Zmiany w strefie płatnego parkowania

21.07.2011

Za dwa tygodnie, w czwartek (04.08.2011 r.), zacznie obowiązywać nowa uchwała Rady Miasta Krakowa w sprawie strefy płatnego parkowania.

Zgodnie z jej zapisami, wszyscy mieszkańcy, którzy wykupili abonamenty, mogą z nich korzystać na dotychczasowych zasadach maksymalnie do końca grudnia 2011 roku (jednak z zastrzeżeniem, że będą je wykorzystywać tylko w swojej podstrefie). Posiadacze abonamentów o dłuższym terminie ważności będą musieli je zwrócić do 31 grudnia 2011 roku w biurze Strefy Płatnego Parkowania, zlokalizowanym na rogu ul. Smolki i Kalwaryjskiej (nadpłacone pieniądze zostaną zwrócone) i wykupć abonament według obowiązujących od 4 sierpnia zasad.

Nowe prawo wprowadza również podział strefy płatnego parkowania na trzy podstrefy (P1 – Stare Miasto, P2 – Kazimierz, P3 – Grzegórzki). Mieszkańcy, którzy wykupili abonament na Kazimierzu i Grzegórzkach, będą mogli parkować tylko w swoich podstrefach (odpowiednio P2 i P3) . Z kolei mieszkańcy dawnej strefy C i dzisiejszej strefy B będą mogli zostawiać parkować samochody tylko w rejonie oznaczonym znaczkiem P1 (czyli na terenie odpowiadającym dawnemu przebiegowi strefy płatnego parkowania).

Podczas przedłużania ważności ich abonamentów doklejony na nich zostanie odpowiedni znaczek (P1, P2 bądź P3).

Osoby z poświadczoną niepełnosprawnością na kopertach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych będą mogły parkować za darmo. Na pozostałe miejsca postojowe  zlokalizowane w strefie płatnego parkowania obowiązywać je będzie abonament w wysokości 2,5 zł miesięcznie.

Informujemy również, że wzrosną koszty wykupu czasu parkowania w parkomatach. Druga godzina postoju podrożeje o 40 gr (3,5 zł), a trzecia o 90 gr (4,1 zł). Opłaty za parkowanie będą pobierane od poniedziałku do piątku, w godz. 10.00 – 20.00

Pełny tekst uchwały można znaleźć tutaj.

Magiczny Kraków Biuletyn Informacji Publicznej Komunikacja Miejska w Krakowie Ekocentrum