Utrudnienia

Utrudnienia w ruchu - zgromadzenia publiczne

21.05.2015

 

23 maja br. w godz. 13.00 – 16.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne w formie przemarszu około 500 uczestników ulicami: Wiślną, Plantami, ulicą Piłsudskiego, Aleją 3 Maja do Parku Jordana.

23.05.2015 r. pomiędzy godz. 11.00 a godz. 14.00 w związku przejściem Procesji pn. „Marsz dla Jezusa" wystąpią utrudnienia w ruchu (chwilowe wstrzymania na czas przejścia) na trasie: Plac Wolnica, ul. Krakowska, ul. Stradomska, ul. Św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny, ul. Wiślna, Planty, ul. Podzamcze, ul. Powiśle.

23.05.2015 r. pomiędzy godz. 9.30 a godz. 11.30 w związku z organizowaną imprezą sportową pn. „3.Bieg Swoszowicki" wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym (zamknięcia ulic lub odcinków ulic będących trasą biegu) na trasach:
• Bieg Główny – start przy starej zajezdni autobusowej obok Uzdrowiska Swoszowice (ul. Kąpielowa 70/ul. Lusińska) – ul. Chałubińskiego – ul. Łąkowa – ul. Brzegi – ul. Stroma – ul. Zdrojowa – ul. Chałubińskiego – ul. Krzyżanowskiego – ul. Moszyńskiego – meta na stadionie „WKLS Krakus Swoszowice";
• Rodzinna Mila – start z boiska Krakusa na ul. Moszyńskiego – ul. Piłkarska – poprzez ścieżki parku uzdrowiskowego z powrotem do ul. Moszyńskiego i powrót na stadion – meta na stadionie „WKLS Krakus Swoszowice";

Zalecane objazdy:
• dla zamkniętej ul. Chałubińskiego ulicami: Szybisko, Myślenicka, Krzyżańskiego, Wrzosowa, Spacerowa, Łąkowa;
• dla zamkniętej ul. Zdrojowej ulicami: Św. Floriana, Leśny Stok, Akacjowa, Parkowa, Gen. Józefa Bema, Zadziele;
• dla zamkniętej ul. Brzegi ulicami: Binifraterska, Pileckiego, Wrzosowa, Spacerowa, Łąkowa.

24.05.2015 r. pomiędzy godz. 10.00 a godz. 12.30 w związku z organizowaną imprezą sportową pn. „Krakowski Bieg Antysmogowy" zostaną wyłączone z ruchu drogi dla pieszych i rowerów na Bulwarach Wiślanych, na odcinku od ul. Koletek/ul. Smoczej do Kładki O. Bernatka

26 maja br. w godz. ok. 12.30 – 13.20 odbędzie się zgromadzenie publiczne w formie przemarszu około 150 uczestników na trasie: z budynku UMK na Placu Wszystkich Świętych ulicą Grodzką, z postojem przy Krzyżu Katyńskim, wejście na wzgórze wawelskie od strony ulicy Kanoniczej.

5 czerwca br. w godz. ok. 16.00 – ok. 17.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne w ramach którego uczestnicy przejadą ulicami: Mostową na Plac Wolnica, ulicami Bożego Ciała i Miodową na plac przed synagogą Tempel.

 

Remonty ulic w Krowodrzy

20.05.2015

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że rozpoczęły się prace remontowe na kilku ulicach w Krowodrzy. Początkowo prowadzone będą roboty brukarskie, które wiążą się tylko z miejscowymi utrudnieniami w ruchu.

W środę (20.05) zamknięta została ul. Lea, na odcinku od ul. Nowowiejskiej do ul. Konarskiego. Roboty remontowe potrwają na tej ulicy co najmniej do soboty (23.05). Przedłużyć je mogą tylko niesprzyjające warunki atmosferyczne.

W czwartek (21.05) rozpocznie się remont ul. Czarnowiejskiej. Do końca czerwca wykonywane będą roboty brukarskie, co wiąże się z miejscowymi zawężeniami jezdni. W lipcu wykonywany będzie asfalt. Prace brukarskie trwają także na ul. Grażyny, na odcinku od ul. Legnickiej do ul. Opolskiej.

Więcej: Remonty ulic w Krowodrzy

 

Ul. Półłanki i Gromadzka do remontu

19.05.2015

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w nocy ze środy na czwartek (20/21.05) rozpocznie się remont ul. Półłanki na odcinku od mostu Wandy do ul. Szparagowej. Prace prowadzone będą nocami i potrwają do sobotniego poranka. Ruch samochodowy będzie utrudniony.

Również w środę ruszy remont ul. Gromadzkiej, na odcinku od ul. Kuklińskiego, do ul. Żołnierskiej. Roboty trwać będą do soboty (23.05). W trakcie prac jezdnia wyłączana będzie połówkowo. Za niedogodności przepraszamy.

   

Zamknięcie ul. Witosa

18.05.2015

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w nocy z piątku na sobotę (22/23.05) rozpoczną się prace remontowe przy ul. Witosa, od ul. Łużyckiej do ul. Herberta.

Droga będzie całkowicie nieprzejezdna na odcinku od ul. Łużyckiej do ul. Beskidzkiej. Na pozostałym odcinku utrzymany zostanie ruch samochodowy, a prace będą wykonywane fragmentami. Kierowcy muszą jedak liczyć się z utrudnieniami w przejeździe.

Roboty remontowe zakończą się 31.05. Termin ten może ulec zmianie jeżeli wystąpią niesprzyjające warunki atmosferyczne. Za utrudneinia przepraszamy.

 

Końcowe prace pomiędzy rondem Czyżyńskim, a placem Centralnym

akt. 19.05.2015     18.05.2015

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w sobotę (23.05) zostanie przywrócony ruch tramwajowy na Placu Centralnym na relacjach: al. Andersa- al. Solidarności; al. Andersa- al. Jana Pawła II - Kopiec Wandy; al. Solidarności - al. Jana Pawła II - Kopiec Wandy.

Pozwoli to na wprowadzenie w dniach 23 - 29.05. (włącznie) zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej, niezbędnych do wykonania tzw. „podbicia eksploatacyjnego" torowiska.

Wówczas wyłączony zostanie ruch tramwajowy na odcinku rondo Czyżyńskie - al. Jana Pawła II - Plac Centralny. Objazd tramwajowy realizowany będzie przez rondo Kocmyrzowskie - al. Andersa - Plac Centralny. Na odcinku rondo Czyżyńskie- Plac Centralny zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Więcej: Końcowe prace pomiędzy rondem Czyżyńskim, a placem Centralnym

   

23 maja - zmiana organizacju ruchu Meissnera

15.05.2015

meissnera23V

 

Utrudnienia w ruchu - imprezy masowe

15.05.2015

W dniu 16 maja 2015 r. w godzinach 11.00 – 16.30 w związku z organizowaną imprezą sportową pod nazwą „Skandia Maraton Lang Team 2015" wystąpią utrudnienia w ruchu na trasie:
start – Błonia , Al. Focha, ul. Królowej Jadwigi, ul. Hofmana, Al. Waszyngtona, ul. Starowolska, Lasek Wolski, ul. Rędzina, ul. Orla, ul. Marszałka Wolskiego (dalej przejazd poza granicami miasta Krakowa); powrót - ul. Zakamycze, ul. Pod Sowińcem, Lasek Wolski, ul. Starowolska, Al. Waszyngtona, ul. Hofmana, ul. Królowej Jadwigi, Al. Focha – Błonia. Zalecane objazdy:

  • w związku z zamknięciem ul. Królowej Jadwigi (na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Focha);

- objazd od strony ul. Piastowskiej do Al. Mickiewicza ulicami: ul. Piastowską, ul. Reymonta;

- objazd od strony Al. Mickiewicza Aleją 3 Maja;

  • w związku z zamknięciem Al. Focha (w rejonie Mostu na Rudawie)

- objazd od Al. Mickiewicza i ul. Piłsudskiego do ul. Piastowskiej Aleją 3 Maja;

  • w związku z zamknięciem ul. Jodłowej dla pojazdów jadących z kierunku od ul. Księcia Józefa ( zamknięcie przy skrzyżowaniu z ul. Starowolską);

- objazd od strony ul. Księcia Józefa do Ronda Chełmskiego ulicami: ul. Księcia Józefa, ul. Orla (mogą wystąpić chwilowe przerwy w ruchu w związku z przecięciem trasy wyścigu), ul. Rzepichy, ul. Chełmska;

  • w związku z zamknięciem ul. Orlej dla pojazdów jadących z kierunku od ul. Olszanickiej ( zamknięcie przy skrzyżowaniu z ul. Rzepichy ):

- objazd od strony ul. Olszanickiej do ul. Księcia Józefa ulicami: Rondo Chełmskie, ul. Chełmska, ul. Junacka, ul. Królowej Jadwigi, ul. 28 Lipca 1945, ul. Starowolska ( mogą wystąpić chwilowe wstrzymania w związku z przecięciem trasy wyścigu ), ul. Jodłowa

W dniu 17.05.2015 r. w związku z organizowaną imprezą sportową pn. „X Międzynarodowy Bieg Kraków – Skotniki z okazji 95 rocznicy urodzin Świętego Jana Pawła II" wystąpią następujące utrudnienia w ruchu:

  • pomiędzy godz. 15.15 a godz. 15.45 czasowe wstrzymania (na czas przebiegnięcia uczestników biegu) na trasie marszobiegu: start z boiska Pogoni Skotniki, ul. Szymonowica, ul. Mochnaniec, ul. Skotnicka, ul. Baczyńskiego, ul. Szymonowica – zakończenie na boisku,
  • pomiędzy godz. 16.00 a godz. 18.00 czasowe wstrzymania (na czas przebiegnięcia uczestników biegu) na trasie biegu głównego: ul. Szymonowica, ul. Babińskiego, ul. Kozienicka, ul. Podgórki Tynieckie, ul. Obrony Tyńca, ul. Bolesława Śmiałego, ul. Benedyktyńska, ul. Opactwo Benedyktynów, ul. Grzegorzewskiej, ul. Rosista, ul. Baczyńskiego, ul. Szymonowica,
   

Zgromadzenia publiczne

13.05.2015

 

W dniu 16 maja br. w godz. 11.45 – 16.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne w formie marszu, trasą: Rynek Główny – Sienna – Stolarska – Dominikańska – św. Gertrudy (Planty) – postój pod hotelem Royal – św. Gertrudy (Planty) – Dominikańska – Stolarska – Mały Rynek – Mikołajska – Plac Mariacki – Mikołajska – Floriańska – Planty – plac przed Barbakanem.

W dniu 23 maja br. w godz. 15.00 – 16.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne w formie przejazdu rowerowego ulicami: Al. Focha 39 – ul. Kasztelańska (do ul. ks. Poniatowskiego) – ścieżką rowerową prowadzącą do Tyńca i do ulicy Promowej 8.

W dniu 31 maja br. w godz.w godz. 10.00 – 13.30 odbędzie się zgromadzenie publiczne w formie przemarszu ulicami: Floriańską na Rynek Główny, obejście Rynku dookoła, ulicą Wiślną, przez Planty, ulicą Piłsudskiego na Aleję 3 Maja pod wejście główne do Parku Jordana.

w godz. 11.45 – 16.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne
 

Weekendowe zamknięcie ul. Pleszowskiej

12.05.2015

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w piątek (15.05) o godz. 19 rozpocznie się remont nakładkowy ul. Pleszowkskiej. Roboty zakończą się w niedzielę (17.05), w godzinach porannych. W tym czasie ul. Pleszowska będzie nieprzejezdna. Za utrudnienia przepraszamy.

   

Utrudnienia w ruchu - 11-17 maja

11.05.2015

W dniu 12.05.2015 r. pomiędzy godz. 10.45 a godz. 11.25 w związku z przemarszem uczestników XII Ogólnopolskiego Zjazdu Szkół im. Marszałka Józefa Piłsudskiego wystąpią utrudnienia w ruchu (chwilowe wstrzymania na czas przejścia) na trasie: Wawel (wyjście Bramą Herbową), ul. Kanonicza, ul. Senacka, ul. Grodzka, ul. Franciszkańska, ul. Straszewskiego, ul. Piłsudskiego, przecięcie al. Trzech Wieszczów, al. 3 Maja, ul. Oleandry – Dom im. Józefa Piłsudskiego;

W dniu 14.05.2015 r. pomiędzy godz. 12.45 a godz. 13.25 w związku z uroczystym przemarszem Senatu Politechniki Krakowskiej z okazji „Jubileuszu 70-lecia Politechniki Krakowskiej" wystąpią utrudnienia w ruchu (chwilowe wstrzymania na czas przejścia) na trasie: ul. Szpitalna, wejście na alejkę Plant Krakowskich w kierunku Barbakanu, przejście przez ul. Basztową po przejściu dla pieszych przy Barbakanie, Plac Matejki (droga dla rowerów), ul. Warszawska (droga dla rowerów), ul. Szlak – do wejścia na teren uczelni;

W dniu 15.05.2015 r. w godzinach 8.00-14.00 w związku Obchodami Dnia Strażaka Województwa Małopolskiego zostanie zamknięta dla ruchu kołowego ul. Obrońców Modlina pomiędzy ul. Mierzeja Wiślana a ul. Biskupińską.

 

Ul. św. Anny zamknięta dla ruchu

11.05.2015

Uwaga kierowcy! W związku z remontem na ul. św. Anny (na odcinku od ul. Podwale do ul. Wiślnej) zostały wprowadzone następujące zmiany w organizacji ruchu:

- ul. Jagiellońska jest ulicą ślepą, dwukierunkową
- dojazd do ul. Wiślnej jest poprowadzony objazdem przez ul. Szczepańską i Rynek Główny

Prace na ul. św. Anny zakończą się w trakcie wakacji. Za utrudnienia przepraszamy.

 

   

Strona 1 z 18

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>
Magiczny Kraków Biuletyn Informacji Publicznej Komunikacja Miejska w Krakowie Ekocentrum