyłączeniem mieszkańców posesji przyległych do ul. Korpala,
  • na ul. Babinicza od strony ul. Kamienieckiej znak informacyjny „droga bez przejazdu";
  • na ul. Bartla tuż przed skrzyżowaniem z ul. Ketlinga „nakaz jazdy w lewo za znakiem", z wyłączeniem komunikacji miejskiej,
  • na ul. Bartla przy ul. Wicherkiewicza znak uzupełniający „objazd w związku z zamknięciem drogi".

Zatem obecnie ruch od ul. Zawiłej odbywa się nastepująco:

  • dla pojazdów KMK do i z Pętli Pod Fortem winien odbywać się ulicami: Borkowską, Krygowskiego i Bartla, czyli bez zmian,
  • dla pozostałych pojazdów do i z os. Kliny – Zacisze objazdem przez ul. Komuny Paryskiej.
 

Trzech Króli - utrudnienia w ruchu

05.01.2015

W dniu 6 stycznia 2015 r. pomiędzy godz. 13.30 a godz. 14.30 w związku z organizowaną Pielgrzymką – I Orszakiem Trzech Króli wystąpią chwilowe wstrzymania ruchu (na czas przejścia uczestników Pielgrzymki) na trasie: wyjście z Kościoła p.w. Narodzenia NMP w Krakowie – Bieżanowie przy ul. Ks. Popiełuszki 35, ul. Ks. Popiełuszki, ul. Korepty, ul. Mała Góra, chodnikiem ul. Ćwiklińskiej, wejście do Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Nowym Bieżanowie przy ul. Aleksandry 1.

Więcej: Trzech Króli - utrudnienia w ruchu

 

Sylwestrowe utrudnienia w ruchu i funkcjonowanie KMK

24.12.2014

nocny-1

W godz. 12.00 – 13.30 będzie odbywał się na terenie Rynku Głównego, ulic w rejonie Rynku, Bulwarów i Plant „ XI Krakowski Bieg Sylwestrowy " na dwóch trasach:

  • bieg 5 km: Rynek Główny (start u wylotu ul. św. Jana), ul. Floriańska, ul. Pijarska, Planty, ul. Bernardyńska (droga dla pieszych i rowerów), Bulwar Czerwieński, ul. Podzamcze, Planty, Brama Floriańska, ul. Floriańska, Rynek Główny (zakończenie u wylotu ul. św. Jana);
  • bieg 10 km: Rynek Główny (start u wylotu ul. św. Jana), ul. Floriańska, ul. Pijarska, Planty, ul. Bernardyńska (droga dla pieszych i rowerów), Bulwar Czerwieński, Bulwar Inflancki, Bulwar Kurlandzki, okolice mostu Powstańców Śląskich, powrót tą samą trasą pod Smoka Wawelskiego, ul. Podzamcze, Planty do Bramy Floriańskiej, ul. Floriańska, Rynek Główny (zakończenie u wylotu św. Jana).

Planowana liczba uczestników biegu – 2000 osób. W związku z ww. imprezą pomiędzy godz. 11.30 a godz. 14.00 zostaną zamknięte dla ruchu kołowego ul. św. Idziego i ul. Podzamcze (utrzymany będzie wyjazd z ul. Straszewskiego w ul. Powiśle) oraz pomiędzy godz. 11.00 a godz. 14.30 jezdnia Rynku Głównego pomiędzy ul. Sienną a ul. Szczepańską. Na pozostałych ulicach zlokalizowanych na trasie na czas trwania biegu wystąpią chwilowe wstrzymania ruchu.
Ponadto, w związku biegiem pomiędzy godz. 11.40 a godz. 13.30 zostanie wyłączona komunikacja tramwajowa na ul. Franciszkańskiej i ul. Dominikańskiej.

W związku z imprezą „Sylwester 2014" odbywającą się na Rynku Głównym zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu drogowego:

Więcej: Sylwestrowe utrudnienia w ruchu i funkcjonowanie KMK

   

Utrudnienia w ruchu

19.12.2014

W dniu 20.12.2014 r. pomiędzy godz. 15.30 a godz. 19.00 w związku z organizowaną uroczystością pn. „Zaświecenie Choinki pod Oknem Papieskim" zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Franciszkańska. Planuje się utrzymanie ruchu tramwajowego w ciągu ul. Franciszkańskiej, natomiast w przypadku takiej konieczności ruch tramwajowy zostanie skierowany na trasy zastępcze.

 

Wymiana asfaltu na wysokości Parku Lotników

19.12.2014

Uwaga kierowcy! Z powodu prac remontowych, które będą się odbywać od piątku (19.12) do soboty (20.12), na al. Jana Pawła II (na odcinku od ul. Markowskiego do ul. Ułanów) wystąpią utrudnienia w ruchu.
Remont udało się zaplanować na ten rok budżetowy między innymi dzięki jego dofinansowaniu ze środków pierwotnie zarezerwowanych na odszkodowania. W tym roku roszczeń kierowców było mniej niż w latach ubiegłych, co jest efektem stale poprawiającego się stanu nawierzchni w Krakowie.

   

Utrudnienia w ruchu na ul. Wielickiej

17.12.2014

Uwaga kierowcy! Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie realizowała awaryjną naprawę wiaduktu w ciągu ul. Wielickiej (nad autostradą A4). Prace będą prowadzone od dziś (17.12) od godziny 18 do czwartku do godz. 15. Wygrodzony będzie 1 pas ruchu w kierunku Wieliczki.

 

Wyłaczenie z ruchu ul. Franciszkańskiej

16.12.2014

W nocy z 16 na 17.12.14 r. w związku z montażem choinki pod Oknem Papieskim pomiędzy godz. 23.15 a godz. 4.15 zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ulica Franciszkańska na odcinku od ulicy Straszewskiego do ulicy Brackiej.

W związku z powyższym ostatnie kursy (po godz. 23:15) linii tramwajowych kursujących ulicą Franciszkańską i Dominikańską (1, 6, 8, 13, 18) będą kierowane na trasę objazdową przez ulicę Basztową.

   

Zgromadzenie publiczne - 13 XII

10.12.2014

13 grudnia w godzinach 17 – 18:30 wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu w związku z pochodem organizowanym w trybie zgromadzenie publicznego. Uczestnicy (około 250 osób) przejdą trasą:
Pl. Wolnica – Krakowska – Stradomska – Grodzka – Rynek Główny – Floriańska – Pl. Matejki

 

Prace na ul. Królowej Jadwigi

09.12.2014

Od dzisiaj do końca najbliższego weekendu prowadzone będą prace na ul. Królowej Jadwigi. W trakcie prac wyremontowana zostanie jezdnia na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Romera. Ulica będzie w tym czasie dostępna dla ruchu, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu, szczególnie w weekend.

   

Remont nakładkowy ul. Zawiłej i Strzelców

08.12.2014

Od dzisiaj w nocy do końca bieżącego tygodnia będą wykonywane prace w ul. Zawiłej na odcinku pomiędzy ul. Sielską i cmentarzem. Na odcinku tym wykonywany będzie remont nakładkowy. Również dzisiaj rozpocznie się remont ul. Strzelców, który będzie trwał około 2 tygodnie.

Więcej: Remont nakładkowy ul. Zawiłej i Strzelców

 

Barbórka

03.12.2014

4 grudnia 2014 r. pomiędzy godz. 17.00 a godz. 17.50 w związku z przemarszem w ramach obchodów Dnia Górnika (Barbórki) wystąpią utrudnienia w ruchu (chwilowe wstrzymania ruchu na czas przejścia) na trasie: ul. Krupnicza, ul. Loretańska, ul. Studencka (przecięcie ul. Podwale), ul. Św. Anny, Rynek Główny, ul. Szewska, Plantami do Kolegiaty Św. Anny.

   

Strona 1 z 14

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>
Magiczny Kraków Biuletyn Informacji Publicznej Komunikacja Miejska w Krakowie Ekocentrum