Aktualności

Plany ZIKiT na sezon remontowy

18.04.2014

remonty2

 

KMK Bike

17.04.2014

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przygotował krakowską sieć wypożyczalni rowerowych na sezon 2014. Zarówno ze strony sprzętowej jak i oprogramowania wszystko jest gotowe do prawidłowego działania - co potwierdziły przeprowadzone testy. Niestety nie jesteśmy w stanie w tym momencie, zgodnie z wcześniej przyjętym planem, uruchomić KMK Bike, gdyż dostęp do oprogramowania został zablokowany, z niewyjaśnionych dla nas przyczyn, przez firmę Nextbike Gmbh.


Pragniemy zapewnić, że czynimy wszystko, łącznie z podjęciem kroków prawnych, by jak najszybciej odzyskać dostęp do zakupionego wcześniej oprogramowania i zabezpieczyć interesy mieszkańców Krakowa do których system należy. Od wykonawców oczekujem rozwiązania problemów i uruchomienia systemu do wtorku.

Będziemy niezwłocznie informować o rozwoju sytuacji. Jesteśmy pewni, że wkrótce będziemy mogli zaprosić do użytkowania KMK Bike.


Za niedogodności przepraszamy.

 

 

Awaryjna naprawa studzienki kanalizacyjnej przy ul. Konopnickiej

16.04.2014

Uwaga kierowcy! W związku z awarią studzienki kanalizacyjnej od dzisiejszego wieczora do przyszłego wtorku (22.04.2014)  będą występować utrudnienia na ul. Konopnickiej w stronę ronda Matecznego.

   

Godziny pracy ZIKiT

14.04.2014

Uprzejmie informujemy, że w dniu 18 kwietnia 2014 r. (Wielki Piątek) przyjmowanie stron w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie odbywać się będzie do godziny 15.30, kasa czynna do 12.30. W Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Kalwaryjskiej 35 i przy ul. Reymonta 22 obsługa stron prowadzona będzie w godzinach od 07.30 do 15.30. Natomiast 2 maja 2014 r. (piątek) przyjmowanie stron w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie odbywać się będzie do godziny 15.30, kasa czynna do 14.30. W Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Kalwaryjskiej 35 obsługa stron prowadzona będzie w godzinach od 07.30 do 15.30, natomiast oddział Biura Strefy Płatnego Parkowania mieszczący się na stadionie Wisły Krakow przy ul. Reymonta 22 będzie nieczynny.

Infolinia 12-616-7320 18 kwietnia czynna będzie w godzinach 7:30 – 15:30, zaś 2 maja będzie nieczynna podobnie jak punkty informacyjne Ekocentrum.

 

Park Duchacki - DECYDUJ

11.04.2014

park

   

Rowerowy ZIKiT 2014

10.04.2014

Zgodnie ze Studium Podstawowych Tras Rowerowych w Krakowie powinno powstać 19 tras rowerowych o łącznej długości 223 km. Program ten jest sukcesywnie realizowany przez ZIKiT i obecnie zbudowano już 136 km ścieżek rowerowych. W 2014 r. oddanych będzie kolejne 7 km ścieżek rowerowych (nie licząc ścieżek powstających w ramach inwestycji drogowych).

studium

ZIKiT ogłosił już przetargi na realizację w trybie zaprojektuj i zbuduj następujących ścieżek rowerowych:

  • al. Andersa od Dunikowskiego do Okulickiego), ok. 620 m
  • wzdłuż Al. Pokoju od ul. Świtezianki do CH PLAZA, ok. 760 m
  • wzdłuż Al. Pokoju na odcinku od ronda Dywizjonu 308 do ronda Czyżyńskiego, ok. 1610 m
  • wzdłuż ul. Okulickiego oraz al. Andersa (odcinek ul. Okulickiego od ul. Stella Sawickiego w kierunku za skrzyżowanie ul. Okulickiego i al. Gen. W. Andersa w kierunku Ronda Generała Maczka) ok. 680 m
  • wzdłuż ul.Wielickiej – etap II (od UMK)
  • wzdłuż ul.Wielickiej na odcinku od planowanej estakady tramwajowej do ul. Siostrzanej, ok. 860 m
  • wzdłuż ul.Wadowickiej od ronda Matecznego do ul. J. Brożka oraz wzdłuż ul. Zakopiańskiej od ul. J. Brożka do ul. Zbrojarzy ok. 2180 m

Ponadto wyznaczone zostaną kolejne kontrapasy rowerowe w ulicach: Senatorskiej, Garncarskiej, Michałowskiego, Szlak, Józefińskiej, Olszańskiej, Szpitalnej, Rękawaka, Staromostowej, Przy Moście, Grochowskiej, Racławickiej.

W kwietniu uruchomiony zostanie również powiększony i unowocześniony system roweru miejskiego KMK Bike. Jeden z 270 rowerów będzie można wypożyczyć w jednej z 30 stacji zlokalizowanych przy następujących przystankach komunikacji miejskiej:

Więcej: Rowerowy ZIKiT 2014

 

System "Parkuj i Jedź" zyskuje na popularności

09.04.2014

W styczniu z parkingu „Parkuj i Jedź" Czerwone Maki skorzystało przeszło 2300 kierowców. Liczba ta znacznie zwiększyła się po rozszerzeniu Strefy Płatnego Parkowania – w marcu sięgnęła 3000 użytkowników.
parking

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu przypomina:
Parkingi P+R „Parkuj i Jedź" są kolejnym elementem systemu Komunikacji Miejskiej w Krakowie. Idea tego typu miejsc polega na zachęceniu ludzi do pozostawiania swoich samochodów na specjalnie przeznaczonych do tego celu parkingach i przesiadce na pojazdy komunikacji zbiorowej. Obecnie w Krakowie funkcjonują dwa parkingi „Parkuj i Jedź":

Więcej: System "Parkuj i Jedź" zyskuje na popularności

   

ul. Rękawka - zmiana organizacji parkowania

08.04.2014

Uwaga kierowcy! W związku ze zmianą organizacji ruchu na ul. Rękawką, która wynika z wytyczenia kontrapasa rowerowego, zmianie uległ również sposób parkowania. Prosimy o stosowanie się do nowego oznakowania.

 

Konsultacje Społeczne - Rynek Podgórski

01.04.2014

16 kwietnia o godzinie 18 w dawnej Sali Obrad, w budynku Wydziału Architektury przy Rynku Podgórskim, odbędą się konsultacje społeczne projektu przebudowy tego placu. Podczas spotkania przedstawiona zostanie koncepcja przebudowy tego placu. Będzie to odpowiednia okazja do zgłaszania uwag mieszkańców do projektowanych rozwiązań. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do udziału w tym spotkaniu.

   

Park na Woli Duchackiej - konsultacje

28.03.2014

W dniu 2 kwietnia rozpoczynają się konsultacje społeczne związane z opracowaniem koncepcji rewaloryzacji zespołu dworsko-parkowego na Woli Duchackiej, przy ul. Estońskiej w Krakowie, na działkach 814, 815, 712/3, obręb 49 jednostka ewidencyjna Podgórze, oraz na części działek sąsiednich wraz z adaptacją budynku starego dworu. Konsultacje będą prowadzone trzyfazowo.


W pierwszej fazie konsultacji – przed opracowaniem koncepcji rewaloryzacji zespołu dworsko parkowego – gromadzone będą propozycje i postulaty mieszkańców dotyczące sposobu zagospodarowania parku. Stanowiska mieszkańców należy przesyłać drogą mailową na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. oraz Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z dopiskiem „Konsultacje Parku Duchackiego" lub dostarczyć drogą pocztową lub osobiście, do siedziby firmy Gajda Architektura Krajobrazu mieszczącej się przy ul. Juliusza Lea 116, 30-133 Kraków. Propozycje i postulaty mieszkańców będą zbierane od 2 kwietnia do 22 kwietnia 2014 roku.

Więcej: Park na Woli Duchackiej - konsultacje

 

Program Obsługi Parkingowej

28.03.2014

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców o plany budowy parkingów w mieście, prezentujemy opracowany na zlecenie Gminy Kraków Program Obsługi Parkingowej Krakowa.

   
Magiczny Kraków Biuletyn Informacji Publicznej Komunikacja Miejska w Krakowie Ekocentrum