Linia tramwajowa do Czerwonych Maków jeszcze tańsza

W ostatniej sekundzie aukcję na budowę linii tramwajowej, która będzie obsługiwać osiedle Ruczaj, wygrała krakowska firma ZUE SA. ZIKiT za inwestycję zapłaci 150 mln zł, czyli o 8 mln zł mniej niż kwota zaproponowana przez tę samą firmę w pierwszej aukcji.

tramwaj 3b petla mala logo1a

Ponad miesiąc temu Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu po raz pierwszy rozstrzygnął przetarg na przebudowę układu komunikacyjnego ulic Grota Roweckiego i Bobrzyńskiego i budowę linii tramwajowej, która będzie obsługiwać os. Ruczaj. Postępowanie przetargowe zakończyła aukcja elektroniczna. Zwycięzcą okazała się krakowska firma ZUE, która za wykonanie wszystkich robót zaproponowała 158 mln zł. Jednak protest jednego z uczestników przetargu sprawił, że przetarg trzeba było zorganizować jeszcze raz.

tramwaj 1b logo tramwaj 2 logo

W czwartek, 14 października, do aukcji stanęło sześciu oferentów. Ostatecznie znów najkorzystniejszą dla Krakowa ofertę przedstawiło ZUE w konsorcjum z dwoma innymi krakowskimi firmami - Energopolem  Pirk Tor-Krakiem  Najważniejsze w kontekście finansów miasta jest to, że powtórzenie procedury pozwoliło obniżyć wartość kontraktu o 8 mln zł

ZIKiT podpisze umowę na wykonanie inwestycji tak szybko, jak będzie to możliwe. Od momentu jej podpisania wykonawca będzie miał 2 lata na zrealizowanie kontraktu.

 


Prezentowane wizualizacje mogą nieznacznie różnić się od końcowego efektu inwestycji, przedstawiają ogólną koncepcję a nie szczegółowe rozwiązania projektowe.

Magiczny Kraków Biuletyn Informacji Publicznej Komunikacja Miejska w Krakowie Ekocentrum