Aktualności

Wyłączenie sygnalizacji przy Poczcie Głównej

31.07.2014

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu, na wniosek Policji i Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, zdecydował o wyłączeniu sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Westerplatte, ul. Wielopole, ul. Starowiślnej i św. Gertrudy. Światła przejdą w tryb żółty - migowy na początku sierpnia. Wyłączenie ma charakter pilotażowy.

 

Zmiana organizacji ruchu - pl. Centralny

31.07.2014

4 sierpnia, w związku z prowadzoną modernizacją linii tramwajowej,  zmieniona zostanie organizacja ruchu w rejonie pl. Centralnego. Zmiany dotyczyć będą zarówno ruchu samochodowego jak i komunikacji miejskiej.

plcentralnyW związku częściowym wyłączeniem ruchu kołowego na pl. Centralnym, wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu Komunikacji Miejskiej w Krakowie:

Więcej: Zmiana organizacji ruchu - pl. Centralny

 

Remont szaletu przy Błoniach

25.07.2014

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie informuje, że z powodu remontu szaletu publicznego znajdującego się przy Błoniach - al. 3 Maja niedaleko Kamienia Papieskiego, będzie on nieczynny w dniach 22.07. – 30.09.2014 r. Najbliższy szalet znajduje się w Parku Jordana - od strony al. 3 Maja.

   

Bezpieczne rondo przeciw korkom

24.07.2014

Kilka dni temu zmieniła się organizacja ruchu u zbiegu ul. Zarzecze z ul. Na Błonie. W miejsce tradycyjnego skrzyżowania pojawiło się niewielkie rondo – podobne w konstrukcji do rozwiązań spotykanych w Wielkiej Brytanii.

DSCN1356

Dzięki temu uda się zlikwidować podstawowy problem w tym miejscu – notorycznie zakorkowany wyjazd z ul. Na Błonie. Nowa organizacja ruchu sprawi także, że to skrzyżowanie będzie bardziej bezpieczne, gdyż kierowcy zbliżając się do ronda są z reguły bardziej uważni. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu informuje, że podobna organizacja ruchu będzie się stopniowo pojawiać również w innych lokalizacjach w Krakowie.

 

Wyjaśnienia w sprawie usterki torowiska w ul.Limanowskiego

23.07.2014

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu pragnie poinformować mieszkańców Krakowa, że przyczyną awarii torów w ul. Limanowskiego była przypadkowa usterka, której nie można wiązać z jakością wykonanych prac czy zastosowanych materiałów w trakcie remontu przeprowadzonego w 2012 roku.

Uszkodzenie torowiska tramwajowego, polegające na pęknięciu lewej szyny w torze w kierunku ul. Na Zjeździe, nastąpiło o godzinie 14.38. Informacje tą dyspozytor ZIKiT uzyskał od dyspozytora MPK i niezwłocznie skierował na miejsce awarii torowe pogotowie techniczne, które dokonało tymczasowego zabezpieczenia miejsca awarii i o godzinie 15.15 wznowiono komunikację tramwajową w kierunku centrum. W czasie wystąpienia awarii temperatura powietrza wynosiła 29 st. C, a temperatura nawierzchni 52 st. C.

Na miejsce zdarzenia około godziny 16 przybył przedstawiciel podwykonawcy oraz ZIKiT w celu wstępnego określenia przyczyn awarii oraz wyznaczenia trybu przywrócenia właściwego stanu technicznego torowiska. Na podstawie powyższych ustaleń w pierwszej kolejności, jeszcze tego samego dnia, wykonano spaw łączący. Kolejnej nocy szyna oraz płyta zostały odczyszczone i nałożono warstwę gruntującą, umożliwiająca sklejenie konstrukcji. Natomiast w nocy z 22 na 23 lipca wypełniono materiałem polimerowym miejsce uszkodzenia. Tym samym została ostatecznie przywrócona sprawność torowiska.

Torowisko to zostało dopuszczone do eksploatacji w dniu 25.10.2012 r. na podstawie protokołu odbioru technicznego potwierdzającego zgodność wykonanych prac z dokumentacją techniczną, normami i atestami. Wszystkie zastosowane do prac remontowych materiały zostały dopuszczone do zabudowy na podstawie dostarczonych przez wykonawcę atestów producentów, a prace specjalistyczne (w tym spawanie termitowe szyn) realizowane były przez uprawnionych spawaczy. Zgodnie z umową wykonano kontrolne badania defektoskopowe 41 losowo wybranych styków.

Pragniemy z całą stanowczością podkreślić, że powstała awaria ma charakter przypadkowej usterki bez powiązania z jakością wykonania prac ani zastosowanych materiałów.

   

Omiń korki - nowymi autobusami

21.07.2014

 

 

Komunikat

18.07.2014

W związku z czasowymi problemami technicznymi związanymi z obsługą elektronicznej platformy usług administracji publicznej, aktualnie Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie nie ma możliwości prowadzenia korespondencji za pośrednictwem platformy. Informujemy, iż jak wynika z informacji przekazanej przez podmiot utrzymujący system ePUAP, Centrum Projektów Informatycznych, awaria systemu, o której mowa powyżej ma zostać naprawiona do dnia 21.07.2014 r.

   

Jak parkują krakowianie

18.07.2014

 

Na zlecenie ZIKiT wykonano Badanie zachowań parkingowych w Krakowie. Wyniki tego badania będą w najbliższych tygodniach analizowane i posłużą do wyciągnięcia wniosków odnośnie ewentualnego rozszerzenia Strefy Płatnego Parkowania. Wnioski w tym zakresie będą prezentowane po wakacjach.

debniki

Zachęcamy do zapoznania się ze streszczeniem tego kilkusetstronicowego dokumentu. W załączonym tu pliku prezentujemy najważniejsze wskaźniki obrazujące jak wygląda parkowanie w tzw. Nowej Strefie Płatnego Parkowania i jej obrzeżach.

>>> PLIK DO POBRANIA <<<

Więcej: Jak parkują krakowianie

 

Omiń korki - inwestycje drogowe

09.07.2014

 

   

Omiń korki - sygnalizacje świetlne

09.07.2014

 

 

Omiń korki - na rowerze

09.07.2014

   
Magiczny Kraków Biuletyn Informacji Publicznej Komunikacja Miejska w Krakowie Ekocentrum