Utrudnienia

Utrudnienia - ul. Lublańska-Bora Komorowskiego

25.11.2015

W związku z pracami przygotowawczymi do wymiany gum dylatacyjnych wiaduktu nad r. Rondem Polsadu, w ciągu ul. Lublańska-Bora Komorowskiego w dniu 26.11.2015 r. w godzinach od 6.00 do 22.00 wystąpią utrudnienia w ruchu. Przed i za wiaduktem wykonywane będą przełączki. W trakcie robót jezdnie będą lokalnie zawężone do 1 pasa ruchu. Utrudnienia będą występowały na obu kierunkach.

 

Zamknięcie ul. Siewnej

23.11.2015

30 listopada, od godziny 7 rano, rozpocznie się realizacja prac związanych z przebudową ul. Siewnej. Odcinek objęty przebudową i wyłączony z ruchu: od al. 29 listopada do ul. Bociana.

 

Niedzielne, chwilowe, utrudnienia w ruchu

19.11.2015

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje o następujących utrudnieniach w ruchu:

- W dniu 22.11.2015 r., pomiędzy godz. 11.15 a godz. 12.15, w związku z organizowanym przejściem procesyjnym w ramach obchodów Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata wystąpią utrudnienia w ruchu (chwilowe wstrzymania na czas przejścia) na trasie: wyjście z Katedry na Wawelu, ul. Droga do Zamku, przejściem dla pieszych przez ul. Bernardyńską i ul. Stradomską do ul. Św. Gertrudy, wejście do budynku Zgromadzenia Księży Misjonarzy (ul. Stradomska 4) od ul. Św. Gertrudy;

- W dniu 22.11.2015 r., pomiędzy godz. 19.40 a godz. 20.20, w związku z organizowaną procesją od kościoła św. Idziego do kościoła oo. Dominikanów wystąpią utrudnienia w ruchu (chwilowe wstrzymania na czas przejścia) na trasie: kościół św. Idziego, ul. Grodzka, Plac Wszystkich Świętych, wejście do kościoła oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12).

   

Wymiana szyn na rondzie gen. Maczka

18.11.2015

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że w dniach 21 – 22 listopada 2015 r. (sobota - niedziela) prowadzone będą prace przy wymianie szyn łukowych na rondzie gen. Maczka. W związku z tym wyłączony zostanie ruch tramwajowy od Ronda Kocmyrzowskiego im. Ks. Gorzelanego do Mistrzejowic i Os. Piastów. Komunikacja Miejska w Krakowie w w/w dniach funkcjonować będzie wg następującego porządku:

• linie 9, 14, 16, 21 i 52 – zostaną zawieszone;
• linia 64 – kursować będzie z Bronowic Małych do przystanku Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego bez zmian, następnie al. Andersa do Placu Centralnego im. R. Reagana. Zmiana obowiązywać będzie w noce 21/22.11.2015r. (sobota/niedziela) i 22/23.11.2015r. (niedziela/poniedziałek).

W zamian uruchomione zostaną następujące zastępcze linie tramwajowe i autobusowe:
• linia 74 - zastępcza linia tramwajowa kursować będzie na trasie: Bronowice - Królewska, Dunajewskiego, Basztowa, Lubicz, al. Powstania Warszawskiego, al. Pokoju, Bieńczycka al. Andersa, al. Solidarności, Ujastek Mogilski, Igołomska - Pleszów. Linia kursować będzie w godzinach i z częstotliwością analogiczną jak linia 14;
• linia 75 - zastępcza linia tramwajowa kursować będzie na trasie: Czerwone Maki - Grota-Roweckiego, Kapelanka, Dietla, Starowiślna, Westerplatte, Lubicz, Mogilska, al. Jana Pawła II, Bieńczycka, al. Andersa, al. Jana Pawła II, Ptaszyckiego - Kopiec Wandy. Linia kursować będzie w godzinach i z częstotliwością analogiczną jak linia 52;
• linia 79 zastępcza linia tramwajowa kursować będzie na trasie: Nowy Bieżanów - Teligi, Wielicka, estakada, Klimeckiego, al. Powstania Warszawskiego, Mogilska, al. Jana Pawła II, Bieńczycka, Kocmyrzowska - Wzgórza Krzesławickie. Linia kursować będzie w godzinach i z częstotliwością analogiczną jak linia 9;
• linia 716 – zastępcza linia autobusowa kursować będzie na trasie: Mistrzejowice – Jancarza, Srebrnych Orłów, Mikołajczyka, Broniewskiego, Andersa - Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego;
• linia 721 – zastępcza linia autobusowa kursować będzie na trasie: Os. Piastów – Piasta Kołodzieja, Mikołajczyka, Broniewskiego, Andersa - Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego.
• linia 621 – zastępcza nocna linia autobusowa kursować będzie na trasie: Os. Piastów – Piasta Kołodzieja, Mikołajczyka, Broniewskiego, Andersa - Rondo Kocmyrzowskie im. Ks. Gorzelanego.

Więcej: Wymiana szyn na rondzie gen. Maczka

 

20-22 listopada - utrudnienia w ruchu

16.11.2015

W weekend 20 - 22 listopada (po godzinie 20 w piątek) PKP PLK będzie realizowała w rejonie skrzyżowania ulic Wielicka – Powstańców Wielkopolskich – Powstańców Śląskich prace związane z budową łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki.

etap1b

   

Wymiana szyn na pętli Kurdwanów i zamknięcie ul. Piłsudskiego

10.11.2015

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że w związku z zamknięciem ul. Piłsudskiego w Krakowie na czas realizacji zdjęć do filmu „Music, War and Love" w dniach 13.11.2015 r. (piątek) – 15.11.2015 r. (niedziela) zostanie zmieniona organizacja następujących linii Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

  • linia tramwajowa 20 zostanie skierowana do pętli Salwator;
  • linia autobusowa 504 będzie kursować na trasie objazdowej Centrum JPII - Filharmonia bez zmian, a następnie ul. Zwierzyniecką, al. Krasińskiego, do przystanku "Cracovia" gdzie linia wraca na swoją stałą trasę. W przeciwnym kierunku trasa będzie przebiegać ulicami: Cracovia Stadion - Al. Focha – al. Krasińskiego - ul. Zwierzyniecka do ul. Straszewskiego i dalej po swojej stałej trasie. Linia NIE będzie obsługiwać przystanków "Uniwersytet Jagielloński" w obu kierunkach oraz „Filharmonia" w kierunku Centrum JPII.

W celu zapewnienia obsługi pasażerów w rejonie Cichego Kącika zostanie wydłużona trasa linii autobusowej 159 ulicami: Piastowską (bez wjazdu na pętlę Cichy Kącik), Królowej Jadwigi, al. Focha, Krasińskiego, Dunin-Wąsowicza, Kałuży do pętli „Cracovia Stadion" (z powrotem: Kałuży, al. Focha). Linia na wydłużonej trasie zatrzyma się na wszystkich przystankach.

Ponadto w weekend 14 - 15 listopada 2015 r. (sobota - niedziela), w związku z wymianą szyn na pętli Kurdwanów, zostanie wyłączony ruch tramwajowy na odcinku od przystanku „Bieżanowska" do pętli Kurdwanów. W trakcie remontu zostaną wprowadzone następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Więcej: Wymiana szyn na pętli Kurdwanów i zamknięcie ul. Piłsudskiego

 

Remont torowiska na pętli Salwator

10.11.2015

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że od dnia 16.11.2015 r. (poniedziałek) rozpocznie się remont torowiska na pętli Salwator. W związku z tym przez około dwa tygodnie wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Linie tramwajowe:

linia 1 – ze Wzgórz Krzesławickich do przystanku „Filharmonia" kursować będzie bez zmian, następnie ul. Straszewskiego, Piłsudskiego, al. 3 Maja do pętli Cichy Kącik;
linia 2 – z Cmentarza Rakowickiego do przystanku „Teatr Bagatela" kursować będzie bez zmian, następnie ul. Podwale, Straszewskiego, Piłsudskiego, al.3 Maja do pętli Cichy Kącik;
linia 6 – z Kurdwanowa do przystanku „Filharmonia" kursować będzie bez zmian, następnie ul. Straszewskiego, Podwale do Teatru Bagatela. Powrót ul. Dunajewskiego, Basztową, Westerplatte do ul. św. Gertrudy, gdzie linia powróci na swoją stałą trasę do Kurdwanowa.

Więcej: Remont torowiska na pętli Salwator

   

Chwilowe utrudnienia w ruchu - biegi i pochody

06.11.2015

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje o następujących utrudnieniach w ruchu drogowym:

- W dniu 08.11.2015 r. (niedziela) pomiędzy godz. 12.00 a godz. 14.00 w związku z imprezą pod nazwą „Krakowski Bieg Niepodległości" wystąpią utrudnienia w ruchu (chwilowe wstrzymania ruchu na czas przebiegnięcia uczestników imprezy) na trasie:
START – al. 3 Maja (deptak), al. Focha (deptak), al. Focha, ul. Malczewskiego, ul. Zaścianek, ul. Malczewskiego, al. Jerzego Waszyngtona, przecięcie ul. Starowolskiej, teren Lasu Wolskiego, al. Żubrowa, al. Do Kopca, Kopiec Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego – META.
Dodatkowo:

  • w godz. 11.00-12.30 zostanie wyłączona droga dla rowerów na Al. 3 Maja i Al. Focha,
  • pomiędzy godz. 12.00 a godz. 13.00 brak będzie przejazdu z ul. Jodłowej w ul. Starowolską. Objazd będzie poprowadzony od ul. Jodłowej ulicami: Księcia Józefa, Orla, Rzepichy, Chełmska, Junacka, Królowej Jadwigi do al. 28. Lipca 1943 r.

- W dniu 11.11.2015 r. w związku z Obchodami Święta Niepodległości:

  • w godz. 11.30 - 12.00 na czas przejścia pochodu patriotycznego wystąpią utrudnienia w ruchu (chwilowe wstrzymania ruchu na czas przejścia uczestników uroczystości) na trasie: Wawel – ul. Droga do Zamku, ul. św. Idziego, ul. Grodzka, Rynek Główny, ul. Floriańska; pomiędzy godz. 12.00 a godz. 13.30 na czas trwania uroczystości przed Grobem Nieznanego Żołnierza zostaną zamknięte dla ruchu kołowego (w tym także dla komunikacji zbiorowej): ul. Basztowa na odcinku od ul. Westerplatte do ul. Długiej, Plac Matejki oraz ul. Paderewskiego. W związku z koniecznością przygotowania miejsca uroczystości od godz. 7.30 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ul. Paderewskiego i Placu Matejki.
  • w godz. 16 - 19 odbędzie się zgromadzenie publiczne polegające na przejściu ze wzgórza wawelskiego, przez ulicę Podzamcze, na Plac im. Ojca Adama Studzińskiego pod Krzyż Katyński, gdzie odbędzie się stacjonarna część uroczystości.

Również 11 listopada zgłoszono&nbsp zgromadzenie organizacji Trzecia Droga w godz. 17.00 – 21.00 Planowane jest przejście uczestników: Plac Wolnica, ul. Krakowska, Stradom, Rynek Główny, Mały Rynek.

 

al. Focha - utrudnienia

06.11.2015

W poniedziałek od godziny 11 wprowadzony zostanie ruch wahadłowy na moście nad Rudawą (w ciągu Focha). Prace związane z zabezpieczeniem antykorozyjnym konstrukcji stalowej potrwają do końca listopada.

   

Utrudnienia w ruchu w rejonie Wielickiej, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich

06.11.2015

W nocy z 10 na 11 listopada PKP rozpocznie w rejonie skrzyżowania ulic Wielicka – Powstańców Wielkopolskich – Powstańców Śląskich prace związane z budową łącznicy kolejowej Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki.

etap1

W uzgodnieniu z ZIKiT wykonawca prac (Budimex) dostosował harmonogram prac tak, by wykorzystać okres mniejszego ruchu. Niemniej wprowadzane zmiany są znaczące i są to dopiero pierwsze z planowanych przez PKP utrudnień. ZIKiT dołoży wszelkich starań, by uzgadniając zmiany w organizacji ruchu zminimalizować niedogodności dla krakowian.

Planowane przez PKP na najbliższy etap budowy łącznicy:

Więcej: Utrudnienia w ruchu w rejonie Wielickiej, Powstańców Śląskich i Powstańców Wielkopolskich

 

Prace drogowe w rejonie ul. Ćwiklińskiej

02.11.2015

Od wtorku 3 listopada, prowadzone będą prace drogowe w rejonie skrzyżowania ul. Ćwiklińskiej z ul. Aleksandry:

  • w dniach od 3.11.do 14.11.2015 r wprowadzone zostanie zawężenie jezdni. W tym czasie ułożenie zostaną elementy drogowe (rondo eliptyczne oraz ułożeń barier betonowych),
  • w dniach od 9.11.2015 r- 20.11.2015 r zamknięty zostanie chodnik (od ulicy Ćwiklińskiej do sięgacza z ul. Aleksandry),
  • w dniach od 17.11. do 30.11.2015 r. przebudowywany będzie sięgacz ul. Aleksandy (w czasie prac będzie wyłączony z ruchu)
   

Strona 1 z 28

<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>
Magiczny Kraków Biuletyn Informacji Publicznej Komunikacja Miejska w Krakowie Ekocentrum